Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.01.2014, 16:19   #1
Lokaty
 
Lokaty's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 8
Motocykl: RD03
Lokaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 49 min 32 s
Question Proszę o pomoc, SZYBKĄ jak szyba! Rejestracja AT!

Witam! Co do tematu prosiłbym o przeniesienie jeśli wybrałem zły dział. "Tak, jestem tu nowy", oraz "Tak, założyłem ten temat i konto tylko z tego powodu że chciałbym zacząć jeździć na Africe, a nie wiem jak ją zarejestrować", jeśli uda mi się mój misterny plan, na pewno dołączę do grona szczęśliwych forumowiczów, a teraz - do rzeczy:

Więc, oglądam się za kupnem AT już dość długo, a że nie mam na to 20tyś. zł(A nawet gdybym miał, to 750'tką i tak nie pojeżdżę na A2), wpadła mi nie dawno oferta starej poczciwej rd03 650ccm, ale że niestety dysponuję tylko i wyłączenie kat. A2(do 35kw mocy i przelicznika 0.2kw/kg masy motocykla) borykam się z problemem rejestracji. Kandydatka jest francuską, sprowadzoną do Polski, we francuskim dowodzie pod symbolem P2(czyt. moc w kW) ma wbite "0" i teraz moje pytanie, czy da się ją zarejestrować na polskie blachy z wpisem np. równe 35kW, albo 34.99kW? Strasznie mi zależy na AT, nie chce TransAlp'a, Dominator'a, DR'ki, albo Tenere...proszę o jak najszybszą pomoc, iż ta piękna "żabojadka" stoi tam sama i w każdym momencie ktoś inny może położyć na nią łapę ;D Z góry dziękuję. Szymon

Ostatnio edytowane przez Lokaty : 31.01.2014 o 16:56
Lokaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 17:27   #2
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Idź do powitalni - skoro umiesz zakładać wątki to i post Ci wyjdzie.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 17:40   #3
Lokaty
 
Lokaty's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 8
Motocykl: RD03
Lokaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 49 min 32 s
Domyślnie

Założyłem wątek w dziale pomoc, żeby uzyskać pomoc, twój post nie wniósł nic do ogólnej dyskusji. Rozumiem, że jestem nowy i wypadało by się przywitać, ale szukam cały dzień informacji w sieci, bo w każdej chwili jestem gotowy jechać po motocykl. Nie znalazłem nic i nikogo w podobnej sytuacji i dlatego założyłem wątek. Jeśli tak Cię to uraziło, to wybacz moje niefrasobliwe zachowanie, z czasem udzielę się w dziale "Powitalnia".
Lokaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 18:08   #4
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,948
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 6 min 17 s
Domyślnie

Na Twoim miejscu zaczął bym od odwiedzenia diagnosty i zapytania jak się będzie miał pierwszy przegląd techniczny w kraju. Potem urząd komunikacji. To jest proste
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 18:16   #5
Mat7
 
Mat7's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Wawa
Posty: 146
Mat7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 7 godz 53 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lokaty Zobacz post
proszę o jak najszybszą pomoc, iż ta piękna "żabojadka" stoi tam sama i w każdym momencie ktoś inny może położyć na nią łapę ;D
To pewnie ta http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19924
Mat7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 18:21   #6
Lokaty
 
Lokaty's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 8
Motocykl: RD03
Lokaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 49 min 32 s
Domyślnie

Witam! Telefon do 3 stacji w mojej okolicy w końcu wniósł coś do wątku. Sprawa wygląda następująco, wszystko odbywa się na pierwszym przeglądzie, diagnosta określa moc pojazdu według katalogu, opowiedziałem mu o mojej sytuacji i powiedział że raczej nie było by z tym żadnego problemu, 37kW, a 35kW nie stanowi problemu. Zmoczyć można tylko w Urzędzie Komunikacji, jeśli trafi się na jakiegoś ambitnego urzędasa który będzie węszył i doszukiwał się 2kW, ale później można się podpierać wykresami z hamowni itd. Także jeśli ktokolwiek byłby w takiej sytuacji, jest możliwość zarejestrowania AT 650ccm na A2, nie wiem jak sprawa wyglądałaby z 750ccm tam jest chyba o 10KM więcej? Pozdrawiam! Można podpiąć w odpowiednie miejsce, żeby ktoś nie zakładał nowego wątku.
Lokaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 18:26   #7
Lokaty
 
Lokaty's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 8
Motocykl: RD03
Lokaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 49 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał S7MAT Zobacz post

Nie, nie ;D Tylko kwota się zgadza
Lokaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 21:06   #8
marecki999
 
marecki999's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Węgorzewo
Posty: 411
Motocykl: RD07a
Przebieg: 87
marecki999 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 4 godz 46 min 50 s
Domyślnie

szukaj "ausryjaczki" albo "szwajcarki" - bywaja "duszone" . Ja mam w swom dowodzie 35KW ... i 0,1528kw/kg ') krucce zmienione i teraz dowod kłamie - jest tyle ile powinno być a z Arrowem to chyba jeszcze z 5kKMwięcej
W Urzedzie patrzyli na KW z dowodu zagranicznego i tak też wbili... jak masz "0" to pewnie popatrzą co Ci wbił na przeglądzie ...
__________________
MAZURY CUD NATURY
marecki999 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 21:21   #9
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

Wszystko zalezy od diagnosty. nie bedzie mierzył mocy tylko wpisze vin w swoj magiczny komputerek i wyskoczy mu karteluszka ze wszystkimi danymi tego modelu tak jak wyszedł z fabryki i tu tylko od diagnosty zalezy co ci wpisze w papiery do rejestracji motocykla. Jesli napisze ze ponizej 35 kw to wydział komunikacji niema nic do tego bo wpisuje dane z karteluszki od diagnosty. Przerabiałem rejestracje skutera i tak sie to odbywało. W najgorszym wypadku jak bys kupił a nie dało by sie zarejestrować na a2 to zostaje wyjscie typu - zdławić moto i jakiegos mechanika który ci wystawi na to papiery i potwerdzić to badaniem technicznym i do rejestracji. jesli to sie nie uda to pozostanie ci sprzedać moto albo czekać az zdobedziesz A pozdro
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 21:39   #10
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
tylko od diagnosty zalezy co ci wpisze w papiery do rejestracji motocykla. Jesli napisze ze ponizej 35 kw to wydział komunikacji niema nic do tego bo wpisuje dane z karteluszki od diagnosty
- Amen. Przerabiane wiele razy. Wystarczy znaleźć "odpowiedniego" diagnostę. Ostatnio rejestrowałem Daytonę T595 SP i diagnosta wypełnił karteluszkę opierając się tylko i wyłącznie na danych, które podał mu rejestrujący pojazd czyli ja . Nie chciało mu się zaglądać do komputerka .
Paluch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Popsułem i proszę o pomoc :) Kuba Rama, zawieszenia, napęd 40 30.05.2013 09:42
Proszę o pomoc w obsłudze Zumo 550 Franz Inne tematy 0 05.05.2010 12:05
wymiary sztycy - prosze o pomoc... Mirasus Rama, zawieszenia, napęd 2 12.10.2009 23:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.