Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.08.2010, 15:17   #51
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

"Wybór jest duży i chyba pytać i poddawać coś pod wątpliwość nie zaszkodzi, żeby wiedzieć więcej przy doborze opon. "


To co mógłbyś w takim razie równie godnego zaproponować i zakladając,że jeden komplet zużyjemy na sezon to ile będziemy mogli miesięcznie złociszy zaoszczędzić
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 15:55   #52
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Myśle, że coś zamiennego mogą zaproponować Ci, którzy już zjeździli sporo różnych opon. Chętnie sprawdzę kiedyś różnicę podczas jazdy w piachu np na Anakach i TKC. Jeżeli TKC się zapychają i i tak sobie w błocie nie radzą przez małe przerwy w bieżniku i robi się z nich slick jak to ktoś powiedział, to czy w tym momencie różnią się one od zalepionych szosówek? Mitasy E 07 lub E 09 radzą sobie gorzej na asfalcie, ponoć są śliskie itd itd, Anakee to szosówki, więc wg niektórych nie ma jazdy w terenie. Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma opony uniwersalnej do wszystkiego. W żadnym punkcie swoich wywodów nie powiedziałem, że TKC to zła opona. Cały czas próbuje dowiedzieć się dlaczego warto akurat tą oponę założyć, a nie inną. Jak narazie usłyszałem tylko, że wypowiadam się na temat o którym nic nie wiem. Jeżeli jeździcie na TKC to podajcie rzeczowe argumenty, które będą jasno wyjaśniać podniesione przez mnie kwestie.
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 16:20   #53
jaro5000
 
jaro5000's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Katowice
Posty: 260
Motocykl: RD07
Przebieg: ...
jaro5000 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 8 godz 14 min 24 s
Domyślnie

mam założoną na tyle E-09 a z przodu E07. Stachu na afryce założył ten sam tył, ale TKC z przodu. Różnicę czuć. Na asfalcie o tyle, że nie wyje. Na piachach lepiej trzyma i nie ucieka tak szybko. Z tym zalepianiem się błotem to bywa różnie, my akurat na tyle mamy majtasy- które to też się w końcu zalepiają, ale w porównaniu do mojej poprzedniej szosówki (E08) to jest niebo a ziemia, ciągnie jak głupia. Szosówka na każdej wilgotnej powierzchni po za asfaltem zaczynają buksować, tracisz napęd. Taka nibykostka jaką jest majtas 09 lub TKC fajnie daje rade, oczywiście do czasu- ale granica przydatności/efektywności jest dużo bardziej przesunięta.
Nie odczuwam jakiegoś szczególnego dyskomfortu na asfalcie z powodu tych opon, a znacznie poprawia się komfort po za nim- dla mnie warto wkładać takie dualowe kapcie, bo hamowanie trampkiem na full kostkach, na mokrym asfalcie to jeszcze nie na moje umiejętności.

Pozdrawiam
Jaro
__________________
Zdrowia
J.
jaro5000 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 16:41   #54
Sum
 
Sum's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Włocławek
Posty: 64
Motocykl: żółtoskóra GejSzA
Sum jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 15 godz 30 min 48 s
Domyślnie

Jaro - błądzisz

ja napisałem:
Cytat:
Napisał sum
uwielbiam jak ktoś krytykuje coś czego nie miał - ciekawe tylko dlaczego tak wielu ludzi, których stać na w zasadzie wszystkie opony wybiera tkc - pewno dlatego, że w lekkim terenie są gorsze od dobrych szosówek
no a na szosie to już całkiem bryndza
bo Ty napisałeś, że wychodzisz
Cytat:
Napisał Jaro_ino
z założenia, że lepsze szosówki radzą sobie w takich warunkach lepiej.
Cytat:
Napisał Jaro-Ino Zobacz post
Jak narazie usłyszałem tylko, że wypowiadam się na temat o którym nic nie wiem. Jeżeli jeździcie na TKC to podajcie rzeczowe argumenty, które będą jasno wyjaśniać podniesione przez mnie kwestie.
rzeczowe argumenty - to właśnie ten wątek - ludzie rzeczowo piszą jakie są plusy a jakie minusy - jak ktoś ma to się wypowiada i to jest jego subiektywna opinia
co z nią zrobisz to Twoja decyzja ale wiedz, że nikt za Ciebie jej nie podejmie i pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak "najlepsze" - wszystko to kwestia kompromisów - TKC to też kompromis, który wielu ludziom pasuje i nie wierze, że aż tylu ludzi jest w błędzie jeżdżąc na TKC zamiast na "dobrych szosówkach"
__________________
Pozdrawiam Sławek

http://www.okiemsuma.blox.pl
Sum jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 16:50   #55
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Czy jest jakaś opona szosowa do dużych enduraków lepsza niż anakee
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 17:05   #56
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sum Zobacz post
bo Ty napisałeś, że wychodzisz
Cytat:
Napisał Jaro_ino
z założenia, że lepsze szosówki radzą sobie w takich warunkach lepiej.
lepiej niż moje lipne szosówki... Może ciut niezrozumiale to napisałem.
Może wywołałem nieco burzliwą dyskusję, ale dzięki temu ludzie piszą coraz bardziej rzeczowo i wyjasniają dobitniej plusy i minusy plusów i minusów
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 17:17   #57
Sum
 
Sum's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Włocławek
Posty: 64
Motocykl: żółtoskóra GejSzA
Sum jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 15 godz 30 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaro-Ino Zobacz post
lepiej niż moje lipne szosówki... Może ciut niezrozumiale to napisałem.
Może wywołałem nieco burzliwą dyskusję, ale dzięki temu ludzie piszą coraz bardziej rzeczowo i wyjasniają dobitniej plusy i minusy plusów i minusów
aaa - to trochę inaczej brzmi

odnośnie kostek to są 2 główne szkoły - TKC kontra E09 - pewno z jednej i drugiej będziesz zadowolony
a duże błoto to jednak dla crossa zostawmy
__________________
Pozdrawiam Sławek

http://www.okiemsuma.blox.pl
Sum jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 17:29   #58
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Na duże błoto to Pirelli scorpion na przód i Mitas C 02 na tył Moczyłem trampka w Tyrawie po osie w błocie. Chinol na Mitasie E09 wygrzebał się z małą pomocą z tego i poszedł pod góre jak strzała Trzeba się doposażyć w GPS itp, C02 na tył, gmole stelaże i jakikolwiek wypad planować szutrem Czyli to co tygryski lubią najbardziej
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 17:34   #59
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Wg mnie w Polsce są (oczywiście na razie) takie szosy, że TKC 80 są na nie optymalne
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 17:47   #60
baloo
 
baloo's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 228
Motocykl: LC4 Adv
Przebieg: 30000
baloo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 17 godz 27 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaro5000 Zobacz post
mam założoną na tyle E-09 a z przodu E07. Stachu na afryce założył ten sam tył, ale TKC z przodu. Różnicę czuć. Na asfalcie o tyle, że nie wyje. Na piachach lepiej trzyma i nie ucieka tak szybko. Z tym zalepianiem się błotem to bywa różnie
Moje zdanie nt TKC z przodu jest identyczne.

Jeśli chodzi o tył to jeździłem na TKC a teraz założyłem E09 Dakar bo taniej, a i koledzy z którymi jeżdżę zachwalali... Może dlatego że nie mieli innej pseudo-terenowej opony z tyłu... Na suchym ok, nie widzę zbytnio różnicy, W terenie - zarówno piach jak i błoto po osie - bez problemu nadążam za kolegami na E09 . Ale na mokrym asfalcie jest zdecydowanie inaczej (gorzej).
Solidna ulewa, motocykl z bagażem, dłuuuga prosta, 90km/h na 5 biegu i bez redukcji ostrożna zmiana pasa i przyspieszanie żeby wyprzedzić auto i na łączeniu pasów (tak chętnie obecnie "zalewanym" przez drogowców jakąś czarną substancją z konewki) tył motocykla "pływa". Na TKC tego nie było... Dodam, że łożyska w kołach i tuleje w wachaczu bez luzów Dla mnie to wystarczająca różnica. Kolejne E09 kupię jak będę jechał na pół roku na stepy. Czyli pewnie nigdy.

Pozdrawiam
Darek
baloo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha GTS 1000 - zbieram opinie użytkowników o tym motku!! :) Tomek Inne tematy 110 25.11.2012 19:44
Kask Uvex Enduro - opinie użytkownikow AnubisXRV Kaski 35 03.10.2012 12:27
Honda XL600R - opinie użytkowników piotreklodz Inne - dyskusja ogólna 5 12.05.2012 10:37
Metzeler Enduro 3 Sahara - Opinie użytkowników czosnek Hamulce, kola, opony 35 15.06.2010 21:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.