Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2014, 21:04   #1
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 37 min 14 s
Domyślnie Pozwolenie na GBAO - czy da się zdobyć w Kirgizji?

Cześć
W świetle najnowszych akcji ambasady tadżyckiej z Berlina (wydając wizę nie dodają pozwolenia na GBAO, odsyłając ewentualnie do Duszanbe) mam pytanie czy można tę pieczątkę zdobyć w tadżyckim 'czymś' w Biszkeku lub w Osz? Lub chociaż w Murghrabie? Marszrutę mamy taką, że w zasadzie nie chcieliśmy zbacząć aż do Duszanbe.

I dodatkowe pytanie:
Jak z dojazdem z Osh w Kirgizji do Chojdżaru w Tadżykistanie? Doczytałem, z jest tam otwarte obecnie jakieś jedno przejście graniczne dla nielokalnych obcokrajowców, ale patrząc po mapie, to tam po drodze jeszcze w Kirgistanie są jakieś enklawy uzbeckie. Jak to przejechać? Trzeba mieć wizę uzbecką?

Bo jak nie tamtędy - to jak jadąc z Kirgizji dojechać do Duszanbe nie mając pozwolenia na GBAO? Jakoś nie widzę alternatyw....

Pzdr
L.

Ostatnio edytowane przez lecchu : 10.06.2014 o 21:11
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2014, 21:34   #2
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Dołem owszem można przejechać, ale trzeba uważać żeby nie zabłądzić. Przejścia są nawet 2. Ja zabłądziłem co poskutkowało aresztem za naruszenie granicy. Drogi nieoznakowane, warto zapytać miejscowych. W sprawie GBAO pytaj Sambora albo Elwóda, może oni coś czają, włóczą się tam stale.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2014, 23:09   #3
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

w Murghabie chyba można było dostać
i w Duszanbe też
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2014, 18:41   #4
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Najchętniej w ogóle bym nie jechał do Duszanbe. Jedziemy od góry, od Kirgizji, najfajowiej byłoby po prostu wjechać w Pamir i pokrecić się tylko po nim. Do Duszanbe z Osh przez Chojdżar to dodatkowe pięć dni pewniekiem (dwa dni dojazd, dzień na pieczatkę, dwa dni do Khorogu). Te pięć dni to zdecydowanie wolałbym spędzić włócząc się po Pamirze... a nawet nie tyle, żeby się włóczyć, ale nawet tępo gapić na pejzaż (który przepiękny jest okrutnie). A tak - zmarnować pięć dni dla jednej pieczątki - to szkoda by było, potem czas by nam się przykurczył na resztę GBAO (ja już raz przepyciłem tak Pamir nieco, nie zatrzymując się za wiele; bardzo nie chciałbym ponownie popełniać tego błędu).

Dlatego najlepiej byłoby mi załatwić pieczęć w Biszkeku lub (nawet lepiej) w Osh.

@Elwood
"Masz otwarte przejście graniczne Osz - Andiżan" - ale to przeca przejście Kirgizja-Uzbekistan. Ja pytam o dojazd północą z Kirgizji (osh) do Tadżikistanu (Chojdżaru i dalej do Duszanbe). Przeca inaczej bez pozwolenia na GBAO to nie mam jak (oczywiście oficjalnie) wjechać do Tadżikistanu.

@Lupus
Co to znaczy "dołem"? Dołem czego? Chodzi o to, żeby te enklawy uzbeckie brać od południa, a nie od północy?

@Kajman
Dzięki za info... ale nie wygladasz na przekonanego z tym o Murghrabie . A tak na margineise - to czy aby dojechac do Murghrabu, to nie trzeba już mieć tej pieczatki? (Nie sprawdzają tego na już przejściu granicznym na przełęczy Kyzyl-art?)

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2014, 19:27   #5
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Ale jajca, dołem znaczy poniżej granic z Uzb i Tadż, tak na mapie Jedziesz nad wyspami, nawet tej największej gdzie jest mała przerwa - tam jest super droga. Trzymasz się generalnie blisko granicy, bo tak wiedzie droga, jak trafisz na przejście to ciś miejscowi pokierują drogami objazdowymi. Można przejechać w okolicach Proletarska, ale tam są 2 granice, i dla innostrancow jest ta dalej na wschód, albo przez Isfarę, tam bezpieczniej, bo się tak nie błądzi. Dla miejscowych wszystkie drogi są dobre, tak że trzeba uważać żeby nie załapać się na pierdel, jak mnie się to zdarzyło. GBAO to chyba zaczyna obowiązywać za Murghabem, więc można spróbować wcisnąć kasę na czekponcie, chłopaki tam niebogate. Niech się El wypowie.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2014, 20:30   #6
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Omijanie uzbeckich enklaw w zalaczniku.
Załączone Pliki
Typ pliku: gpx Passing all UZ enclavas in KZ.gpx (291.1 KB, 51 wyświetleń)
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2014, 21:09   #7
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 37 min 14 s
Domyślnie

A ten cały OVIR w Duszanbe (w którym mozna zdobyć pozwolenie na GBAO) to tutaj?:
N38.57126, E068.79722

koordynaty znalazłem tutaj: link

Pzdr
L.

Ostatnio edytowane przez lecchu : 24.06.2014 o 11:07
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2014, 21:27   #8
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 38 min 22 s
Domyślnie

Nas odsyłali do różnych urzędów i w końcu pozwolenia na GBAO załatwiliśmy gdzieś tutaj (+/- 1.5km na południe)
Nie pamiętam dokładnie ulicy ale urząd znajduje się w 2 piętrowym bloku. Ludzie na pewno będą wiedzieli na miejscu (wjazd od strony rzeki).
PS. Tak było w 2009
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 23.06.2014 o 21:29
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2014, 13:29   #9
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Czosnek, wielkie dzięki za namiary, już je sobie wpisałem do GPS-a...

...ale jak się przygladam w GoogleMaps-ach - to chyba nie jest jeszcze ten taki mityczny wieżowiec, w którego parterowych okienkach ma się niby znajdować urzad wydający permity na GBAO, a który to jest wskazywany przez lufę czołgu osadzonego na jakims rondzie. A taki opis znajduję najczęściej w sieciowych relacjach Co może oznaczać, że urzad się przeniósł - albo że moja kolekcja potencjalnych miejsc, gdzie idzie zdobyć pieczatke na GBAO jest jeszcze niekompletna
Dlatego nadal przyjmę każdą ilość koordynat na urzędy w Duszanbe potencjalnie wydające pozwolenie na GBAO, jakie w swej szczodrobliwości zechcecie mi podarować

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2014, 13:56   #10
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 38 min 22 s
Domyślnie

To jest dokładnie to o czym piszesz. Lufa czołgu wskazuje kierunek jazdy na most
Okienka urzędu wychodzą bezpośrednio na ulicę (może faktycznie to wieżowiec, nie pamiętam)
Czołg

Ps.
Opis naszych walk z OWIREM
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3783&page=8
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 26.06.2014 o 14:03
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.