Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.03.2019, 22:46   #1
king3
 
king3's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 95
Motocykl: RD07a, ATAS 1100
Przebieg: sporo
king3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 14 min 39 s
Domyślnie CRF 1000D parę przemyśleń, opowieść z happy endem

Ubiegły weekend to pierwsze jazdy nowa Afryką. Przesiadłem się ze starej Afryki, na której nakręciłem ponad 50000km. Na co dzień poruszam sie Golfem ze skrzynią DSG, od początku wiedziałem że chcę automata. To tak tytułem wstępu.
Wreszcie nadszedł ten dzień i odpaliłem NAT. Wszystko tak jakoś instynktownie, bez planu, aby jechać. Kierunek autostrada - tryb bodaj D, odkręcam manetę i po chwili pierwsza myśl.... coś głośno, w starej było ciszej... rzut oka na zegary i - halo, halo, na zegarach prawie 190km/h ! Musi wiać ! Ależ to zapier..la ! Jestem panem całego świata !!! No myślę sobie, Andy jesteś w domu ! Banan na całej szerokości japy . Po 30 km zjeżdżam z A4, na lokalnych drogach całkiem spoko, no idealnie prawie. Bawię się różnymi trybami. Po jakimś czasie zaczynam patrzeć na to wszystko bardziej krytycznym okiem. Coś tymi biegami za bardzo to DCT miesza, cóż, dopasuje się przecież do stylu, tak mądrzejsi prawią, koła nie wymyślę. Trzeba być cierpliwym. Weekend zamykam coś koło 400km przejechanymi. Cytując klasyka - bardzo dobrze, dostatecznie.... rozczarowanie ? Nieee, to przecież najlepsi japońscy inżynierowie nad tym wszystkim pracowali, muszę się dopasować !
Mija kilka dni, przeczytałem kolejny raz wątki dot. NAT.... dopasuje się ta skrzynia, jeden wniosek. Nadchodzi dzisiejszy dzień ..... tym razem analitycznie podejdę do tematu, co mi pasuje, a co maszyna może zaproponować. Podstawa to sprawdzone trasy, na których skupię się na moto a mniej na trasie. Lotka w kierunku Krosno, Wysowa itp. Mija połowa dnia i wniosek jeden - w zasadzie nic nie robię tylko nieustannie zbijam biegi, idzie to sprawnie, ale tempo z jakim maszyna tylko czeka aby wrzucić wyższy biegów mnie nie satysfakcjonuje.... wkurwia mówiąc po żołniersku . Wnioski na godzinę ... plus minus 13.00 dnia dzisiejszego:
1. tryb D jest do dupy - to wiedziałem już wcześniej
2. hamulce - szacun
3. zawiecha - przód chyba trochę za twardo, tył zdaje się za miękko
4. osłona przeciwwiatrowa, chyba lepsza w starej z deflektorem
5. wydech ? zajebisty !
6. nie wiem czy to ważne, ale słabiej czuję ciepło oddawane przez reaktor, w lecie to zaleta
7. przesiadka bezproblemowa, jakbym zawsze jeździł NAT, może mały problem z przyciskiem do zbijania biegów, który myli się kilka razy z klaksonem
8. hamowanie skrzynią, może nie jak w manualu, ale ok.
9. absolutnie nie czuć tej wagi (mowa oczywiście o jeździe po czarnym)
ale .... ktoś powiedział kiedyś, że wszystko co przed "ale" jest gówno warte, i tak się trochę czuję. Niby dobrze, ale jednak praca skrzyni DCT to nie to, mam w dupie uczenie się tej skrzyni, to nie to !
Ostatnia myśl - idź ścieżką jak na początku, czyli najpierw tryb D - dupa, później pierwszy stopień trybu S .... w mordę ! Co się stało z moją NAT ? To inne moto ! Fuck, o to chodzi ! Ciągnie ładnie biegi , zrzuca tak jak chcę, Jezuuu udało się, to działa !!!!!!
Ale dlaczego działa na najniższym trybie S, a nie na najwyższym ? Ok, myślę sobie, makaroniarz pewnie nauczył DST w tym trybie jak ma jeździć .
...godzinę później - zerkam do instrukcji - jedna belka to najniższy tryb S, trzy belki to najwyższy... zaraz, zaraz czyli było odwrotnie niż myślałem
wniosek numer jeden:
TYLKO NAJWYŻSZY TRYB S ! reszta jest zbyteczna, może w mieście. Usnę dzisiaj szczęśliwy, uff .

Ostatnio edytowane przez king3 : 30.03.2019 o 22:51
king3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2019, 23:09   #2
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał king3 Zobacz post
1. tryb D jest do dupy - to wiedziałem już wcześniej
3. zawiecha - przód chyba trochę za twardo, tył zdaje się za miękko
.
co do trybu D jest jaki jest i niczego się nie uczy a jeżli już to wq kierowce, Inzynier, który go zaprojektował miał na celu skrócenie życia silnika/skrzyni/napędu
jak Ci zawieszenie nie pasuje to je przestaw zamiast pisać .. mam za dużo powietrza w kołach bo 2.5bar a pasowało by 2.0

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 30.03.2019 o 23:19
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2019, 19:35   #3
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

D został zaprojektowany z myślą o Yeopie który nie chce żyłować silnika powyżej 2,5 tyś obr
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2019, 19:49   #4
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
D został zaprojektowany z myślą o Yeopie który nie chce żyłować silnika powyżej 2,5 tyś obr
do 4 biegu jeszcze ujdzie, ale powyżej porażka zwłaszcza przy lekkim operowaniu rolgazem, S1 zbyt miesza biegami zresztą przy spokojnej jeździe niepotrzebnie.

Jeżeli komuś ta skrzynie czegokolwiek się nauczyła niech pierwszy rzuci postem.. zrobiłem ponad 1500km jak jak pakowała 5 i 6 za nisko tak nadal to robi, setki razy zbijałem niżej i dalej to samo... jedyne rozwiązanie to w trybie "D" odkręcać konkretnie rolgaz wtedy wrzuca biegi jako tako... ale styl jazdy przestaje być "drive" a już raczej "sport"
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2019, 20:20   #5
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Rzucam postem...

...ale ja widocznie nie umiem jeździć.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2019, 21:29   #6
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Po co mo D i S jak bez sprzęgła wchodzą biegi równie dobrze, nawet QS traci powoli blask
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2019, 10:10   #7
LuckyStrike


Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 110
Motocykl: CRF 1000
LuckyStrike jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Ja na S3 śmigam i dla mnie jest ideał, czy to w lesie czy na szosie.
LuckyStrike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2019, 10:12   #8
drwalu4
 
drwalu4's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Pawęzów/Tarnów
Posty: 121
Motocykl: RD07a
drwalu4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 47 min 9 s
Domyślnie

Siema

Widzę , że jesteś z Tarnowa ! Wpadnij kiedyś do sklepu motocyklowego Karmot na ul. Krakowską 116. Obczaimy Twój nowy nabytek i można chwilkę pogadać. Może nawet uda się ustawić na jakąś jazdę

Pozdrawiam
__________________
"...kiedy koleina Cie wybierze, nie próbuj jej zmieniać..."
drwalu4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2019, 21:06   #9
king3
 
king3's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 95
Motocykl: RD07a, ATAS 1100
Przebieg: sporo
king3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 14 min 39 s
Domyślnie

Spoko, podjade.
king3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
FAT, czyli krótka opowieść o motocyklowej miłości jagna Inne tematy 90 03.02.2019 12:00
iDakar - spotkanie, opowieść, film jachu73 Imprezy forum AT i zloty ogólne 8 23.03.2017 12:18
5*4*3*2*1 Happy New Year!!!!! MOTOMYSZA Polska 8 13.01.2014 20:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.