Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.10.2015, 09:39   #11
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał igi Zobacz post
Jagna papier przyjmie wszystko, ty też tak możesz napisać a ktos to przeczyta. Do tego ten artykuł to produkt placement bo oni od dawna piszą dla Forbsa i innych a Forbs daje im reklamę. Jak zwykle to tylko pół prawdy. Pamiętaj nikt ci tyle nie da, co gazeta ci może obiecać .
Też miałam podobne wrażenie.
Po prostu nie mogę uwierzyć, że można w podróży wisieć na telefonie, laptopie, robić 5 rzeczy na raz i jeszcze być szczęśliwym

Zresztą oni piszą o "siedzeniu w lobby hotelowym".
Więc to chyba nieco inne podróże niż nasze
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 10:05   #12
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 14 godz 9 min 35 s
Domyślnie

Napisałem długi wywód i mi go skasowało więc streszczę.

W artykuły nie wierzyć - praktycznie w żadne! Większość to niestety reklamy lub kryptoreklamy (kogo, czego to już trzeba odkryć samemu). Zdarza mi się takie pisać, a kiedyś pisałem kryptoreklamę, w formie wywiadu z samym sobą.

Co do bycia pod telefonem - jak pracujesz dla siebie (u siebie, lub np. u ojca jak to miało miejsce w moim przypadku) niestety nie da się nie być - szczytem szczytów był telefon w czasie wigilii. Nagrodą za niego były miny ludzi idących na pasterkę i mijających gościa z piłą łańcuchową Gałęzie się położyły na przewody i trzeba było coś z tym zrobić w trybie ASAP.

Teraz pracuję jako biurwa średniego szczebla (mam ludzi pod i nas sobą) i po 16:00 na służbowy możesz do mnie dzwonić - dodzwonisz się następnego dnia rano. W ciągu dnia telefon i mail to główne narzędzia. Na początku szef się burzył o to, że nie odbieram, ale pokazałem umowę i zapytałem, czy pisze, że w pracy mam być 8-16 czy 24h?
Zrozumiał i sam zaczyna tak robić.

Maila na urlopie nie otworze, bo tylko ze sprzętu firmowego można, a mobilnie tylko blackberry (którego nie mam i nie dopraszam się - wole starego szajsunga, co go ładuje raz na 3-4dni).

Inna sprawa, że urlop za to max 2 tygodnie, tak więc wszystko ma swoją cenę.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.

Ostatnio edytowane przez wilq.bb : 22.10.2015 o 10:08
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 10:13   #13
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Artykuł jak najbardziej wiarygodny. Widzę to po sobie - prowadzę biznes. Dziś rano zadzwonił do mnie telefon i w tym samym czasie zaparzyłem sobie kawę i potem jeszcze usmażyłem jajecznicę. Do tego wszystkiego gra mi Trójka i miałem nawet fantazje seksualne.

Raz, gdy kupowałem chleb w lokalnej piekarni, zadzwonił telefon i wtedy wybrałem opcję "odrzuć z sms ". Gdy wyszedłem z piekarni oddzwoniłem. W jednej ręce miałem telefon, w drugiej ciepły chleb litewski na zakwasie, a w kieszeni portfel i klucze do domu.

Wszystko się da - trzeba tylko strasznie dużo silnej woli, stalowego charakteru, zdrowia, siły, niesamowitego intelektu i zdrowe soczyste libido.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 10:24   #14
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,613
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 42 min 3 s
Domyślnie

A ten litewski to gdzie kupujesz, bo u mnie na Złotych Łanach go już nie sprzedają
A bardziej serio- jasne, że się da pracować, być szczęśliwym i mieć czas na podróże/przyjemności jednocześnie. To jest sztuka wyboru i zrozumienia co jest dla Ciebie ważne. Czasem trzeba zmienić pracę, a to wymaga trochę wysiłku i odwagi, bo zawsze jest jakaś niepewność jutra, więc niektórym się wydaje, że jak rzucą dobrze płatną robotę to jutro będzie koniec świata. Jeśli wierzysz w siebie i w to co umiesz, to zawsze dasz sobie radę, i to bez wiszenia na drutach!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 10:27   #15
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Marcin, koło Hotelu Papuga w Wapienicy
http://www.ati.bielsko.pl/
mają genialne pieczywo, ale szybko schodzi.

Mi się marzy takie zajęcie zawodowe, które umożliwiałoby np podróżowanie po Azji. Jest to możliwe, ale mniej wiecej na takiej zasadzie jak możliwe jest zostanie piosenkarzem utrzymującym się ze swojej twórczości
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 11:02   #16
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Warto pamiętać starą korporacyjna prawdę "nie ma ludzi niezastąpionych, są tylko ci których zastąpić nikt nie chce".
Trochę sami się nakręcamy, często sami potrzebujemy tej świadomości jacy jesteśmy potrzebni. Jak pisał Ludwik, trochę luzu i dystansu.
No i organizacji wszystkiego trochę wcześniej.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 11:14   #17
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

Podróżowanie zawsze jest kompromisem. Oprócz kontaktu z pracą, który załóżmy, że można sobie darować, jest jeszcze drugi aspekt, kontakt z rodziną. Moja żona nie dzwoni do mnie prawie wcale jeśli jestem w podróży motocyklem. Mamy jednak umowę, że jeżeli w domu coś złego się dzieje, z Nią, dziećmi czy choćby psem, zadzwoni natychmiast. Oczywiście ten kontrakt działa w obie strony. Paradoksalnie taki układ sprawia, że dopiero wtedy mogę cieszyć się pełnią wolności i spokoju podczas tripu. Wiem, że jeśli nie dzwoni, to wszystko jest dobrze i mogę się skupić na podróży.
Nie wyobrażam sobie braku kontaktu z rodziną, a jeśli wieczorem dzwonek telefonu przerwie mi nirwanę w jakimś cudownym miejscu, bo dziecko zadzwoniło żeby powiedzieć tacie dobranoc, to jest to ważniejsze i piękniejsze niż wszystkie te widoki, miejsca i wrażenia, i jest to ostatnia rzecz która mogłaby mi przeszkadzać.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 11:18   #18
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,613
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 42 min 3 s
Domyślnie

Louis
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 13:41   #19
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 435
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 10 min 48 s
Domyślnie

Pracuje w korporacjach od 12 lat i wiem jaka jest roznica w PL i w DE. Niestety w DE jest lepiej, tutaj jak sie idzie na urlop to nawet jak moja sumiennosc/zaangazowanie kaze im powiedziec, ze w razie W dzwoncie, to wtedy dostaje opiernicz od szefa! W Niemczech urlop to swietosc. Przed urlopem wszystko nalezy przekazac i tyle. Nawet jak sie wali i pali, nie dzwonia do czowieka. Tak powinno byc. Jednak inaczej jest na umowie o prace, a inaczej na kontrakcie. Pamietam sylwestra kiedy o 5 rano, nietrzezwy siadalem do kompa naprawiac awarie Hehe. Dalem rade.

Ja jednak chyba wole zyc bez ciaglego podrozowania, z co rocznymi wypadami wiekszymi i mniejszymi. Lubie wracac do domu po podrozy! Bo to dla mnie tez czesc tej calosci!

Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 13:51   #20
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

jest ogromna różnica gdy ktoś robi sobie pracę zarobkową z podróży: artykuły, zdjecia, spotkania, recenzje itp

a co innego używanie telefonu w pracy. Osobiście mam taką pracę że dużo jestem w terenie, wówczas mail, sms tel. dają dużo swobody. Czyli jak kolega wyżej, znajdę na chwilę czas by kupić hotdoga na stacji czy zjeść obiad w knajpie. Ale ma to też swoją cenę. Nie widzę możliwości załatwienia spraw od A-Z wyłącznie taką drogą. Bo planując co nieco do wycinki, muszę być osobiście by sprawdzić lub własnoręcznie wytyczyć zakres, a następnie kontrola w trakcie i na koniec odbiór pozyskanego drewna. Wiele spraw dogaduje się telefonicznie. Ale nie zastępuje to w żaden sposób fizycznej wizyty.
Telefon pozwala załatwić ogrom błachych spraw "od ręki". ale nie zastąpi "oka pańskiego".
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
samotne podróżowanie ? miccal Inne tematy 86 31.01.2011 09:15
Podróżowanie - Couchsurfing Olek Inne tematy 1 01.06.2010 11:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.