Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.11.2017, 00:23   #11
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,771
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 23 godz 44 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
Czesc, chce pod koniec roku kupic nowe ciuchy, szukam w zasadzie całego kompletu.
Co do ciuchów, nie za bardzo pomogę bo Klima nigdy nie miałem, a z RST się wyleczyłem (miałem zestaw Paragon 4) jak wracałem na moto z PL do UK w 2015 roku. Sam wiesz jak to jest na Wyspach, więc ja jestem zwolennikiem Rukki z Goretex Pro - i ciepło i sucho.

Jeśli buty do turystyki i chodzenia to też jedne mi tylko przychodzą w UK na myśl - Alt-Berg.
Ta firma od lat robi buty dla armii Jej Królewskiej Mości i dla brytyjskich policjantów motocyklowych. Jeśli mieszkasz blisko od ich fabryki w Yorkshire - zrobią Ci buty na miarę, które wytrzymają spokojnie 10 lat. Jeśli to daleko - to i tak spokojnie dobierzesz rozmiar, bo poza długością oferują buty w pięciu szerokościach.
Ja mam model Clubman Roadster od ponad trzech lat. Na początku był pewien dyskomfort bo buty były strasznie sztywne. Dopiero jak się "wychodziły" są idealne (coś jak z polskimi wojskowymi "opinaczami"). Nie mają Gore lecz Sympatex, ale nigdy mi nie przemokły. Szczerze polecam.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2017, 09:32   #12
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Dziekuje wszystkim za odzew!

W sumie to mi guzik pomogliście, bo mam jeszcze więcej pytan i jestem coraz bardziej niezdecydowany

W sumie Klima jeszcze nie widziałem na zywo. Tego RST owszem i podobala mi się kurciora, no ale kobiet tez się nie wybiera na podstawie wyglądu. A może cos zle robie? Nie byłem swiadom tego, ze Klim faktycznie nie posiada zadnego ocieplenia!
Widzialem na zywo ten najdroższy model Rukki. No nie podoba mi się, ale przyznaje, ze to musi być cos bardzo komfortowego. Cena to porazka.
W Klimie mi się nie podoba, ze ma bardzo niski kołnierz w porównaniu do innych.
No i faktycznie roznice miedzy Badlandsem i Latitude sa tak minimalne? Fiu fiu.

Jeszcze jedna rzecz mi chodzi po glowie - ja w sumie już 15 lat (odkad zaczalem legalnie jezdzic motocyklami) jezdze w tych samych cienkich chopperowych ciuszkach (zwykla ramoneska i bardzo cienkie spodnie przemakające po 15 sekundach), wiec może nawet zmiana na tego RST to już będzie mega komfort i w ogole?
Ja niestety byłem na tyle skrajnie glupi, ze w tych cienkich ciuchach zaliczyłem Mongolie, Pamiry, Kaukazy czy inne Nordkappy, przeklinałem wszystko i wszystkich, ale jakos dalem rade. Natomiast w tym roku na wiosne cos we mnie peklo. Zrobilem wczesna wiosna szybki skok do PL (mieszkam na stale w UK) i podczas powrotu do UK (kwiecień, gdzie w dwa dni trzeba zrobić prawieze 2000km) TAK przemarzłem, ze po wejściu do wanny z goraca woda jeszcze przez 2-3 godziny mnie trzeslo z zimna. Pierwszy raz w zyciu czulem, ze wnętrzności, kosci itd. miałem po prostu wychłodzone. To było tak paskudne uczucie, ze stwierdziłem, ze już wystarczy tych zartow.
Tylko teraz madrze musze wybrać odpowiedni zestaw
Bo za kilka miesięcy znowu akurat w kwietniu robie szybki strzal UK-PL i z powrotem, a w czerwcu jade na Nordkapp ;-)
Patent z gumowymi rękawicami mi się podoba, dzięki!

PS: Sorry za grafomanie, poniosło mnie.
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2017, 10:28   #13
Jaskola
 
Jaskola's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Motocykl: Honda Wave 110i
Jaskola jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 17 godz 51 min 35 s
Domyślnie

Ja używam ciuchów klima od jakichś 6 lat. Obecnie mam kurtkę latitude i jestem mega zadowolony (wcześniej jeździłem w klim traverse). Gacie ciągle mam traverse, mniej ich używam i jeszcze się trzymają. Jak jest zimno to pod kurtkę wrzucam jakiś polar, bo producent nie przewiduje podpinki ocieplającej. Mi to odpowiada bo zawsze wolałem wrzucić polar niż standardową podpinkę wypełnioną watą. Badlands kiedyś mierzyłem, ale była za droga i bardzo ciężka/sztywna.
Buty Daytona trans open gtx - od 7 lat nie puściły kropli wody, używane na dojazdy do pracy całorocznie. kilka razy woda wlała się górą, ale nigdy nie przemiękły same z siebie. parę razy uratowały nogę w sytuacjach podbramkowych. brzydkie są strasznie, ale następne kupię takie same. da się w nich całkiem wygodnie chodzić.
Rękawice mam klima na chłodniejszą pogodę/deszcze - klim element gore-tex, a na poniżej zera jakieś z neoprenem na skuter śnieżny. Też klima, bo bardzo klima lubię
Jaskola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2017, 10:48   #14
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Miałem Badlands i jest mega ciężka w porównaniu do Overland , którą mam teraz, a działa tak samo, minimalnie gorsza wentylacja, bo nie można odpiac zamka pod pachą jak Badlands, ale za to Overland ma wyższy kołnierz, co jesienią daje przewagę. Pewnie przy asfaltowaniu przetrze się szybciej i łatwiej niż Badlands, ale ten drugi i tak się też przetrze.
Spodnie mam traverse na offa, a na codzienne jazdy lattitude. Jak zimno to wkładam ciepłe gacie na tyłek, a pod kurtkę grzanych klan i mam ciepło jak w aucie
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2017, 21:58   #15
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

Stoję przed podobnym dylematem jak Yeuop. Mierzyłem wczoraj RST adv 3 i jest wg. mnie super. Teraz jeżdżę z zestawem Hakuna z Helda też mi bardzo odpowiada. Ale szukam drugiego zestawu do tzw. wycierania . I powiem , że jeżeli mam wydać ponad 4k na Klim'a to co roku mogę mieć nówkę z RST . I zapewne będę bardzo zadowolony. Tak, że zdecyduję się na ten zestaw. A jakość ... porównywalna.
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 00:42   #16
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Chyba nie wiesz co piszesz 😂 jakość zkLIMa porównując do RST 😀


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 08:40   #17
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Radarman, a jaki masz model tej Rukki?
Najdrozsza (ale czy najlepsza?) jest Nivala. Potem w normalnych cenach (taniej od Klima Badlands) jest kilka innych modeli: Armaxion, Apex, Kalix, Flexius.

Cezarus - nie smiej się z niego. Ja tydzień temu o ubraniach na motocykl nic nie wiedziałem i kierowałbym się tylko wyglądem. A akurat ten RST fajnie wygląda.
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 09:45   #18
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
Radarman, a jaki masz model tej Rukki?
Najdrozsza (ale czy najlepsza?) jest Nivala. Potem w normalnych cenach (taniej od Klima Badlands) jest kilka innych modeli: Armaxion, Apex, Kalix, Flexius.

Cezarus - nie smiej się z niego. Ja tydzień temu o ubraniach na motocykl nic nie wiedziałem i kierowałbym się tylko wyglądem. A akurat ten RST fajnie wygląda.
Ja używam rukki, teraz kupiłem ruggedroad czy jakoś tak. Nie mam porównania do klima, ale rukka robi w każdych warunkach. Opinany miękki kołnierz jest genialny. Dużo wentylacji, solidne zamki.

Narzekałem na spodnie, że ciekną w kroku po 3 latach, ale ostatnio pan mi wyjaśnił, że podpinka do nich to nie jest tylko ocieplacz, ale i membrana. Prawie jej nie wpinalem, więc mam po 5 latach uzywania prawie nowe gatki, które nie ciekną.

Poszukaj na wyprzedażach, da się kupić wysoki model za pół ceny. Za ruggedroad dałem 2,2 k w mcs w Warszawie. Na allegro gość miał identyczna nowa kurtkę za 1200 (sic!). Trzeba je koniecznie mierzyć, dla mnie niektórych modeli nie da się nosić (mam nie do końca typowa sylwetkę).

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 09:48   #19
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Ja używam rukki, teraz kupiłem ruggedroad czy jakoś tak. Nie mam porównania do klima, ale rukka robi w każdych warunkach. Opinany miękki kołnierz jest genialny. Dużo wentylacji, solidne zamki.

Narzekałem na spodnie, że ciekną w kroku po 3 latach, ale ostatnio pan mi wyjaśnił, że podpinka do nich to nie jest tylko ocieplacz, ale i membrana. Prawie jej nie wpinalem, więc mam po 5 latach uzywania prawie nowe gatki, które nie ciekną.

Poszukaj na wyprzedażach, da się kupić wysoki model za pół ceny. Za ruggedroad dałem 2,2 k w mcs w Warszawie. Na allegro gość miał identyczna nowa kurtkę za 1200 (sic!). Trzeba je koniecznie mierzyć, dla mnie niektórych modeli nie da się nosić (mam nie do końca typowa sylwetkę).

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
roughroad, oczywiście.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 10:38   #20
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Za rada przedmówcy przejrzalem oferte na fc-moto, jaaa pierdziu. No niezle ceny tam maja. Bardzo wizualnie spodobal mi się model kurtki Rukka Flexius. Przymierze ja tutaj w Anglii (grrr, nie lubie robic takiego czegos ), no i pewnie zamowie. Cena jest raczej smieszna.
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.