Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.11.2021, 14:10   #41
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Mój szef ma taką elektrownie która pracuje a on jeździ na harvesterze. Raz na tydzień zasypuje bunkier.

Jak Ronin pisze , jak urzędnik przyjdzie to są cyrki. Odpad z tej elektrowni , czyli węgiel drzewny to specjalny odpad i musi to na wysypisko wozić . Pięknie było z sąsiadami się tym dzielić i jeszcze zarabiać. Ale niestety urzędnik nalicza akcyzę na prąd i ciepło i już tylko grosze pozostają.

Prąd i ciepło zuzyc na miejscu , a przy dzisiejszych cenach energii to nie musiałbym wyjeżdżać do pracy i dziennie chodzic z piwkiem pucować ta maszynę do zarabiania pieniędzy. Nie lubię jeździć do roboty .

Wiedzie po ile suszenie tony zboża?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 17:26   #42
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Na drzewo �� polecam czeskie atmosy działają okrutnie i długo 2 lata temu remontowałem 18 letniego praktycznie bez śladów zużycia poszedł w to samo miejsce też atmos tylko że większy i 3 bufory po 1000 l . Kol Majtas jak Masz siłę w domu to ja bym kupił używany piec elektryczny lub nowy nie jest to duży koszt.

Wkradł się chochlik zamiast remontowałem ma być demontowalem.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q

Ostatnio edytowane przez Novy : 02.11.2021 o 17:31 Powód: Połączenie postów
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 18:51   #43
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 19 min 33 s
Domyślnie

Czeski atmos jest bardzo wydajny pod warunkiem że będziesz palił drewnem twardym i bardzo suchym najlepiej sezonowanym pod przykryciem trzy lata.
Kolega kilkanascie lat temu zakupił takowy i wszystko było w porządku dopuki nie zabrakło suchego opału a kiedy przeszedł na wilgotniejszy zaczęły się problemy,zimno w domu kocioł i komin zasyfiony na końcu pożar komina,ogień na pięć metrów z komina.Sprzedał i przeszedł na mniej kłopotliwy.
Mój łyka wszystko,twarde,miękkie,grube,cienkie i wilgotne tylko wtedy widać troszkę dymu.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 18:56   #44
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Tygrys - przerabiałem już we łbie koncept grzania buforów w garażu elektrykiem - mam nawet położone 15m profi rury preizolowane.
Pomysł nie jest zły ale takie ogrzewanie nadaje się imvho na podłogówkę li tylko. Przy grzaniu zwykłych grzejników jest po buforze w moment.
Niestety nie mam podłogówki i robić nie zamierzam bo to remont totalny na który trza sporo szelestow. Jeśli kto ma FV i do tego podłogówkę to jest to uważam niegłupie rozwiazanie. Imo o wiele lepsze i bardziej eko od jakiejkolwiek pompy ciepła itd.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 19:19   #45
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Kol Matjas piec elektryczny tylko na wyjazdy w zimę z domu jako zastepczy dla kominka choć założyłem kilka i ogrzewanie jak do tej pory u tych ludzi było tańsze niż węglem . Kol Gilu wiadomo że im drzewo suchsze tym wydajniejsze .co innego piec na odpadki a co innego na drzewo.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 20:10   #46
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 19 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Tygrys - przerabiałem już we łbie koncept grzania buforów w garażu elektrykiem - mam nawet położone 15m profi rury preizolowane.
Pomysł nie jest zły ale takie ogrzewanie nadaje się imvho na podłogówkę li tylko. Przy grzaniu zwykłych grzejników jest po buforze w moment.
Niestety nie mam podłogówki i robić nie zamierzam bo to remont totalny na który trza sporo szelestow. Jeśli kto ma FV i do tego podłogówkę to jest to uważam niegłupie rozwiazanie. Imo o wiele lepsze i bardziej eko od jakiejkolwiek pompy ciepła itd.
Nie bardzo rozumiem po co chciałbyś grzać prądem bufor z którego uda się odzyskać tylko część energi którą do niego włożysz.
Najprostrzym rozwiązaniem podczas nieobecności zostawić zwykły elektryczny olejak z czujnikiem temperatury ustawionym na siedem stopni.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 21:13   #47
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 150
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 15 godz 16 min 28 s
Domyślnie

Fassi , spalanie zrębków nie będzie kłopotliwe?Siostrzeniec ogrzewał zrębkami warsztat i tak się zaebał komin że katastrofa.Ogólnie to z tego komina zawsze się mocno kopciło.Zrębki przywozili za darmo.Nie wiem może powinien to jakoś dosuszyć ale to kłopotliwy zabieg.W tym roku w alpach szwajcarskich widziałem elektrownię na zrębki,podjechałem pod bramę z ciekawości i zauważyłem stertę zrębek.
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 21:29   #48
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Szef ma to 20 lat i nic nie kopci. Drewno suszysz na stosie jeden sezon i w rębak i do bunkra. Poza tym kotły dopuszczone na rynek germański nie mogą puścić dymka, bo olaboga się kopci i trza straż klimatyczna wilac

Wybór sam się nasunął. Po prostu nie stać mnie na inne źródło energii, a widząc szalejące ceny to tym bardziej mnie to utwierdza w tym.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2021, 05:41   #49
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Za duży kłopot z tymi zrębkami trzeba suszyć (te za darmo są mokre) albo mieć plac na gałęzie i urobic się przy rebaku -lepiej kupić twardego drzewa np 30 kubików i potem co roku dokupywać np 10 (ile się spali) dobry piec +bufor to jeden wsad dziennie. Więc da się przeżyć.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2021, 07:42   #50
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Tygrysie, jak dla mnie to tylko sosna. Tania i jest wszędzie. 2 ciężarówki same ułożą na stosie 30cm nad ziemia i przykrywasz folia. Po roku przyjeżdża rębak i za 20pln/kubik drewna , zrobi z tego w pół godz miazgę. Nikt nic nie będzie rękami robić, sam siebie załaduje. I ta sucha miazgę do bunkra. Dla mnie niestety jeden wsad dziennie to o jeden za dużo.

Zrębki łączą ogrzewanie gazowe z tym na drewno. Tanie paliwo i samoczynnie się ładuje. Poza tym Spale gałęzie od sąsiadów i zarobię na tym hajs.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Panel słoneczny Marcin3City Inne tematy 3 09.10.2018 21:08
Akumulator i ładowanie telefonu na postoju. A może panel słoneczny? Kaju Układ elektryczny i zapłonowy 17 03.02.2018 19:00
kolektor i tłumik lukasz gorzynski Wszystko dla Afryki 2 04.03.2010 17:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.