Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.08.2020, 12:29   #11
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 15 min 10 s
Domyślnie

Kurcze, dzięki. Zapytałem, bo taką trasę w dwa dni można po banach zrobić a tu mam cztery.
Jadę na Sardynię do przyjaciela, który tam mieszka, swoją drogą super, że tam się osiedlił a nie w jakimś Londynie czy Hamburgu.
Ja jestem osobnikiem co lubi drogę i widoki, żadnych zwiedzań, tylko jazda z odpoczynkiem na parkingu przy trasie.
Warzyfko, odezwę się do Ciebie po robocie to pogadamy.
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 23:00   #12
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 150
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 15 godz 16 min 28 s
Domyślnie

Trasa koło jeziora Como super,zwróć uwagę jednak że S336 to kilkadziesiąt kilometrów tuneli i trzeba jechać SP 72 żeby podziwiać widoki , na tej trasie nie pogonisz.W Mandello del lario jest fabryczka i muzeum Moto Guzzi .Polecam motocyklistom klimat tego miasteczka,takiej ilości i modeli Guzzi na ulicach nigdzie nie widziałem.
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2020, 00:44   #13
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 7 godz 28 min 17 s
Domyślnie

A ja bym pojechał z Gdyni do Mikulowa w Cz w pierwszym dniu. Napiłbym się wieczorem dobrego Morawskiego wina. Na drugi dzień pojechał bym autostradą przez Wiedeń i dalej do Loeben , następnie bym zjechał w kierunku Nockalm Strasse i meta w schronisku na Panoramica delle Vetta w okolicach Ravascletto. W trzecim dniu pojechałbym sobie jak na mapie przez San Boldo Pass i Monte Grappai Bolonię do Florencji. W czwarty dzień po porannym zwiedzaniu Florencji pojechałbym na prom.

https://www.google.pl/maps/dir/Gda%C...m0!1m0!1m0!3e0
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2020, 07:15   #14
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Widzę że za Bolonią w lewo lub w prawo jest mało popularne to może opcja która kiedyś zrobiliśmy z żoną wracając z Toskanii. Jest taka droga SS12 która się ciągnie od Lukki aż do Brenner i jest moim zdaniem ciekawa motocyklowo. Może odcinek do Bolzano najmniej bo lecimy prawie wzdłuż wiaduktów autostrady ale możemy się na własnej doopie przekonać jak dawniej wyglądała przeprawa przez Brenner. Z większych miast musimy sobie poradzić z Modeną.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2020, 21:01   #15
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 15 min 10 s
Domyślnie

Pierwszy dzień jadę do Czech na browara, drugi przez Austrię na Słowenię, trzeci Słowienia cały dzień po górskich widoczkach, czwarty transfer do Livorno. Dzięki za za rady, wszystkie celne, szczególnie Garda i Bolonia, ale tam już byłem kilka razy a na Słoweni tylko raz transferem. Później płynę do raju czyli na Sardynię. Wracam przez Amsterdam .
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2020, 22:39   #16
M_XX
 
M_XX's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Tarnowo Podgórne
Posty: 48
Motocykl: ATAS'18
Przebieg: 40000
Galeria: Zdjęcia
M_XX jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 8 min 53 s
Domyślnie

W Słoweni tylko tranzyt, słabo widzę ten cały dzień, przynajmniej w teorii
M_XX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2020, 05:41   #17
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,926
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 34 min 19 s
Domyślnie

Żeby uniknąć kontroli na głównym przejściu miedzy Graz i Maribor, Odbijasz przed granica na drogę 69 i przechodzisz granicę w miejscowości Mureck, omijasz te wszystkie austriacko słoweńskie cuda co regularnie uprawiają na tej granicy. Granicę z IT przejdź w okolicach jeziora Lago del Predil po słoweńskiej stronie droga nr.203 po italiańskiej SS 54 i następnie SP 67 kieruj się na południe.
Powodzenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2020, 13:30   #18
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 17 godz 53 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
A ja bym pojechał z Gdyni do Mikulowa w Cz w pierwszym dniu. Napiłbym się wieczorem dobrego Morawskiego wina. Na drugi dzień pojechał bym autostradą przez Wiedeń i dalej do Loeben , następnie bym zjechał w kierunku Nockalm Strasse i meta w schronisku na Panoramica delle Vetta w okolicach Ravascletto. W trzecim dniu pojechałbym sobie jak na mapie przez San Boldo Pass i Monte Grappai Bolonię do Florencji. W czwarty dzień po porannym zwiedzaniu Florencji pojechałbym na prom.

https://www.google.pl/maps/dir/Gda%C...m0!1m0!1m0!3e0
100km odcinek A1 między Piotrkowem a Częstochową to aktualnie hardcore. Jedzie się to 2h a w "sprzyjających warunkach" można i 3. Wjazd tam w deszczu i na rezerwie gwarantuje wspomnienia do końca życia

Trzeba by zmodyfikować to co Ci google zaproponowało i odbić za Łodzią na Wrocław. Pomysł z winem też super, tylko czemu Mikulov skoro 10km dalej są Valtické podzemí? (notabene polecam)

Wspomniałem Andrzejowi o Nockalm ale zaproponowałem Villacher Hochalpenstrasse jako leżącą bliżej wlotu na Słowenię. Stwierdził że zrobi obie

Niezależnie od tego co kolega wybrał, ten Twój plan jest zgrabny, podoba mnie się.
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2020, 14:00   #19
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 7 godz 28 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
100km odcinek A1 między Piotrkowem a Częstochową to aktualnie hardcore. Jedzie się to 2h a w "sprzyjających warunkach" można i 3. Wjazd tam w deszczu i na rezerwie gwarantuje wspomnienia do końca życia



Trzeba by zmodyfikować to co Ci google zaproponowało i odbić za Łodzią na Wrocław. Pomysł z winem też super, tylko czemu Mikulov skoro 10km dalej są Valtické podzemí? (notabene polecam)



Wspomniałem Andrzejowi o Nockalm ale zaproponowałem Villacher Hochalpenstrasse jako leżącą bliżej wlotu na Słowenię. Stwierdził że zrobi obie



Niezależnie od tego co kolega wybrał, ten Twój plan jest zgrabny, podoba mnie się.
Ale ja na trasę Gdańsk - Czechy to nawet nie patrzę. Jak google pokazał to pokazał, bardziej interesujaca jest dalsza część. Słowenii bym odpuścił bo tam tylko tranzyt teraz jest.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 21:02   #20
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 15 min 10 s
Domyślnie

Jestem w Austrii, jutro Słowenia. Zobaczymy.
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyjazd po XRy do Włoch samul Inne tematy 16 01.01.2014 21:50
Którędy do Indii? catmood Przygotowania do wyjazdów 9 03.09.2013 14:03
Do Albani którędy i co na miejscu ?? krystek Przygotowania do wyjazdów 8 12.06.2013 00:16
Prom z Włoch do Chorwacji Bartas Przygotowania do wyjazdów 7 15.07.2011 08:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.