Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2020, 11:22   #681
Vlad Palinka
 
Vlad Palinka's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Krosno, Bukowiec
Posty: 66
Motocykl: XT660Z Tenere
Vlad Palinka jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 16 godz 7 min 42 s
Domyślnie

powiem tak... motocykl jak i kierownik daje radę i to bardzo!. Na czarnym spokojnie - przynajmniej z takimi jak ja a w terenie niema porównania - o wiele lepiej niż nasze teresy czy podobne. Dobry wybór!.
__________________
..przed siebie..
Vlad Palinka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2020, 21:51   #682
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

No i po wycieczce na zachód. Poszły Czechy z ich Szwajcarią, jakaś grota gdzie ichniejszy klub motocyklowy urządził knajpę z możliwością wjazdu i picia bez zsiadania z "konia" no i Adrspach czy jakoś tak podobnie. Po drodze były też inne atrakcje typu Kaplica Czaszek chyba w Czermnej i jakaś trasa fafnastu zakrętów ale bez szału. Powrót po TET południe gdzieś przed Opole i zjazd na A4 bo do domu trzeba było wracać. Generalnie na Tecie z dwa zamotania w tym jedno z zerwaniem elektrycznych pastuchów a drugie gdzieś po jakimś leśnym podjeździe z tablicą teren prywatny i przelocie po lucernie czy innym poplonie oraz kukurydzianym lesie. Jako, że sucho było a czteroosobowy peleton zamykałem z drugim nierozważnym, to pył mam wszędzie łącznie z jelitem grubym i zatokami. Wracając do X-xa jest kolejna strata /szkodnik Katem dawał i mi lampe wyszklił kamiordolami/ i poważna awaria - pocił się mocno przewód odmą zwany, który pcha resztki ciśnienia z pod czapki do zbiornika z olejem, oczywiście przewód wymieniony za cirka 3 PLZ ale ta poważna awaria doprowadziła do takiego upierdolenia motocykla mieszanką kurzu z olejem, że koszt jego mycia wielokrotnie przekroczył wartość węża. Dupa się dalej przyzwyczaić nie może ale odcinki po 600km. dziennie już zaliczyła. No i TET południe a dokładnie jego pierwsza część z zachodu do Opola powinna nosić nazwę AgroTetu, w życiu tyle kukurydzy i ściernisk po niej nie widziałem a zapach o tej porze roku wszem i wobec znać daje o rolniczym charakterze regionu - trasa fajna i ukłony dla tych co się im chciało ale jak jest sucho to w grupie polecam wszystkim jechać jako pierwszy.
Ps.
Jeszcze w tym roku planujemy zrobić odcinek II ale w mańkę od Kazimierza do Opola - mam nadzieję, że tam kukurydza już się kończy.
X jest coraz bliższy sercu memu choć mej dupie z sercem nie po drodze.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 23.09.2020 o 22:20
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2020, 22:17   #683
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Zapomniałem o czym temat pomijając jeszcze jeden X-ksowy detal. Trzeba kontrolować stan dokręcenia śrub ramy na której dupa siedzi, mnie się lewa dolna dwa razy wykręcała a prawa górna została gdzieś na wysokości ambony z której proboszcz ScoobyDoo kazania na Tecie głosi. Oczywiście w domu dokręciłem na kleju ale obserwować temat trzeba, no i Zamek Grodziec nie warto pomijać - całkiem ciekawa inwestycja na którą Szkodnik jakiś boczny, offowy podjazd nawet znalazł.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2020, 22:30   #684
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Gratuluje udanego zakupu! Fajnie poczytać, mi Twój wątek tylko uzmysławia, jak bardzo można się różnić w ocenie danego motocykla, i że czasem warto wyrobić sobie własne zdanie.
Jeszcze raz dzięki za refleksje "okołozakupowe".
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2020, 23:15   #685
Jaki
 
Jaki's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: okolice Bielska-Białej
Posty: 1,285
Motocykl: CRF1000, BMW G650 X, GG txt280
Galeria: Zdjęcia
Jaki jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Fajnie, że się dogadujecie z motorem, a może jakieś foty swojego X byś wstawił.
Jaki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2020, 14:01   #686
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Nie bardzo umiem ale może coś będzie widać:



Na pierwszym zdjęciu jest jeszcze z pierwszą ori oponą na tyle, dwa kolejne już na Motozie i Metzelerze - niestety ale atrakcyjniejszych zdjęć nie posiadam.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2020, 14:12   #687
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Paweł , piękny taki nieporysowany.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2020, 14:26   #688
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Nooo a tu w trakcie schnięcia po myciu i "serwisie" TET-owym, no i dalej nieorysowany bo na Tecie to nie bardzo jest gdzie wyjeb... a kurz ładnie schodzi

Dzisiaj zakupiłem lampę i parę drobiazgów od BMW /ori funkiel nufffka nakrętka na tylną ośkę bo starą ktoś "naprawił" zjeb... kluczem, osłonę lampy za cirka 260 zł. z upustem, tulejkę na tylną oś co jest z alu i się wyciera/. Oczywiście lampa z używek ale będzie tylko na zapas bo ta co Szkodnik wyszklił jest tylko pęknięta i po myciu wilgoci nie złapała.
Ps. Ta kondoniarka niby tankbag i narządziówka na tyle z byłej kosmetyczki jest zamontowana w technologii kosmicznej - kolejno na śruby do osłony airboxa i trytytki do stelaża, myśl techniczna najwyższych lotów.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2020, 14:46   #689
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Darku odnośnie tego co piszesz to dokładnie tak jest. Jeden lubi jak mu Cyganie grają a drugi jak mu nogi śmierdzą - każdy inaczej postrzega niby te same przedmioty. Porównując do poczciwej Dr650Se to X jest w mojej ocenie bardziej "hardcorowy" ale jednak podobny. Oczywiście wysokość to inna liga, jest większy choć nie cięższy, przy ori siodle bardziej ciśnie w dupsko, silnik pracuje mniej aksamitnie ale chyba z większym kopem /przynajmniej w porównaniu do ori Dr-ki na seryjnym gaźniku i wydechu/, prowadzi się podobnie choć pozycja jest nieco inna, przy mojej wadze zawieszeniowo jest chyba jednak lepiej. Rozmawiając z Tobą, o ile pamiętam, mówiłeś o odczuciach z jazdy zmotanymi XCountry a to chyba jednak nawet po wymianie zawiasu i kół nie jest to samo /inny kat główki ramy więc i prowadzenie po luźnym może być delikatnie odmienne/. Na dzisiaj jestem bardzo kontent i mam nadzieję, że tak zostanie. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie silnik /pomijam specyficzny dźwięk pracy, któremu bliżej do KTM-a jak Japoni/ - spalanie asfalt-teren-autostrada na kostce z "krytycznym" indeksem oporów toczenia i kierownikiem z klamotami cirka 140 kg. średnio poniżej 5l./100km. a prędkość przelotowa na A4 to tak 120km./h bez jakiejkolwiek zadyszki no i zero poboru oleju.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 25.09.2020 o 14:51
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2020, 16:59   #690
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie XCut - BMW X Challenge mirkoslawskiego

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Nooo a tu w trakcie schnięcia po myciu i "serwisie" TET-owym, no i dalej nieorysowany bo na Tecie to nie bardzo jest gdzie wyjeb... a kurz ładnie schodzi



Dzisiaj zakupiłem lampę i parę drobiazgów od BMW /ori funkiel nufffka nakrętka na tylną ośkę bo starą ktoś "naprawił" zjeb... kluczem, osłonę lampy za cirka 260 zł. z upustem, tulejkę na tylną oś co jest z alu i się wyciera/. Oczywiście lampa z używek ale będzie tylko na zapas bo ta co Szkodnik wyszklił jest tylko pęknięta i po myciu wilgoci nie złapała.

Ps. Ta kondoniarka niby tankbag i narządziówka na tyle z byłej kosmetyczki jest zamontowana w technologii kosmicznej - kolejno na śruby do osłony airboxa i trytytki do stelaża, myśl techniczna najwyższych lotów.


Paweł masz źle poprowadzony przewód do przedniego hamulca. Zmień jego prowadzenie bo zawadzisz go o jakieś krzaki i urwiesz.

Ostatnio edytowane przez Cezarus : 25.09.2020 o 17:12
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Projekt Challenge myku Inne - dyskusja ogólna 273 11.06.2020 17:16
BMW GS Motocykl Challenge Nowa Dęba 29-30.08.09 Mrwa22 Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.08.2009 09:51
12-14 września - Bytom - BMW GS Motocykl Challenge ramires Imprezy forum AT i zloty ogólne 26 21.09.2008 09:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.