Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2011, 11:52   #11
Roger
 
Roger's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Świdwin
Posty: 43
Motocykl: RD07a
Przebieg: 60000
Galeria: Zdjęcia
Roger jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 6 godz 35 min 3 s
Domyślnie

W moim przypadku takim płukaczem uratowałem silnik w aucie (mercedes 124 300E) - w pewnym momencie spadła moc, zaczęło coś w silniku rzęzić (łańcuch rozrządu) no i spadło ciśnienie na zegarze (co dostrzegłem dużo później), a auto dopiero co kupione - czarna rozpacz. Znajomy mechanik rozkłada ręce, padła decyzje - jeździj aż się rozp******li wtedy będzie wiadomo co to. Postanowiłem jeszcze zmienić olej i ktoś mi polecił dodać płukacz. Możecie sobie wyobrazić moją minę, jak gościu wlewał ten specyfik do silnika (silnik pracował) i zanim wlał całą zawartość buteleczki, hałas ucichł i ciśnienie wróciło.
Pewnie poprzednikowi zapomniało się zmienić olej. Więc wydaje mi się, ze stosowanie owego specyfiku ma sens, gdy zamiast oleju w silniku jest szambo, ale gdy jak np. w przypadku Puntka olej był zmieniany na czas i stosowany dość dobry to chyba niekoniecznie, a już na pewno nie pomoże na taką dolegliwość jak nadmierne spalania. Ewentualnie wcześniej wspomniany ceramizer.
Roger jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 17:48   #12
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

A jakby tak, po spuszczeniu oleju, zakręcić śrubę ZLEWU, zalać do silnika z litre nafty, moto na prawy lewy bok, do góry, na dół..? Spuścić syf, zostawić co by wyschło i wtedy zalać olej? Chodzi mi przede wszystkim o przepłukanie samej michy..? Słyszałem, że ponoć w krosidłach się tak robi.?
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 18:12   #13
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 15 min 55 s
Domyślnie

te płukanki to sie stosuje np po utopieniu lub wtedy jak wlejemy olej który się zważy z tym co już jest w silniku
oguolnie chodzi o to aby pozbyć się szlamu lub jak kto woli mleka z obiegu olejowego mozna w tym celu stosowac zwykły olej tylko ze czesto robić to trzeba ze dwa razy
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 18:30   #14
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
te płukanki to sie stosuje np po utopieniu lub wtedy jak wlejemy olej który się zważy z tym co już jest w silniku
oguolnie chodzi o to aby pozbyć się szlamu lub jak kto woli mleka z obiegu olejowego mozna w tym celu stosowac zwykły olej tylko ze czesto robić to trzeba ze dwa razy
Czyli ten pomysł z naftą jest okej do płukania miski?
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 21:22   #15
simi81
 
simi81's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B-stok, Leśna Melina
Posty: 61
Motocykl: TA PD06
Przebieg: 130 000
Galeria: Zdjęcia
simi81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 43 min 7 s
Domyślnie

Producenci tłokowych silników lotniczych mówią : jak jest potrzeba przepłukania silnika to robi się to olejem takim, który ma być później zalany. Zalewamy olej, rozgrzewamy, zlewamy i silnik przepłukany. Czasami warto brać przykłady z lotnictwa bo tam przepisy pisane są ludzkim życiem niestety.
simi81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 22:22   #16
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

a ja mam takie skojarzenia z płukaniem silnika wynalazkami typu "likłid moli"
to będzie efekt po:





... płukanke najlepiej z oleju typu 0W-30 czyli rzadki i dobrze penetrujący, ale zawsze to olej silnikowy i nie doprowadzi do zniszczenia zimeringów i / lub przytarcia panewek, pierścieni itp brakiem filmu olejowego.
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bliźniak : 18.02.2011 o 22:27
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 22:29   #17
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Fabrizio ostatnio miał płukać. Możesz zapytać jak poszło i jakie są objawy?
__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2011, 01:46   #18
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Ja nie używałem nigdy takiego wynalazku ale skojarzenia mam dokładnie takie jak dabal napisał. Obawiam się ze po zalaniu może wystąpić efekt jak po zalaniu syntetyka do silnika który jeździł na mineralnym. Syntetyk ma lepsze właściwości płuczące i w najlepszym wypadku rozszczelni się wszystko co tylko może a w najgorszym zadka któryś kanał olejowy....
Co do zbawczej funkcji? W niektórych przypadkach jak np hydrauliczny napinacz może to coś pomóc ale pytanie czy chodziło o wypłukanie czy zamiast oleju tam już jakaś maź była i poprostu się rozcieńczyła po zalaniu tego do stanu podobnego do oleju. Może po zalaniu innego oleju bez płukania byłby taki sam efekt. Ja wiem jedno nie zaleje czegoś takiego nigdy.
Podobnie jak z uszczelniaczami do chłodnic w proszku lub płynie. Muszę przyznać że w części przypadków gdy jest niewielka dziurka w miejscu które nie pracuje wraz ze zmianą ciśnienia to działa ale ja raz kupiłem motocykl do roboty. Po zwaleniu głowicy ukazał mi się widok co najmniej dziwny. Wokół cylindrów tam gdzie jest płaszcz wodny wszystko było zapchane białym proszkiem w 75%. Aż się dziwiłem że tam chłodzenie było. Płyn przepływał tylko małymi kanalikami przy samej głowicy. Z trudem to wydłubałem za pomocą śrubokręta. Okazało się że gość miał dziurkę w chłodnicy. Dziurka pozostała ale syf do uszczelniania zgromadził się gdzie indziej. Było tam tego tyle że przypuszczam że gość po prostu dosypywał kolejne porcje w nadziei ze się uszczelni a wszystko tam się osadzało.
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2011, 01:54   #19
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Hm, miałem zakładać nowy temat, ale żeby już nie śmiecić to będę pytał tutaj.:
Co do tego płukania naftą miski olejowej - czy ? Może czymś innym jeśli nie naftą? Jakoś nic nie wywnioskowałem z tematu, a chciałbym mieć pewność co do tego.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2011, 02:16   #20
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

płukanie to jedno: miski i wszystkich innych części bardzo ok - nafta jest do tego bardzo słuszna tania dostępna i pachnąca

odpalanie i nagrzewanie silnika ze srodkami płuczącymi to kat dla wszystkich 'szurających' w środu elementów
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
LS2 co sądzicie? buli Kaski 27 03.05.2013 09:31
Co sądzicie ? Kubaandcom Kaski 2 19.11.2012 22:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.