Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.04.2012, 10:46   #11
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,376
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 26 min 53 s
Domyślnie

hej nawinalem xl 600 lm ok 60 tysi, sprawdź tylne koło jak hamulec się zawiesza to najprawdopodobniej piasta jest wyslizgana i wymiana szczek niewiele pomoże, głowica jest podatna na przegrzewanie i to najsłabszy pkt tego motocykla jak twierdzą niektórzy. Ja przez 3 lata nie miałem z tym motocyklem żadnego problemu, olej co 3 tysie, zobacz na gwinty przy dekielku z filtrem oleju...tam często są pourywane lub przegwintowane na większe. poza tym swietne moto podobnie pancerne do Afryki. O i tylne amor jest dość słaby..ja zajechałem 2 głownie na szosie
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2012, 11:38   #12
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Aciu były też modele z "telewizorem" z przodu . Moja jest z 86r.

Kochany motorek. Nie zostawił w drodze nigdy. Jednak z racji wieku ma czułe punkty. Głowica -trzeba uważać na gwinty bo są miękkie i spracowane, można łatwo zerwać(zawsze klucz dynamometryczny). Tak jak Majo pisze tylny amorek. U mnie też już do regeneracji. Częsta wymiana oleju. Ciężki w teren ale do endurzenia i spokojnego połykania przestrzeni super. Na przełożeniu 13/41(wolne ale mocne) ok 4tys obr przy 85km/h na piątym biegu- spalanie ok 4.5. Przy fabrycznym przełożeniu 15/40 ok 100km/h przy tych samych obrotach, więc można już smiało mówić o wielkiej turystyce . spalanie na długiej trasie przy ok 90km/h padło mi do niespełna 4.0l .
Na razie pastwi się nad nią Szparag i zobaczymy jaki będzie werdykt końcowy. Jeśli to czekają ją dalsze remonty i udoskonalenia.
ps. Polecam artykuł :
http://moto.pl/Motocykle/1,113441,3078115.html
Paluch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2012, 18:37   #13
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Też troszkę poganiałem R-ka jak i LM-ką , nie wiem czy zamierzasz jeździć nią w 2 osoby ale jak dla mnie to sprzęt jednoosobowy, szczególnie gdy jest się wysokim albo grubaskiem.


__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2012, 21:54   #14
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,376
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 26 min 53 s
Domyślnie

Kaziu nie płacz Piękna jest Gmole wyglądają znajomo
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 22:12   #15
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tak jak to ktoś napisał wcześniej - porównywanie dominatora do XL600LM to nieporozumienie.
miałem XL600LM właśnie z okrągłymi reflektorami i oprócz tego co napisano wcześniej i z czym się absolutnie zgadzam dodam brak świateł. ma bańki R2 2x35W i na mijania nie widać nic.
swoje XL eksploatowałem głównie w terenie.
moto daje radę nawet w cięższym terenie. ma w jasny gwizdek momentu i naprawdę trudno ją zdławić na ostrych podjazdach nawet w okolicy obrotów biegu jałowego.
niestety ciężkie i duże masy wirujące sprawiają, że motocykl zwłaszcza do 4000rpm nie ma żywej reakcji na gaz. jego wybitnie pulsujący charakter sprawia, że BARDZO utrzymuje kontakt z podłożem i ciężko jest w zakręcie z samego gazu nie jadąc ostrzej zerwać przyczepność tylnego koła - w związku z tym można przepałować zakręt i z niego wylecieć bo nie uda się na czas zarzucić tyłu.
oryginalna zawiecha jest OK. przód można podpompować i nie dobija nawet przy ostrzejszej jeździe.
moto bezawaryjne ale jak to w singlu: 50kkm i planuj remont góry /tłok, cylinder/, wałek rozrządu podparty na środku na panewce w głowicy lubi się przytrzeć.
rozrząd RFVC z racji wielu ruchomych części /na każdy zawór dwie dźwigienki/ i sporego oddalenia od życiodajnego oleju nie cierpi olewusów olewających poziom i jego stan /szybkie powiększanie się luzów, ogólne wyklepanie - sprawny silnik chodzi jak pszczółka i nic nie ma tam prawa stukać ani na zimno ani na ciepło/.
dół raczej wieczny i łożyskowany niemal wyłącznie tocznie/regenerowalny. skrzynia biegów smarowana ciśnieniowo. napęd wałka wyrównoważającego realizowany bezluzowo/cichy.
do bólu przemyślana i prosta, bezawaryjna konstrukcja.
do wad zaliczyłbym bardzo niewielką ilość oleju w obiegu /sucha micha/ co skutkuje tym, ze po wjeździe w wodę z temp roboczej 90-100stC temperatura OLEJU w silniku momentalnie spada do 40-50stC. mam na mysli przejazdy np. duktami po opadach gdzie w zasadzie co 50m wpada się w konkretną szprycę. to nie było OK.
również częstą przypadłością jest przepalanie się izolacji na uzwojeniu iskrownika - coraz słabsza iskra a w końcu jej zanik. objawem początkowym będzie coraz trudniejsze uruchamianie moto z kopa.
BTW sprawne XL600LM pali z pierwszego - najdalej drugiego kopa czy ciepłe czy zimne.
niestety /przynajmniej w mojej/ niewymienny był przewód HT przy cewce HT. coś tam było nieszczelne i parę razy w czarnej d. miałem niestety przymusowy postój w deszczu. a jak wyżej napisałem - moto niemal zimne więc suszenie trwało długo.
na koniec: spalanie minimalne jakie miałem przy jeździe z Lupusem /nienawidziłem go wtedy serdecznie!/ to jakieś 4,5l/100.
przy spokojnej turystycznej jeździe bak styka na 600km i jeszcze jest wacha. bez srysków, map, wodotrysków i innych
wahacz i łożyskowanie kiwaczki to same kalamitki - wszystko można idealnie posmarować bez rozbebeszania moto. ku...wa dlaczego już się tak nie robi? *^&$(!^%$
moto niestety zdecydowanie jednoosobowe.
drugie niestety prędkość przelotowa 90-95kmh. przy stałej jeździe 100 i więcej STALE wzrasta temp oleju aż do 120stC. przy przegrzaniu przy 120stC olej należy wymienić bo tak. a pewnie chciałoby się jechać dalej? no i wtedy patrz wyżej na problemy z górą silnika.
przy jeździe 90-95kmh temp oleju 'stoi' na 90-95stC i tak jest OK.
szybciej i tak nie ma co bo heble... hm... heble?!!?!!? moja miała też wyjechany bęben - nowe szczęki pomagały tylko na chwilę

IMO na koniec: moto jeśli sprawne bardzo dobrze nadaje się na taniutką wyprawówkę nawet jako stock. pali wszystko co mu się wleje i pali niewiele. ma spory potencjał OFF i jako tragaż. siedzi się dość wygodnie jak na taki sprzęt. mój rekord jednego dnia to 650km ale niestety... dupsko miałem jak pawian

to tyle ode mnie. styknie?
matjas

p.s. powodzenie w poszukiwaniu LMa!
ładny egzemplarz będzie drogi bo to już rzadkość. zajechane trupy się zdarzają ale niestety ... jak włożysz to co trzeba to nie będzie już tanio. za swoją dałem niemal 1000 jurków a i tak tłok był do wymiany na dzień dobry. reszta była OK. teraz za 1000EUR ciężko nawet i o to...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 11.04.2012 o 22:28
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 22:33   #16
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
miałem XL600LM właśnie z okrągłymi reflektorami i oprócz tego co napisano wcześniej i z czym się absolutnie zgadzam dodam brak świateł. ma bańki R2 2x35W i na mijania nie widać nic.
matjas
No patrz Matiasku a z telewizorem z przodu wręcz odwrotnie. Snop światła jest mega mocny i tnie ciemnosć jak miecz świetlny ObiŁana . O tym iskrowniku nie wiedziałem, dzięki.
Paluch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 15:11   #17
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Paluch nie chwal sie tak babcia, bo powiem co ci się w Grodźccu zepsuło
Vertus72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 16:46   #18
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

oj tam oj tam Vertus - w Grodźcu to była taka chwilowa słabość. meteopatia czy jakoś...
kłamiesz zresztą jak z nut bo przecież do chaty wrócił na moto, niemożliwym jest zatem aby w Grodźcu babcia paluszana była zepsuta

matjas... i logika żelazna
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 23:33   #19
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vertus72 Zobacz post
Paluch nie chwal sie tak babcia, bo powiem co ci się w Grodźccu zepsuło
O Ty konfidencie . To ja Cię niańczyłem po tych wszytskich zakrętaach co bys za mną za bardzo nie został a Ty mi tu w brew ? A zresztą moja babcia nie klękła. To Szparag ją popsuł a miał się tylko karnąć .
ps. Jak zrobić wielocytat bo chciałem się jeszcze do słów zdrajcy Xlelek Matjasa niegodnego odniesć :P?

Ostatnio edytowane przez Paluch : 14.04.2012 o 23:37
Paluch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2012, 01:57   #20
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

http://allegro.pl/honda-xl-600lm-600...418764514.html

zna ktoś tego motóra? Po ostatnich wojażach na AT siada mi kręgosłup :/ Poszukuję czegoś lżejszego ale tylko w 4T...ewentualnie do renowacji (jak dla kogo...chałtury)

Ostatnio edytowane przez aciu : 23.06.2012 o 01:59
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38
Honda FMX majo Inne tematy 4 02.02.2014 22:01
Honda CRF 450 polnybandzior Inne tematy 8 02.05.2011 00:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.