Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 22.09.2020, 21:06   #1
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie moto na wyp... wyprawę

dzisiaj mnie jakoś naszło...
w świetle ostatniej pojeżdżawki DRką, nienajnowszą i nienajsprawniejszą pewnie w długiej perspektywie.
zobaczyłem zapowiedź nowej CB125F a w chwilę później zobaczyłem za ile można kupić 'stare' CB125F - 6 do 8 tys za ładne sztuki.

to nowe za 12.5kPLN ma mieć bardziej wydajny silnik przesuwając kwestię oszczędności w paliwie na jakiś absurdalny poziom - deklarowane 62km z litra wachy.
teraz najlepsze - zasięg z baniaka około 800+ kilometrów to tak luzem licząc jadąc w trasie. LITR oleju na wymianę co 4 tys w instrukcji. pewnie na lajtowej trasie można to wyciągnąć do 5 tys.

biorąc pod uwagę, że JA jadę na takim wyjeździe 80-85kmh i spokojnie po czarnym zrobię te 700km dziennie to jest MEGA moto do wyjazdów samotnych, z kompaktowym bagażem, niezawodne, lekkie - nie przejedziesz to przeniesiesz. duże koła, możliwość założenia bardziejszych kapci na te kawałki poza asfaltem. wyższa szyba, handbary lub mufki, może osłony na golenie jak w WSK czy ruskach. może jakieś gmole i bagażniki na sakwy.

zaciekawiło mnie to jako alternatywa dla wszystkich dużych motocykli. kiedyś był taki wątek o tym CZYM jechać na wyprawę życia. ja chyba znalazłem swój typ szczerze powiedziawszy...
gdybym miał miesiąc lub dwa czy więcej - taka hondka byłaby naprawdę świetnym kompanem.

oczywiście nie każdemu musi odpowiadać taki stalj...

food for thought jak to mówią.

m
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg c4_r.jpg (94.7 KB, 48 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 22.09.2020 o 21:11
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Narzędziówka na wyprawę Lukhor Gadżety / wyposażenie 54 01.08.2020 10:54
Jaki olej do singla na długą wyprawę? Lupus Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 05.10.2017 22:46
Co na wyprawę. Lista im. Podosa sambor1965 Przygotowania do wyjazdów 33 28.02.2017 17:42
spis narzędzi na wyprawę Big_Brother Regularne czynności serwisowe 81 06.12.2014 10:45
Prosba o glosy na kolejna wyprawe barteekgo Kwestie różne, ale podróżne. 2 28.02.2014 22:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.