Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.10.2022, 23:37   #11
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
OMG.
Odwoływali mi lot dziesiątki razy. Z różnych powodów. Najczęściej pogoda, kilka razy strajk, kilka razy bomba albo jakiś lamer zostawił bagaż w hall-u…. Raz czy dwa zwyczajnie było za mało pasażerów. Raz wybuchł p..y wulkan na Islandii.
Był taki tydzień, że nie wyleciałem do roboty i codziennie przebookowywałem lot, który na drugi dzień mi odwoływali. Innym razem nie dojechałem na Wigilię do domu, po tym jak odwołali lot jak wszyscy siedzieli już w samolocie.

Na początku się wzburzałem itp.
Wtedy doświadczony „frequent flyer” mi poradził:
Jak ci odwołują lot to najmądrzejsze co możesz zrobić to udać się biegiem do service-desk przewoźnika. Im szybciej tym krócej będziesz stał w kolejce i więcej opcji (voucher, hotel, alternatywny lot etc) będziesz miał do wyboru zanim zwali się tłum. Nieważne jakiej klasy masz bilet.
Wszystkie nieszczęścia i niewygody i tak zapisane są jako wyjątki od odpowiedzialności w regulaminach przewoźników.

Marne to pocieszenie dla kogoś wracającego z wakacji, ale IMHO gość z bagażowni ma niewiele argumentów jak chce więcej zarabiać lub źle go traktują na zakładzie. I zwykle to nie jest zmowa przeciw turystom tylko ostateczność dla 10-20 kolesi, którzy mają dość, a turyści są dla nich środkiem nacisku. Pamiętam jak przesiedziałem kiedyś 14h w Helsinkach czekając na bagaż ze względu na strajk w sortowni. Tłum ludzi i nikt nie jęczał, że mu ciężko. Ten przykład biorę od Skandynawów i się uczę. Pokory i szacunku dla innego człowieka.

Bezpiecznych powrotów.
lot przebukowany na jutro, może wrócą ale chyba i tak można starać się o odszkodowanie od linii lotniczych że to jest coś ok 250e na osobę.
Wracając do siły nacisku personelu to nie mam pewności czy aby na pewno linie na takim strajku coś stracą, hotelarze zadowoleni..... mniej świadomi turyści wykupią inne loty często 10x droższe niż pierwotne które mieli wykupione wcześniej... niby zwrócą za bilety no ale jak ktoś kupił za 100zł w obie strony to co mu po tym
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mandat za prędkość we Włoszech schneider Kwestie różne, ale podróżne. 132 14.02.2024 20:57
Autostrady we Włoszech - Telepass luk2asz Inne tematy 12 21.08.2018 21:30
Noclegi we Włoszech - Liguria i Venecja (Julijska) Zet Johny Kwestie różne, ale podróżne. 0 26.05.2013 10:54
czarnogóra chorwacja nocleg z rodzinką wojtek Inne tematy 5 23.01.2011 20:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.