Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.06.2009, 01:32   #1
AnubisXRV
Inaczej Audiofionix
 
AnubisXRV's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olkusz
Posty: 170
Motocykl: RD04
Przebieg: yyy...?
AnubisXRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 godz 51 min 16 s
Domyślnie Kask Uvex Enduro - opinie użytkownikow

Wzorem "podosa" kierujmy swoje opinie -> tylko i wyłącznie o tym kasku !
Bez porównań i zbędnych komentarzy, surowe "za" i "przeciw".
__________________
Znam Kilkunoga
AnubisXRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 01:51   #2
AnubisXRV
Inaczej Audiofionix
 
AnubisXRV's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olkusz
Posty: 170
Motocykl: RD04
Przebieg: yyy...?
AnubisXRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 godz 51 min 16 s
Domyślnie

Według mojej opinii, krótko szybko i zwięźle !

Detale takie jak daszek i "lotka" (jak zwał tak zwał), wykonane są z materiału godnego pożałowania. Łamie się cholerstwo i tyle, rady na to nie ma (taśma izolacyjna nic więcej).

Skorupa jeżeli chodzi o wytrzymałość, według mnie sprawdza się. (tzn. 60km/h - lot nad przednią szybą, ale uderzenie o ziemię !)

Z początku kask urywa uszy (myślę, że jak większość), ale po tygodniu ( jak bólu już się nie czuje ) jest fajnie.

W kasku tak czy tak spokoju się nie zazna, wystarczy głowę obrócić i świszczy jak głupi :/

Wykończenie środka, jest w porządku.

Jeżeli chodzi zaś o szybę, to trochę przy paruję , mój model zaś nie chce się domknąć sam z siebie. Trzeba łapą docisnąć i siedzi !

Ergo: na gwarancje nie chcą wziąć, chociaż kask upadł a nie uległ żadnym większym siłom, ułamana w/w lotka i daszek (którego chyba trzeba spawać). Ale nadal zapraszają mnie do zakupu części zamiennych.

Ciekaw jestem tylko jak wymienić "lotkę" która trzyma się na wkręcie i 3-ech kroplach kleju, skoro nie da się wybebeszyć środka...

Jego plus: fajnie wygląda i ...

Pozdrawiam ja i Kilkonóg !

P.S: Za cenę 1000,- myślę, że można było kupić "coś" lepszego. No chyba, że mi się dostała taka sztuka :/ .
__________________
Znam Kilkunoga

Ostatnio edytowane przez AnubisXRV : 17.06.2009 o 03:11
AnubisXRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 02:11   #3
Kruszyna
 
Kruszyna's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Sopot / 3CITY
Posty: 14
Motocykl: RD07
Przebieg: 25 000
Kruszyna jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 5 min 28 s
Domyślnie

Witam,
od tygodnia śmigam w nowym Uvexie Enduro kupionym na niemieckim ebay'u za 115 eurasów
Na razie jestem zadowolony.
Faktycznie urywa uszy więc przy zakładaniu trzeba poświęcić kilka sekund więcej na "dogięcie" małżowin i jest git.
Szybka domyka się idealnie i nie paruje. Przymierzałem wcześniej Shoei Horneta i "zachuchałem' go od środka na amen. Tak samo było nawet z Schuberthem C3. Tylko Uvexa nie udało mi się zaparować, więc się na niego zdecydowałem.
Jeżeli chodzi o świst to przy 100 km/h jest nawet cichy.
Plusem jest zdejmowanie szybki bez narzędzi w kilka sekund. Oryginalne gogle Uvex Cros (te większe dla okularników) pasują idealnie.
Szybkie odpinanie kasku nawet w rękawicach.
__________________
Kruszyna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 06:44   #4
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 21 min 27 s
Domyślnie

Plastyki sie sypia ale lotka nie jest potrzebna a dassaek polamiesz w kazdym kasku. Skorupa mocna. Testowalem latanie i spadania na glowe.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 08:17   #5
michoo
 
michoo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wydra
Posty: 787
Motocykl: RD03
Przebieg: 69tys
michoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 17 godz 34 min 27 s
Domyślnie

Ja bym dodał jeszcze że trzeba brać dużżżżą poprawkę z rozmiarówką.

Drogą kupna nabyłem przez neta rozmiar XL który okazał się dużo, dużo za mały (dodam że ten sam rozmiar w Nolani i Shoei pasuje jak ulał)
__________________
pozdrawiam
michoo

michoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 11:37   #6
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 49 s
Domyślnie

To i ja coś dorzucę.

- Do zakładania trzeba się przyzwyczaić. Pomaga rozciągnięcia za paski oraz kominiara.
- Przez pewien czas wydawało mi się, że kupiłem za ciasny, lecz szybko się rozbił i jest ok.
- Jeszcze nic się nie połamało ale też nie mam wilekiego zaufania do tych plastikowych śrubek trzymającech daszek.
- Trochę paruję a kiedy leje to dość mocno paruje (delikatne uchylenie szybki pomaga)
- Ogólnie jakość wykonania jest bardzo w porządku
- Stosunek jakości do ceny zdecydowanie pozytywny.
- Podobnie jak u Anubisa w pewnym momencie nie chciała mi się domykać szybka. krótka zabawa, metalowymi śrubami po bokach (w miejscu mocowania szyby) rozwiązała problem.
- W przypadku rażącego słońca wystarczy w czasie jazdy obniżyć/pociągnąć do siebie daszek i problem słońca mamy z głowy.

Ogólnie jestem z kasku bardzo zadowolony. Na parowanie kupiłem spray do okularów i zobaczymy co z tego wyjdzie
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 14:23   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze. Kask mam od lipca zeszłego roku.
Niedawno upadł mi na krawężnik i pękła płetwa (udało się ją skleić i wkleić na miejsce, jeszcze jest).
Daszek ma się bardzo dobrze, fajnie słońce zasłania pod wieczór/nad ranem.
Skorupa niemalowana dość łatwo się rysuje i zostają ślady po łapach.
Jest dość głośny, ale jeszcze go nie sprawdzałem bez daszka.
Fabryczny antifog jest słaby, u mnie paruję na potęgę w chłody. Założyłem antyfoga Oxforda (jakoś się udało go wkleić, choć nie jest zbyt estetycznie) i teraz już przynajmniej nie paruje.
Szybka się zamyka i otwiera płynnie, ale z wyczuwalnymi poszczególnymi pozycjami - ustawiam ją jak chcę.
Kask (a raczej "wejście") jest ciasny i bez kominiarki do dziś mi uszy obrywa, ale na bańce jest b.dobrze. Nic się nie rozbija, dalej trzyma fajnie (czasem zapominam go nawet zapiąć).
Zapięcie bardzo fajne, szybko i wygodnie.
Wiatr nie hula w środku (osłona pod brodą, wloty powietrza nie są bezpośrednio przelotowe), ale też nie jest strasznie gorąco w upały. Wlot na szczęce, nad czołem (zamykany) i dwa wyloty z tyłu.
Duża szyba, dobra widoczność, dużo powietrza jak się ją otworzy, demontaż bez narzędzi. Trochę się rysuje.
Jakość wykonania całkiem ok.
Wygląd IMHO

Za cenę nie całych 7stówek nic lepszego nie wypatrzyłem wtedy (dziś zresztą też nie widzę konkurenta). Hornet jakoś mnie niczym nie powalił na kolana jak go mierzyłem, a cenę ma zabójczą.

Dla mnie kask na dobrą 4.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 16:36   #8
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Oprócz tego co powiedzieli wcześniejsi, dodam że w terenie fajnie się spisuje, wentylacja OK, gogle Progrip pasują idealnie. Szyba na drodze nie na zaparowała mi nigdy a latałem w różne warunki (tak samo dużo poniżej zera jak w ulewnym deszczu). Pękło mi górne mocowanie daszka ale polepione taśmą izolacyjną trzyma już pół roku, śruba od regulacji daszka czasami się odkręcała to potraktowałem ją podkładką sprężynującą. Niby ciężko się go ściąga... ale założony jest bardzo wygodny. Za starą cenę niespełna 700zł nie było niczego lepszego.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2009, 16:47   #9
borunin
 
borunin's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: DW/RP/BHA/WE
Posty: 203
Motocykl: RD07a
borunin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 9 godz 9 min 13 s
Domyślnie

Jak dla mnie-również mocna 4.
Niezbyt głośny, efektowny, po okresie próbnym pasuje do głowy i uszy już nie cierpią. Daszek dużo daje przy jezdzie pod słońce. Minusy: parowanie.... no i mogłby byc nieco lżejszy.
__________________
"Jak sobie pościelesz ...to mnie zawołaj!"
borunin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2009, 11:01   #10
irvingus
 
irvingus's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Waw
Posty: 5
Motocykl: nie mam AT jeszcze
irvingus jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 6 min 5 s
Domyślnie

to jeszcze ja coś od siebie

powłoka Nano Vision (czy jakoś tak) to ściema - kask potrafi zaparować.
Ja sobie poradziłem z problemem używając FogCity - działa perfekcyjnie (szyba potrafi zaparować tylko w miejscach gdzie nie ma FC.

Jak do tej pory nic sie nie połamało ani nie trzeszczy.
Co do rozmiarówki to trzeba kupować +1 niż zwykle - niestety temat przećwiczyłem na własnej skórze - w necie kupiłem 'swój' rozmiar i myślałem, że go już nie zdejmę po założeniu - poszedł na Allegro. Następny kupiłem właśnie +1 i jest OK.
Ktoś wcześniej wspominał o kominiarce - bardzo dobre rozwiązanie - bawełniana/jedwabna, cieniutka i po kłopocie.

No i co jest prawdziwe pewnie dla wszystkich daszkowców - tak do 100km/h daje rade jak powyżej tej prędkości próbujesz obrócić głowę bądź ją podnieść wyżej - masz wrażenie, że zaraz Ci ją urwie.

Dla mnie stosunek jakość/cena rewelacyjny (kupiłem na łebaju za niecałe 7 paczek )

Pozdr,

Irv.
irvingus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask enduro z szybą do 600 PLN - opinie, wnioski? motormaniak Kaski 302 13.09.2021 22:16
Kask UVEX Enduro CARBON albo jaką inna alternatywa nieludzki Kaski 28 15.10.2013 00:17
Metzeler Enduro 3 Sahara - Opinie użytkowników czosnek Hamulce, kola, opony 35 15.06.2010 22:34
Gdzie mogę przymierzyć kask UVEX enduro? bicio Kaski 23 29.01.2010 21:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.