Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2009, 21:47   #1
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie Co sprawdzić przy zdemontowanym silniku?

Witam szanowne grono.
Wkońcu rozebrałem AT. Powodem rozebrania jest nadmierny apetyt na olej i kopcenie przy rozgrzanym silniku. Moja Afryczka nie wydawała jakiś niepokojących dzwięków, nie zuważyłem spadku mocy itd.
Napewno ściągne głowice w celu sprawdzenia powodu braku osiowości trzonka i konia i wymiany uszczelniaczy trzonków i sprawdzenia gładzi cylindrów. Mam pytanie (nie jestem mechanikiem) co koniecznie sprawdzić pzy okazji wyjęcia silnika na stół?
Nie chciałbym się zagonić w niepotrzebne koszta ale też nie chciałbym ominąć jakiś ważnych oględzin.
i jeszcze pytanko: Dlaczego firmy zajmujące się regeneracją głowic samochodowych kręcą nosem jeżeli pytam o sprawdzenie głowicy z AT? Czy wielkość głowicy uniemożliwia zapięcie w jakieś urządzenia pomiarowe ?
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2009, 11:01   #2
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

No to w wypadku kiedy brała Ci olej.. oprócz uszczelniaczy, prowadnic i stanu gładzi cylindrów.. to luz na zamkach pierścieni, pierścienie zgarniające, sprawdź jaki luz ma tłok w cylindrze... stan tłoków... czy nie owalne za mocno.. no i wiadomo... stan łożysk , panewek... simmeringi przy okazji można powymieniać... dobrze jest obadać pompę oleju, naftą i spręzonym powietrzem poczyścić kanały olejowe...
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2009, 11:15   #3
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Ok. zanotowano! Właśnie o takie rady mi chodzi.
Mam jeszcze pytanie: jaki może być efekt przegrzania silnika? np po jeździe na niskim poziomie płynu w chłodnicach etc.?
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2009, 14:46   #4
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,750
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 15 godz 58 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
Ok. zanotowano! Właśnie o takie rady mi chodzi.
Mam jeszcze pytanie: jaki może być efekt przegrzania silnika? np po jeździe na niskim poziomie płynu w chłodnicach etc.?
Właśnie taki jak opisałes
Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
nadmierny apetyt na olej i kopcenie
- tzn pierścienie do wymiany, lub też uszczelka pod głowicą i wiele innych - zależy jak przegrzałes silnik
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2009, 15:37   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

japoński silnik przegrzać cieżko, to nie cinkłoczento
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2009, 21:16   #6
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,343
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 2 min 11 s
Domyślnie

jak zabraknie plynu to wszystko da się przegrzać, pozostaje tylko kwestia skutków
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2009, 22:44   #7
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,730
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 13 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
No to w wypadku kiedy brała Ci olej.. oprócz uszczelniaczy, prowadnic i stanu gładzi cylindrów.. to luz na zamkach pierścieni, pierścienie zgarniające, sprawdź jaki luz ma tłok w cylindrze... stan tłoków... czy nie owalne za mocno.. no i wiadomo... stan łożysk , panewek... simmeringi przy okazji można powymieniać... dobrze jest obadać pompę oleju, naftą i spręzonym powietrzem poczyścić kanały olejowe...
Cibor klv żeby to zrobić trzeba by rozebrać cały silnik, a wywnioskowałem, że Vooytas chyba nie chce tego robić. Ten silnik nie ma miski olejowej - do panewek się nie dostaniesz a pompować jeszcze tam naftę to dopiero można narobić bigosu..... zresztą wszystkie kanały masz "zamkinięte" oprócz kanałów do głowicy....

Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
i jeszcze pytanko: Dlaczego firmy zajmujące się regeneracją głowic samochodowych kręcą nosem jeżeli pytam o sprawdzenie głowicy z AT? Czy wielkość głowicy uniemożliwia zapięcie w jakieś urządzenia pomiarowe ?
Głowice samochodowe z reguły mają kształt powiedzmy obrazowo cegły.
Głowice motocyklowe są dziwacznych kształtów co stwarza pewien problem zamontowania takiej głowicy na stół frezarki lub innej maszyny do obróbki np. gniazd zaworowych stąd te kręcenie nosami

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.04.2013 o 08:05
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2009, 19:24   #8
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Cibor klv żeby to zrobić trzeba by rozebrać cały silnik, a wywnioskowałem, że Vooytas chyba nie chce tego robić. Ten silnik nie ma miski olejowej - do panewek się nie dostaniesz a pompować jeszcze tam naftę to dopiero można narobić bigosu..... zresztą wszystkie kanały masz "zamkinięte" oprócz kanałów do głowicy....
A no tak sorki.. źle odczytałem... zrozumiałem że Vooytas ma rozłożony silnik na czynniki pierwsze... a chodzi tu o to , że tylko wyjęty z ramy.. tak więc oczywiście nie da się zrobić tych rzeczy o których pisałem wyżej.
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2009, 22:15   #9
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,750
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 15 godz 58 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
Dlaczego firmy zajmujące się regeneracją głowic samochodowych kręcą nosem jeżeli pytam o sprawdzenie głowicy z AT? Czy wielkość głowicy uniemożliwia zapięcie w jakieś urządzenia pomiarowe ?
U mnie na wiosce jest magik od głowic min. i nie marudził jak mu zaniosłem głowice od CX 500 - moim zdaniem zrobił przyzwoicie docieranie gniazd i zaworów z wymianą uszczelniaczy a w dodatku za normalną kasę
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2009, 18:23   #10
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

A czy według Was może się okazać że trzeba planować głowice? Czy przy takiej powierzchni przylegania raczej krzywizn nie powinno być?
(nie mam wiedzy w tym temacie, wole wypytać niż coś zniszczyć)
pozdro! Voy
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak sprawdzić czy korbowód prosty? lolo Inne - dyskusja ogólna 24 03.02.2013 16:23
Oznaczenie RD na silniku jakubdr750 Inne tematy 8 22.11.2010 22:11
Cóż to takiego i jak sprawdzić czy sprawne. baloo Układ elektryczny i zapłonowy 1 01.02.2010 22:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.