Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.01.2024, 12:51   #11
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Co robi różnicę w takim razie? Ubezpieczenie i kaucja czy coś jeszcze?
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 12:51   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Zakres odpowiedzialności za szkody.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 15:50   #13
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Tak jak Emek napisał: strzelam, że różnica w cenach to nie jest samochód X razy Y dni tylko cenę robi ubezpieczenie i jego zakres. Ubezpieczenia strasznie podrożały na Zachodzie. Zerknij do mojego wątku islandzkiego to zobaczysz ile procentowo kosztu wypożyczenia było pełne (bez udziału własnego) ubezpieczenie. Było to jakieś 30% całego kosztu.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 16:12   #14
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Pamiętacie jak kilka dni temu rozwalałem inżynierom kalkulatorki w wątku o wyjeździe do Andaluzji?

Nie napisałem tam o jeszcze jednym koszcie który poniosłem na tej wycieczce. Mianowicie, plan był taki że po tygodniu jeżdżenia motkiem dolatuje do mnie rodzina i spędzamy drugi tydzień zwiedzając Andaluzję autem. Jak myślicie, na jaki okres wynająłem auto?

Oczywiście że nie. Odebrałem furę tuż po wylądowaniu w Maladze 12 grudnia a oddałem tuż przed lotem powrotnym, 26 grudnia. Pierwszego dnia auto przewiozło mnie i kolegę do hotelu kilka kilometrów od lotniska a potem stało tam przez tydzień robiąc za przechowalnię naszych ciuchów cywilnych. Za wynajem fury wraz z fotelikiem dla 3-latka na 2 tygodnie zapłaciłem 750 PLN (słownie: siedemset pięćdziesiąt ZŁOTYCH zero groszy). I nie był to Fiat 500 tylko jak widać poniżej prawie Porsche

Zawsze biorę najtańszą ofertę na sensowne auto, korzystając z brokerów typu kayak. Nigdy nie wykupuję dodatkowego ubezpieczenia, zawsze daję sobie zablokować kaucję. Nigdy nie miałem żadnego zdarzenia więc nigdy nie było problemów ze zwrotem. Tym razem w Maladze zablokowano mi 1200 EUR, blokada zeszła 3 dni po powrocie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg moje_porsze_tylko_troche_gorsze.jpg (883.1 KB, 16 wyświetleń)
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 16:39   #15
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Wszystko się zgadza Danny, można tanio i z minimalnym ubezpieczaniem, a można też drożej / drogo z pełnym ubezpieczeniem dla świętego spokoju. Zwykła ocena ryzyka i tyle... To, że nie miałeś żadnego zdarzenia, nie oznacza, że tak będzie zawsze (broń boże nie życzę kłopotów...). Po prostu każdy musi indywidualnie ocenić gdzie jedzie, co tam robi, co może go potencjalnie tam spotkać, ile jest gotów wyłożyć za wypożyczenie czy za kaucję itp

P.S. Ford Puma to Porsche rzeczywiście nie jest i jest tylko klasę wyżej (chyba) niż Fiat 500 w wypożyczalniach
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 16:44   #16
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Ale że co, że hybryda to drożej? To pewnie była 'miętka' hybryda, która (według mnie) nie powinna być hybrydą nazywana

PS. Skasowałeś posta?
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 16:55   #17
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Dokładnie, ocena ryzyka, żadne januszowanie. Wypożyczałem auta kilkadziesiąt razy na kilku kontynentach, nigdy nic się nie wydarzyło więc jestem już zarobiony na kilka zdarzeń wprzód (tfu, tfu).

p.s. Puma 4 klasy wyżej niż Fiat 500, weszła mi z kategorii SUV jako "Opel Mokka or similar". Że to hybryda że przejechałem 1000 km ze spalaniem poniżej 5 litrów więc pewnie jestem ze dwa kebaby do przodu

Swojego posta wyedytowałem bo się stał nieadekwatny jak się poprawiłeś z Kuga na Puma
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 17:27   #18
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 19 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Danny Zobacz post
Dokładnie, ocena ryzyka, żadne januszowanie. Wypożyczałem auta kilkadziesiąt razy na kilku kontynentach, nigdy nic się nie wydarzyło....
Jest jeszcze coś takiego jak statystyka. Wiem, wiem, bzdety ale u mnie dziwnie się sprawdza. Mam jakiegoś dzwona przeciętnie co 250.000 (+/- 30.000) i w pięciu na 6 przypadków nie z mojej winy. Już powinienem zacząć się bać bo do statystycznego bum brakuje jakieś 30 tyś km.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 17:39   #19
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Te z kaucją też można ubezpieczyć ale wtedy kaucję, w razie szkody, zwraca ubezpieczyciel a nie wypożyczalnia. Dalej jest to połowę taniej niż bez kaucji.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 19:55   #20
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

w każdym miejscu gdzie wynajmowałem prywatnie samochód, wyszukuje ofertę przez skyscanner. Pewnie booking albo inna platforma nie jest ani lepsza ani gorsza, to tylko przyzwyczajenie. Wykupuje ubezpieczenie udziału własnego, czyli kaucji, u brokera. Zazwyczaj oferty brokera wraz z ubezpieczeniem są znacznie tańsze. Uważaj na limity przebiegu, politykę związaną z paliwem i czy aby na 100 odbiór jest na lotnisku a nie w piździ..wie gdzie wiezie cię Abdul 30min. Z ubezpieczenia, zdążyło mi się skorzystać. Pobrali z kary kaucję, a po około miesiącu ubezpieczalnia, w tym wypadku AXA, przelała kasę, więc tylko czas.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy ktoś zna tą wypożyczalnie? magrafb Przygotowania do wyjazdów 2 22.03.2023 19:48
Jak założyć "wypożyczalnię" motocykli. wojtekm72 Inne tematy 35 14.10.2019 22:38
Kolizja za granicą Dżeferson Kwestie różne, ale podróżne. 12 30.11.2018 19:30
Wypożyczalnie moto UK - ktoś zna? Xeno Kwestie różne, ale podróżne. 3 03.10.2018 21:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.