Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Informator podróżniczy > Europa

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.05.2023, 10:03   #21
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,822
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 57 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Korfu jest dość biedne, średnio ceny są niższe niż w Gdańsku czy Warszawie. W turystyce taka przeciętna pensja to 800-1200 EUR i jakoś ludzie żyją. Polska już przegoniła Grecję w PKB PPP (38 vs. 31 kUSD w 2021)

Drogi jest prąd i paliwo (jedne z najdroższych w Europie). Żywność podobnie, restauracje tańsze. Zmienia się struktura konsumpcji:
* w dużym stopniu odpadają koszty ogrzewania (zimą rzadko temperatura spada poniżej 10 stopni). Są koszty chłodzenia latem, ale to nie jest aż tyle, co grzanie.
* Odległości na wyspie są małe, z północy na południe jest raptem 70 km.
* Nikt tu nie jezdzi drogimi pojazdami, bo po co
* Życie się upraszcza (proste jedzenie, brak zbyt wielu opcji na rozrywki kulturalne etc)
* Pojawiają się nowe rozrywki. Na przykład łódź.

Trudno mi się odnieść, bo każdy z nas ma inny poziom odniesienia, ale ostrożnie założyłbym, że za 2-3k EUR miesięcznie na parę dorosłych da się całkiem luzacko funkcjonować. Poniżej 1,5k będzie już ciasno, 5k będzie trudno wydać. Chyba, ze kupisz łódkę

Jak ktoś chce zweyfikowac ceny nieruchomości, to w linku jest największa agencja na Korfu.

https://rrcorfurealestate.com/
Taka rada dotycząca łódki, dawno temu jeden Serb mający dom w naszej zatoce powiedział mi jedną rzecz na temat posiadania łódki, jest ona związana z jej długością, to przekłada się na inne parametry też. Jego zasada brzmiała, jak masz łódkę do 5 metrów to ci ona służy a jak powyżej pięciu metrów to ty jej będziesz służył. Tak to brzmiało w wolnym tłumaczeniu. Jako że posiadałem łódkę o długości 4,90 nie do końca się z tym zgadzam. Był to RIB z silnikiem yamahy o mocy 60 kM. Moja zasada dokłada warunek że nie może to być łódka typu RIB bo też jej będziesz służył, mało tego będzie dużo znajomych chętnych na przejażdżkę i zabawę na wodzie niekoniecznie zainteresowanych faktem że łódka lubi wypić. No ale to były piękne czasy, wszystkie wyspy Vis, Brač i korčula były w naszym zasięgu
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2023, 20:09   #22
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Rib u mnie odpada. Łódź musi być piękna, nawet niekoniecznie bardzo szybka - ot, żeby szybko w ślizg wchodziła. Ale chce, żeby cieszyła oko, tym bardziej współczesne, wysokie ze względów praktycznych motorówki odpadają.
Nie znam się na łodziach. Ale jestem w trakcie doktoratu i doświadczeni motorowodniacy mówią, że komfort na morzu zaczyna się od 6-7 metrów i jakichś 120 KM. Faktycznie 5m krypy, którymi pływałem dotąd, już przy półmetrowej fali przestają być przyjemne.
Na razie się rozglądam, pewnie kupię coś na jesień. Taka sie dla mnie podoba

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2023, 21:08   #23
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Skoro ma się podobać to ja mam słabość do łódek /mimo, ze nie mam i miał pewnie nie będę/ ale mam jedną taką markę co mi weszła za powiekę jak 'podwinięta rzęsa' z piosenki, zatem...


Bukowski, jak tam życzę dobrze niemal każdemu a Tobie to już zupełnie: niech będzie to Boesch. Myślę, że będziesz miał o czym teraz śnić i niech się Tobie wyśni ;D
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2023, 07:17   #24
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Piękne te lodzie, dzięki.
Ale nigdy mnie na nie nie będzie stać. Byloby to też nadmiarowe i nieadekwatne, tak do wyspy, jak i do mnie i życia, które mam zamiar prowadzić.
Mniej, ciszej, wolniej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2023, 07:47   #25
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,822
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 57 min 42 s
Domyślnie

Mniej, ciszej, wolniej to nie może być ta ze zdjęcia. Wiem że się podoba ale proza życia szybko sprowadzi nas na ziemię. Popatrz czym jeżdżą miejscowi i to jest właściwy kierunek. Przy takiej łódce ze zdjęcia musisz ją gdzieś trzymać, a to oznacza opłaty. Małą wyciągniesz i postawisz u siebie. Silnik trzeba serwisować, mniejszy silnik tańszy serwis i mniejszy kłopot. Mimo wszystko z całego serca, całkiem bezinteresownie, zazdroszczę
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2023, 10:43   #26
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,758
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 29 min 57 s
Domyślnie

Korfu jak dla mnie najpiękniejsza wyspa grecka
Byłem tydzień a to za mało jak dla mnie i jest plan powrócić
Jakby ktoś z tematów historycznych - to Achillion - pałac "księzniczki Sisi"
Kumkwat - coś co występuje nie za często ( takie małe pomarańcze)
Dzięki za świetny przewodnik
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2023, 11:01   #27
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Piękne te lodzie, dzięki.
Ale nigdy mnie na nie nie będzie stać. Byloby to też nadmiarowe i nieadekwatne, tak do wyspy, jak i do mnie i życia, które mam zamiar prowadzić.
Szy ja mówię, żeby kupywać?
Szy ja się targuję?
Pan usiądzie, Pan popatrze, Pan się zastanowi!


Pocmoktać zawsze można i pocieszyć oko. Coś jak kobiety piękne w wątku Żuczka - przecież to nie o randki chodzi

Co do samego faktu posiadania łodzi to ja jestem zdania jak Consigliero - wtop się w klimat. Skoro przeciętny Korfianin /?/ może pływać czymś tam w kształcie nautycznego Fiata, to pewnie Ty również dasz radę
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2023, 20:42   #28
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,242
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 7 godz 5 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
2. Paleokastritsa, Angelokastro, Doukades

to z kolei urocza wieś niedaleko Paleo ze słynną tradycyjną tawerną Elisabeth. Rustykalnie, ogromne porcje, tanio 😊.



Zdjęcia z sieci (poza pierwszym), poglądowo.
Zdjęcie z realu , nieźle miejscówki, dzięki Bukowski , nie muszę czytać przewodnika :-), żarcie pierwsza klasa.



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2023, 21:18   #29
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

o jak fajnie
śpieszę donieść, że w związku z pożarami (największe od 20 lat) jest mnóstwo odwołanych rezerwacji i bilety lotnicze potaniały (np. niedziela 6.08 - 140 zł z Modlina).
Pożary zostały ugaszone w ciągu 5 dni, a obszar Korfu dotknięty realnie to kilka wsi (niestety w tym Old Perithia, wspominana przeze mnie) - spaliły się głównie większości krzaczory dookoła góry Pantokrator. Wyglądało dość dramatycznie.


Corfu_fires_2023.jpg

Na pierwszym zdjęciu chłop z kałdunem to mąż Elizawiety
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2023, 22:02   #30
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,242
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 7 godz 5 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
o jak fajnie
śpieszę donieść, że w związku z pożarami (największe od 20 lat) jest mnóstwo odwołanych rezerwacji i bilety lotnicze potaniały (np. niedziela 6.08 - 140 zł z Modlina).
Pożary zostały ugaszone w ciągu 5 dni, a obszar Korfu dotknięty realnie to kilka wsi (niestety w tym Old Perithia, wspominana przeze mnie) - spaliły się głównie większości krzaczory dookoła góry Pantokrator. Wyglądało dość dramatycznie.


Załącznik 126953

Na pierwszym zdjęciu chłop z kałdunem to mąż Elizawiety
Tak, tak mąż, skutecznie namówił na jedzenie.
Co do pożarów, siedzę w okolicach Acharawi, Old Perythia już bezpieczna. Latają jeszcze śmigłowce rano , zatankują w morzu rzucą wodę w górach i tyle.


Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Portugalia w pigułce + TET bukowski Umawianie i propozycje wyjazdów 31 15.04.2019 20:05
Finlandia w pigułce i kajakowo matjas Trochę dalej 39 01.10.2018 13:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.