Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.06.2018, 15:50   #21
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Brakuje nam kompetencji... Wyslalem list do Bear Grylls'a. Wiem, ze on nie jezdzi motocyklem, ale pije wlasny mocz, wiec wie co to hardcore. Jesli on doradzi zakladanie na siebie grubej ceraty za 4000 pln jadacym np. do Grecji latem to znaczy ze inaczej nie wypada Sprawe futra wielblada konsultuje zas z Pania Czubowna. Powinna cos wiedziec.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 16:11   #22
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał soulsick Zobacz post
Motif, upraszczasz za bardzo - różne ssaki różnie reagują na temperaturę i odwodnienie. Wielbłąd akurat dobrze sobie radzi na pustyni i nie tylko dlatego że ma futro z "mesza".
wielbłąd ma garba a my plecak, jeden pieron.
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 17:09   #23
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał soulsick Zobacz post
Motif, upraszczasz za bardzo - różne ssaki różnie reagują na temperaturę i odwodnienie. Wielbłąd akurat dobrze sobie radzi na pustyni i nie tylko dlatego że ma futro z "mesza".
Moje doświadczenie jest takie, że o ile nie walczymy w terenie, to gore od stóp do głów ew. z rozpieta częściowo kurtka plus termoaktywna bielizna działa najlepiej.

Sent from my G8441 using Tapatalk
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 18:35   #24
bogdanbc
 
bogdanbc's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Sopot
Posty: 97
Motocykl: CRF1000D
Przebieg: 50K+
Galeria: Zdjęcia
bogdanbc jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Z kurtką będzie łatwiej, nogawki spodni jeszcze da się zwentylować, gorzej z dupą
Potwierdzam, jaja się "nieco gotują" i często zachodzę na stację do kibla nie sikać , jeno wymyć zimna wodą

Dla tego wożę spodnie "moro" i zakładam je (+ ochraniacze na kolana) na upały.
bogdanbc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 20:30   #25
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Witam

Latami głównie off. Gore poniżej zera. Latem buzer i koszulka (na szosie też) + cerata wrazie W w plecaku z bidonem. Wszystko.

Pozdr
rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 23:59   #26
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 36 s
Domyślnie


Na fotce 2 różne zestawy, dystans ponad 4 kkm warunki pogodowe , bardzo gorąco, gorąco, chłodno i zimno, dzień w deszczu od Oradei do Lewoczy, woda w majtkach mimo super hiper przeciwdeszczówek.


Moja kurtka mocno przewiewna, małżonki wentylowana. Ja cierpiałem bo nie mogłem w żaden sposób regulować temperatury, małżonka zniosła wycieczkę dużo lepiej.
W rezultacie kupiłem laminat z wentylacjami i jestem przekonany że dla mojego organizmu będzie to dużo zdrowsze rozwiązanie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 10:22   #27
Sierdiukov
 
Sierdiukov's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Kraków
Posty: 131
Motocykl: AT CRF1000
Sierdiukov jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 22 godz 33 min 41 s
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za opinie - przede wszystkim za te wynikające z doświadczenia.

W normalnych ciuchach mam sprawdzone patenty do około 43 st C. Wyżej nie miałem jeszcze okazji. Na pewno najgorszy (dla mnie) z możliwych pomysłów to zbroja powyżej 38 st, musiałbym być wpięty camelbak dożylnie aby się nie odwodnić. Ale każdy ma inaczej - u mnie to nie wchodzi w grę. W ciuchach moto zapiętych po szyję mi lepiej. Nie rozpinam się jakoś specjalnie na postojach - w środku jestem mokry, ale o to mi chodzi. Ale w ciuchach zwykłych.

Z laminatem nie mam doświadczeń - wnioskuję z Waszych wypowiedzi że przede wszystkim może być kłopot z dupskiem - to ważna uwaga.

Dziękuję jeszcze raz.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Sierdiukov : 14.06.2018 o 10:27
Sierdiukov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 10:30   #28
Sierdiukov
 
Sierdiukov's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Kraków
Posty: 131
Motocykl: AT CRF1000
Sierdiukov jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 22 godz 33 min 41 s
Domyślnie

Consigliero - pisząc, że miałeś problem z "przewiewnością" miałeś na myśli, że było Ci za zimno?

Laminat jest dla mnie oczywisty jeśli jest chłodno - moje dylematy kręcą się raczej wokół wysokich temperatur.

M.
Sierdiukov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 10:32   #29
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sierdiukov Zobacz post
Na pewno najgorszy (dla mnie) z możliwych pomysłów to zbroja powyżej 38 st, musiałbym być wpięty camelbak dożylnie aby się nie odwodnić.
W samej zbroi to się odwodnisz . Ja miałem zbroję pod kurtką i nieźle się sprawdzała. Do tego podkurtkowe chłodzenie cieczą i jest nawet zimno w 40 stopniach.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 10:53   #30
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sierdiukov Zobacz post
Consigliero - pisząc, że miałeś problem z "przewiewnością" miałeś na myśli, że było Ci za zimno?

Laminat jest dla mnie oczywisty jeśli jest chłodno - moje dylematy kręcą się raczej wokół wysokich temperatur.

M.


Zasadniczo problem pojawiał się za każdym razem gdy było wahnięcie temperatury nawet o 2 stopnie w dół, ja o tym wiedziałem bez patrzenia na termometr i pomimo wysokiej temperatury miałem wrażenie że marznę. Powyżej 25 w cayenne i tak było gorąco a mam takie subiektywne wrażenie że w kurtce z wentylacjami nie miałbym aż takiego problemu, otwory moim zdaniem wymuszają obieg powietrza który daje odczucie chłodu. Większość wycieczek zrobiłem w kurtkach podobnych w konstrukcji do ubrania żony i było ok, jak się temperatura zmieniała to można było szybko zareagować zamykając wentylację, w mojej można tylko się zatrzymać i ubrać, a ja niestety zawsze liczę że za chwilę zrobi się ciepło ponownie. Kupując obecnie laminat mam nadzieję że właśnie dobrze się będzie sprawował również w wysokich temperaturach, a moje ciało będzie miało lepsze warunki do życia. Oczywiście liczę po cichu na pozbycie się przeciwdeszczówki. Największy problem widzę podobnie jak koledzy w spodniach.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sposób na upały - sprawdzony i tani :) mygosia Ciuch Afrykańczyka 34 17.08.2015 13:32
Wojskowy goretex i zbroja? Evvil Ciuch Afrykańczyka 25 09.11.2013 22:31
Ciuchy LINDSTRAND STR GoreTex Dubel Ciuch Afrykańczyka 7 30.03.2012 15:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.