Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.12.2009, 17:54   #1
robal1987
 
robal1987's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Przemyśl
Posty: 42
Motocykl: RD07a
robal1987 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 11 godz 49 min 25 s
Domyślnie Szyba MGG - jaką kupić?

witam, noszę się z zamiarem zakupu nowej szybki do Afry RD07a, mam 190 cm wzrostu i dosyć strugi powietrza walącej niemal idealnie w kask zwróciłem uwagę na MGG, głównie chodzi o koszty, ale z katalogu na ich stronie niewiele da się dowiedzieć. Może ktoś zamawiał ostatnio jakąś turystyczną szybkę, jest jakiś ogólnie przyjęty model dla wysokich, da radę zrobić na zamówienie coś ekstra-dłuższego? pozdrawiam
robal1987 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 18:11   #2
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Szyba z MGG jest dość, hmm, krucha. Żadna szyba nie da Ci 100% komfortu jak w Goldwingu.
Po przerobieniu większości szyb dostępny i niedostępnych w PL stosuje rozwiązanie: Fabryczna szyba + deflektor. Przy 190cm można by zamówic większy deflektor bo taki standartowy to też ci będzie w czapke dmuchać.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 18:11   #3
nurek
 
nurek's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Przebieg: 67000
nurek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Kupiłem jakiś czas temu to już druga(pierwszą pochłonął mały offik).Na tej perwszej po dwóch latach pojawiły się pajączki.Producent zapewniał mnie że to była jakaś felerna partia.Kupiłem drugą i na razie jest ok. Nie wiem jak przy twoim wzroście się sprawdza, ja mam 173.Zawsze możesz do tego dokupic deflektor.
nurek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 18:13   #4
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Koszt u nich to około 140PLN, mają swoje aukcje na allegro i najlepiej tak zamówić. Wystarczy podać markę i model motocykla (RD07a). Niestety są to kruche szyby które łatwo pękają podczas gleby, chociaż od wiatru chronią niczego sobie. Jeśli jesteś baaaardzo wysoki wtedy być może będziesz musiał pomyśleć o deflektorze.

A tak w ogóle to poszukaj na forum bo było pisane o szybach nie raz i nie dwa.
__________________
Życie jest podróżą.
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 18:15   #5
peter


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 113
Motocykl: RD04
Przebieg: ogromny
peter jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 58 min 15 s
Domyślnie

mam 200cm wzrostu, jeżdżę na wysokiej Givi + deflektor i dopiero daje radę.
szyby MGG są o tyle od Givi fajniejsze, że są szersze (kumpel ma w swojej super-terefere tą najwyższą z ich oferty właśnie) ale wysokościowo to samo w zasadzie - więc waląca w czapkę struga powietrza tak czy tak zostaje.
peter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 18:29   #6
robal1987
 
robal1987's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Przemyśl
Posty: 42
Motocykl: RD07a
robal1987 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 11 godz 49 min 25 s
Domyślnie

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, wynika z tego że opcje są dwie: kombinować z inną szybą albo zapodać sobie deflektor (by Kuba rzecz jasna ). Przemyślę jeszcze sprawę, tak naprawdę chodzi mi o odchylenie strugi powietrza w górę o kilka - do 10 cm, kiedy jadę i "wciągnę" głowę w ramiona to udaje mi się uzyskać względny komfort. Stąd może jednak deflektor? Boję się tylko problemów z montażem, Kubowy deflektor pasuje do wszystkich szybek?
robal1987 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 18:43   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Mam 195cm, wysoką MGG w 04 i cały pęd powietrza prosto w pysk. Do tego kruche to to (pękła mi w poprzek do połowy, jak nią lekko poruszałem) i deflektora się bałem dokładać. Jak już skończy swój żywot, to zrobię z niej deflektor do oryginalnej szyby (grubszej i sztywniejszej).

Generalnie szyba jest dość ok jak za tą cenę. Ale przy wyższych ludziach słabo się sprawdza. Rozważam jeszcze wyprostowanie owiewki z szybą (parę osób już to zrobiło na 4um), żeby skierować wyżej strumień powietrza.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 00:52   #8
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Robal, a ty na pewno masz oryginalną szybę? Ja jestem kiolka cm niższy od ciebie i jak zdejmę deflektor z oryginała, to wiatr przyjmuję na klatę. Z deflektorem Kuby jest OK, choc strach patrzeć jak się gnie przy podmuchach wiatru
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 02:49   #9
robal1987
 
robal1987's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Przemyśl
Posty: 42
Motocykl: RD07a
robal1987 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 11 godz 49 min 25 s
Domyślnie

Zoltan, właśnie myk polega na tym że to nie jest oryginał tylko coś wyższego i stąd mały problem co zrobić jeśli nadal jest za niskie (albo to kwestia wyprofilowania). Jeśli oryginał z deflektorem się wygina, to boję się że podwyższana tym bardziej, stąd myśl żeby załatwić jeszcze wyższą szybkę. Ehhh problemy
robal1987 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2009, 08:49   #10
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

U mnie przy wzroście 196 i szybie max wyskoiej givi + deflektor od Kuby ale na specjalne zamówienie powiększony. Da się pyrkać do 120 km/h w komforcie co ponad to extrema i kończy się przyjjemność.
Pogadaj z Kuba on wystruga Ci co tam sobie tylko zechcesz i to to logo od niedawna .
Jak chcesz to ci przyfocę moją z deflektorem nie żonę oczywiście
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4059&page=8
Moja to ta RD04 w kol. Tesco
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szyba turystyczna jaka? LegacySVX Wszystko dla Afryki 40 17.06.2022 23:06
jaka szyba turystyczna i gmole do RDO7a ?? wojtalek Wszystko dla Afryki 8 02.04.2014 21:56
kupić, nie kupić - oto jest pytanie? norweg Hamulce, kola, opony 31 24.05.2013 20:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.