Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Archiwum

Archiwum Tylko do przenoszenia starych postów

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2008, 01:21   #1
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie ochraniacz plecow - back/spine protector

hej!

kilka dni temu znajomy mial wypadek na R1. predkosc nieduza, tyle ze mu biodro wymieniaja. ale nie o tym.

odwiedzilem go dzis w szpitalu - opowiadal cale zdarzenie.
szczegolnie zwrocil mi uwage na ochraniacz plecow - mial zalozony taki dodatkowy, na szelkach i pasie. gdyby nie ten ochraniacz, bylo by slabo, bo polecial plecami na kraweznik.

wrocilem do domu i zaczalem glowkowac na temat mojej 'karimaty' wsadzonej w kurtke. przeciez to wogole nie dziala jak powinno.

z drugiej strony taki dodatkowy ochraniacz to duzo dodatkowego pierdzielenia, jesli poruszasz sie np. po miescie i kilkanascie razy dziennie musisz go zakladac i zdejmowac.

jako ze w temacie poczatkujacy jestem, nie mam jeszcze wlasnego zdania.

a jakie sa wasze doswiadczenia? kto w tym jezdzi? kiedy? jakie za i przeciw? ciekawe alternatywy?

pozdroowka!
dery jest offline  
Stary 02.09.2008, 08:30   #2
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

pewnych sytuacji nie przewidzisz i nie zabezpieczysz się przed nimi. ja w trasę staram się zakładać plecak ze stelażem wewnętrznym. taki mały ok 40l. wiem, że to nie to samo co żułf ale ma przewagę nad tą gąbką, że lepiej chroni i nie pocisz się tak pod nim. do plecaka wkłądam np olar i jest ok. plecak musi mieć koniecznie psy biodrowy i piersiowy aby przylegał. mój plecak ponadto ma żólty oczojebny pokrowiec przeciwdeszczowy dzięki temu jestem lepiej widoczny.
klanol jest offline  
Stary 02.09.2008, 09:20   #3
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Jezdzilem caly zeszly sezon i polowe tego w ochraniaczu na plecy z pasami szelkami zamiast standardowego w kurtce. Nieporownywalnie lepsza ochrona, a pierdzielenia nie ma tyle ile by sie dydawalo. Moj akurat był wygodny i dobrze wentylowany (Rukka Air http://www.rukka.com/lfashion/rukka/...t&Expand=1.6.4) wiec w ogole go nie sciagalem w wiekszosci przypadkow. Malo tego jezdzilem w nim rowniez na nartach. Trzecia zaleta jest mozliwosc wsadzenia pod polar czy bluze jak juz naprawde jest goraco i nie da sie jezdzic w kurtce.

W tym sezonie przezucilem sie na cala zbroję (Wave V, Dainese http://www.dainese.com/eng/articolo....=1875768/69/70) (zamiast wszystkich protektorow w kurtce) przejezdzilem miesiac wyprawy po Azji i nie oddam tego za nic! RE-WE-LA-CJA. Dopasowanie, wygoda, lekkosc, przewiewnosc - wprost cudnie. Zolw jest odpinany - i jest o dwie klasy wyzszy niz wspomniana wyzej rukka. Nie czuje sie, ze ma sie go na plecach, jest 2x lzejszy (struktura aluminiowego przestrzennego plastra miodu a nie ciezka guma) ma przeguby - wiec uklada sie do "S" kregoslupa. Na wyjezzdzie sciagalem go tylko do spania No chyba, ze spalem w przyslowiowej zbroi Teraz wiadomo skad sie to okreslenie wzięło, He he.
W upal jechalem w samej zbroi - to dopiero jest przyjemnosc. Kazda dziurka przyspisza powietrze ktore daje wrazenie dodatkowego chlodzenia, mniód - malyna.


Tak czy inaczej - wracajac do tematu posta - dodatkowa ochrona - goraco zalecana.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline  
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.