Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.09.2011, 17:54   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 40 min 38 s
Domyślnie Shoei Hornet czy Caberg Sintesi

Kaski zupełnie różne, to już wiem ale
Potrzebuje na szybko konkretne info od użytkowników:
Shoei Hornet DS
1. czy Shoei ma rozmiarówkę zaniżoną
2. czy przy bańce 60-61 cm. czyli rozmiarówce xl zakładając Shoeia pożegnam się z uszami
3. czy ten cały pinlock nie wkur... kierownika i co to właściwie jest
4. czy zapiecie DD jest mocno w tym przypadku upierdliwe /miałem takie kiedyś w Suommy i czasem krew mnie zalewała/
5. co najbardziej w tym kasku /pomijajac cenę/ "boli"

Caberg Sintesi
1. czy waga w przypadku rozmiaru xl czyli niemal 2 kg. daje mocno popalić na dłuższych przelotach
2. jak cichy/głośny jest ten garczek
3. słabe strony /np. jak trawały jest mechanizm szczeki i opuszczanej blendy, inne/
4. jak wyglada w nim wentylacja i najważniejsze czyli jak szerokie jest pole widzenia

Do "dziś" latam w kasku enduro z szybą m-ki Nolan model jakiś tam , który rozpoznaje każdy geriatra /pewnie ma ponad 25 lat/. Czas zmienić bo trzecia z kolei wyściółka zgniła a tapicer już kolejnej robić nie chce. Czekam z niecierpliwością na info - decyzje muszę podjąć "na wczoraj" bo inaczej zgoda ze strony mojej lepszej połowy może zostać cofnięta a Ja za stary jestem żeby się denerwować
POZDRAWIAM
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2011, 18:40   #2
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

nie mam doświadczenia z tymi modelami, ale caberg to gorsza półka niż szoj i po za tym widzę jak wygląda używany justisimmo i wydaje się że jednak w dłuższym okresie czasu lepiej jest mieć szoja - ale dla odmiany tego kasku nie miałem nawet w rękach
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2011, 19:14   #3
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Shoei jest na kogos,kto ma bardzo wsko miedzy uszami.
Na okragle glowy nie pasuje-duzo ludzi kupuje,narzeka,sprzedaje.
ja polecam HJC

A najlepiej kup sobie szczekowy,zobaczysz,jaka wygoda
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2011, 22:05   #4
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

Mam Caberga Justissimo GT i w sumie po przesiadce z integrala to minusem jest tylko głośność. Tzn bez szyby lub z deflektorem jest znośnie. pozatym wentylacja ok, pole widzenia dobre i szerokie. Minus parowanie szyby.

Szuja mierzyłem (mam duży łeb XXL) i pasował całkiem fajnie ale cena nie dla mnie. HJC -żadna szczękówka nie leżała mi na łbie. Popatrz na Lazera Monaco Pure Carbon 1350g (szczękówka) - 1350 zł.

A jak rozpatrujesz 1700 pln za szuja to szubrawca c3 możesz kupić w tych pieniążkach - jak będziesz zainteresowany to wal na to dam namiary (normalny sklep z gwarancją itp).
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2011, 23:01   #5
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maryjan Zobacz post
....

A jak rozpatrujesz 1700 pln za szuja to szubrawca c3 możesz kupić w tych pieniążkach - jak będziesz zainteresowany to wal na to dam namiary (normalny sklep z gwarancją itp).
np u mnie
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2011, 23:03   #6
tom64
no... może trochę niezdecydowany
 
tom64's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: koło Mszczonowa
Posty: 588
Motocykl: już nie Afri, R1200GS + Franza DRZta
Przebieg: rosnący
tom64 is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 12 godz 37 min 22 s
Domyślnie

Shoei Hornet DS
1. czy Shoei ma rozmiarówkę zaniżoną TAK JEST ZANIŻONA JA MAM BAŃKĘ NA "M" A UŻYWAM DS_A "S"
2. czy przy bańce 60-61 cm. czyli rozmiarówce xl zakładając Shoeia pożegnam się z uszami USZY CIERPIĄ PRZY WKŁADANIU TEGO TYPU KASKÓW NA POCZĄTKU ALE PO KILKUNASTU ZAŁOŻENIACH NABIERA SIĘ WPRAWY I JEST NA PRAWDĘ OK
3. czy ten cały pinlock nie wkur... kierownika i co to właściwie jest PINLOCK TO DRUGA WEWNĘTRZNA SZYBKA, KTÓRA SŁUŻY TEMU BY SZYBA NIE PAROWAŁA. DZIAŁA I NIE WK...WIA
4. czy zapiecie DD jest mocno w tym przypadku upierdliwe /miałem takie kiedyś w Suommy i czasem krew mnie zalewała/ TO ZAPIĘCIE SIĘ ZAPLĄTUJE TYLKO RAZ I POTEM SIĘ KASK ZAKŁADA I ZDEJMUJE BEZ ROZPINANIA TEGO< TYLKO ZACIĄGASZ ZA PASEK> JAEST BARDZO WYGODNE JAK SIĘ NAUCZYSZ
5. co najbardziej w tym kasku /pomijajac cenę/ "boli" DASZEK: DRŻY I STUKA PRZY WYŻSZYCH PRĘDKOŚCIACH I NIC NIE DAJE OSŁONY PRZED SŁOŃCEM BO JEST ZA KRÓTKI
__________________
Prowadź motocykl tak, jakbyś chciał żeby to robiły Twoje dzieci...
tom64 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2011, 00:13   #7
mirekpktm


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 49
Motocykl: RD03
mirekpktm jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 19 min 13 s
Domyślnie

Od pewnego czasu w szujach zmieniono daszek i powiększono pinlocka.
Możesz też dobierać wielkość wkładek policzkowych.
DD to najbezpieczniejsze zapięcie. Nie ma lipy Panie.
mirekpktm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2011, 09:37   #8
DeKa


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Oslo
Posty: 84
Motocykl: XRV 750 rally, KTM 625SXC, TXC 310
Galeria: Zdjęcia
DeKa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 29 min 2 s
Domyślnie

Ja kupiłem shoeia na wiosnę tego roku i w sumie problemów z daszkiem żadnych nie ma, daje w sumie tez zadawalającą osłonę przed słońcem ( a jeżdżę po skandynawi gdzie słońce w tym momencie już dość nisko operuje nad horyzontem). Co do rozmiarówki to z pewnością zależy od kształtu bani bo ja używam swojego rozmiaru i jest git, choć pierwsze mierzenie napawało obawami co by mógł być za ciasny. W punktach 2-4 zgadzam się z tom64. Jak dla mnie największą i w sumie jedyną bolączką tego kasku to skomplikowany proces zakładania gogli.
Jak dla mnie kask rewelacja, ostatni raz na głowie tak dobrze leżał mi poprzedni - shoei który pękł na pół po 15 metrowym locie nad samochodem, dodam że mimo uderzenia potylicą w asfalt żadnych obrażeń głowy nie doznałem (z resztą nie było tak kolorowo), od tej pory miałem uvexa, nolana i ostatnio sharka, powrót do shoeia był naprawdę miły.
DeKa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2011, 11:10   #9
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Co do ca to Caberga to i ja się wypowiem . Model Sintesi co w moim wypadku jest ważne produkowany jest w dużych rozmiarach. Miałem takowy i w porównaniu np z Araiem jest głośniejszy choć nieznacznie. Faje są bajery typu opuszczaną szybkę przeciwsłoneczną, czy możliwość zamontowania oryginalnego Blututa. Szam zestaw był kiepski bo miał problemy z parowaniem sie z Garminem Zumo, i telefonami Samsung. Porównywałem go z zestawem z Caberga Justissimo GT mojej żony i muszę naże w pisać że w Justissimo jest dużo lepiej. Trzeba było po prostu kilka razy ponawiać parowanie. Sam kask po tygodniu zaczął trzeszczeć. Co do jakości wewnętrznej wyściółki nie powiem żeby była zła, ponadto istnieje możliwość jej wypięcia i wyprania, ale nie jest już niestety tak komfortowa jak w Araju czy Szubercie. Nie pisze nic o Szoeju bo nie produkują na mój czajnik rozmiarów, ale organoleptycznie porównując to wnętrze i wykonanie jest takie same jak w Arajach. Co do wagi Caberga nie jest niska. W tym wypadku musimy brać pod uwagę, że kask ma dodatkowe elementy jak blokady zamka szczęki, jej zawias, dodatkową szybkę przeciwsłoneczną, i opcjonalnie Blutut z baterią.
Mnie to nie przeszkadzało i cieszyłem się że mam kask co prawie idealnie mieści się na mój czerep. To prawie idealnie zadecydowało by go oddać (winowajca rozmiar głowy a nie budowa kasku). Co się tyczy zapięć, to te używanie w Cabergach są zdecydowanie bardziej komfortowe w użyciu i dają możliwość regulacji w trakcie jazdy. Niemniej nie ufam im tak jak zapięciu typu DD, które jest raczej mniej wygodne w użyciu, ale można dojść do wprawy i w efekcie obsługiwać w rękawiczkach. Konstrukcja zapięcia Caberga moim zdaniem narażona jest na przypadkowe otwarcie. DD nie daje takich szans jak się je zapnie, bo jak sie zrobi to nieprawidłowo, to od razu czuć przy zapinaniu, że jest coś nie tak.
Pinlok natomiast to rewelacyjna sprawa i nijak nie przeszkadza. Można zresztą kupić zestawy pinlok do większości kasków do samodzielnego montażu.
ot tyle
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2011, 19:54   #10
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

hero kleiłeś pinlocka do caberga czy jest jakiś montowany na kołki ? Bo mnie wku... ten pseudo napylany, który defakto paruje.
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SHOEI hornet JANEK Kaski 241 07.10.2013 12:54
AGV AX-8. Alternatywa dla Shoei Hornet? Miklaz Kaski 127 02.10.2012 18:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.