Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.12.2016, 15:08   #51
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

@Nynek - 100% prawda. Dużo częściej leżałem na 690ce niż na xt660z. Nie dlatego, że KTM jest gorszy w offie - absolutnie nie. Działo się tak, bo na ktm-ie kozaczyłem a na xt660 jeżdżę spokojniej.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 15:17   #52
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Jak mi się goldwing przewrócił to zadzwoniłem po adac Byli w 15 minut, dopiłem jeszcze kawę i ruszyłem dalej. Jedyne straty to lekki moralniak, porysowany gmol i rozlało się mleko w lodówce

Zeus, teraz zima i mało sie jeździ, pozdejmuj to i owo z tej swojej tenery, i zobaczysz czy jak zredukujesz wagę to będzie lepiej. Kolegę do pomocy weź w razie W i do roboty.
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 15:49   #53
oleś
 
oleś's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Siedlce
Posty: 67
Motocykl: TE 630
oleś jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 27 min 37 s
Domyślnie

Czytam Wasze wypowiedzi i ciężko cokolwiek skomentować, bo każdy ma rację. Grono ma rację, że ćwiczenia i poprawa kondycji na pewno nie zaszkodzą. Z drugiej strony większość uważa ten pomysł za abstrakcję.

Zeus, chyba trochę oczekujesz, że ktoś podejmie za Ciebie decyzję. Jeżeli masz jakąś wizję i uważasz, że tak będzie Ci wygodniej to ją realizuj chłopie a nie czekasz na oklaski !

Zimne piwo na ostudzenie atmosfery
oleś jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 17:22   #54
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 31 min 17 s
Domyślnie

Zeus -na początku roku zastanawiałeś się na co zamienić viadro : afrę czy terefere. Wziąłeś lżejszy, pisałeś że fajnie i że zakup ok. Teraz po sezonie eksploatacji jesteś mądrzejszy o kilometry i doświadczenia na niej. J coś widzę że masz zapatrywania w kierunku coraz lżejszych motocykli. Próbuj pojeździć różnymi i znaleźć złoty środek choć to bardzo ciężka sprawa. Każdy ma inne plany i preferencje co do motocykla jak i inne potrzeby zastosowania. Musisz próbować różnych motocykli nikt za Ciebie nie powie co Ci najlepiej leży. Ew co sezon zmieniać aż trafisz na ten który Ci będzie leżał najlepiej pod czterema literami. Wg mnie chociaż każdy może mieć inne zdanie nie ma kompromisu między szosą a terenem. Coś co jest super w terenie nie nadaje się na szosę a zajefajna szosówka będzie kowadłem w terenie.Wiadomo da się ale męka będzie. Sam odbyłem parę szutrowych wycieczek GSXem 1400 na oponach ze sporta bo chciałem żonie fajne miejsca pokazać.Ale była męka. Jeździj próbuj,testuj.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 19:32   #55
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 30 min 26 s
Domyślnie

Swiete slowa, nie ma sprzeta do wszystkiego. Ja jezdze juz trzydziesci lat. Zaczynalem od komarka a w wieku 14 lat mialem juz aprille 125, dalej cbr 600 itd itd. Po latach z duzego GSa zeskocsylem na starego Trampka i bylem przez sezon przeszczesliwy z uniwersalnosci tego osiolka. Apetyt jednak rosnie w miare jedzenia i jezdze na lisciu i to jest. Mam rzut beretm na UA, z domu 200 m do lasu z pieknymi gorami i trasami. Liscia nie odpuszze nigdy a jak bede juz dziadkiem to bede poprostu jezdzil ba nim delikatnie w lekkim offie. Mialem teraz kupic stara Afre w pieknym stanie ale jednak odpuscilem. Wroce chyba w przyszlym roku do GSA, ktory na asfalcie daje super rade a i na szutrach tez potrafi pod dobrym kierownikiem pokazac pazura. Swoim poprzednim jezdzilem tez po lasach ale to byla walka z wiatrakami. Sam zdecyduj.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 21:29   #56
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,968
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 32 min 59 s
Domyślnie

Dokladnie, pieknie to koledzy opisali. Gdybys jednak chcial stryjek, to pod linkiem masz kijek.
http://advrider.pl/viewtopic.php?f=8&t=17941
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2016, 07:56   #57
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Nie da się mieć jeden motocykl do wszystkiego ,a jeśli już - to Twoja Tenerka
jest najlepszym rozwiązaniem. Odchudziłbym ją tylko na maxa.
Zmienił wydech, wypieprzył gmole .stopki pasażera, załozył lekki akumulator, itd itp.
To motocykl którym można przejechać dość wygodnie dalekie trasy.
Na bliższe , jeśli nie orzesz po lesie , bo nie możesz - tańszego duala 650.
Dr 650 se, odchudzonego Dominatora czy coś czym się w miarę wygodnie jeżdzi po szosie a i nie sprawia problemu w lekkim terenie
Sam mam trzy moto. Przerobiony Transalp na dalekie wyjazdy z kolegami którzy mają KTM 950, i Twoją Tenerkę, XR 400 do lasu , i musiałem dokupić XRL 650 bo brakowało takiego na wyjazdy z kumplami ujezdzającymi
KlaSĘ 600 . Miałem wcześniej zawsze 1 cylinder 600 do lasu. Ze względu na wiek bo sił coraz mniej kupiłem XR 400 . Ten sprzęt jednak jest cienki na długie przeloty na kołach , więc znów musiałem wrócić do 600.

na pewno nie zamieniłbym Twojej Tenerki 660 na R

kieruję się zasadą - to co w motocyklu zbyteczne to odkręcam. Nie jeżdzę z gmolami , kuframi i zbytecznymi dodatkami
Staram się by moto było jak najlzejsze ale nie traciło swoich poprzednich własnosci trakcyjnych
Dziś starcza mi jeden worek na zadupek na cały wyjazd.To co starczy na tydzień to i na cały misesiąc.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 09.12.2016 o 08:25
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2016, 12:48   #58
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 373
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 49 min 29 s
Domyślnie

Podsumowując. Wiem że nie ma motocykla idealnego do wszystkiego dlatego ja ciągle szukam opcji najbadziej zbliżonej do nieistniejącego ideału. Wiem, że nikt za mnie nie podejmie decyzji i wcale tego nie oczekuję - tak sobie tylko na forum rozmawiamy i wymieniamy się opiniami. W moich poprzednich wypowiedziach pomyliłem się nieznacznie - tenera to mój 28 a nie 26 motocykl - policzyłem na spokojnie, tak więc mam już dość mocno wyrobione zdanie. Przerabiałem opcję posiadania 2 a nawet 3 motocykli na raz ale wychodząc na moto brałem i tak tylko 1 a reszta staĺa więc zrezygnowałem z zawalania garażu i skupiłem się na jednym sprzęcie. Jeśli znajdzie się chętny na przymiarkę i porównanie wersji R do tenere to zapraszam a tenerkę już wystawiłem na sprzedaż choć w zimie nie wiem czy ktokolwiek zadzwoni ale jak się sprzeda to kupię wersję R i przerobię pod siebie. A znając siebie po kolejnym roku znów mi się odmieni i będę szukał czegoś nowego. Raz się żyje i trzeba wszystkiego spróbować... a kręgosłup ćwiczyć i leczyć. Ktoś wysyłał mi jakiegoś , ale nic nie doszło. Pozdrawiam.
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2016, 14:43   #59
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 30 min 26 s
Domyślnie

Mirkosławski z forum miał R-kę mocno doposażoną i jak zmienił na Bmw XCh to na początku był zachwycony na plus - może to właśnie następny Twój motocykl. Ja bym pogadał z Mirkosławskim w czym lepsza jest wg. niego bmka od R-ki.
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2016, 15:10   #60
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 50 min 38 s
Domyślnie

Lekko wywołany do tablicy
Rozumiem Kolegę - sam często szukam "miodu w doopie" ale zamiana R'ki na BMW to był b.dobry pomysł...i szczerze - na Twoim miejscu w życiu bym Z na R nie zamienił, tym bardziej, że i tak chcesz R modzić i zrobić z niej...odchudzoną Z

Ale powiem Ci tak o R:
- jak dla mnie (187 cm i 100kg +) to R jest wyjątkowo..nieergonomicznym motocyklem. Pozycja na stojąco (pomimo iż miałem 5 cm podwyższenia kiery + kierownicę szeroką) wymuszała pochylanie do przodu co z kolei dociążało przód. Motocykl tracił balans.
- zawieszenie - do jazdy po mieście jak najbardziej. Do szutrów i SPACERÓW - też ok. Do JAZDY poza czarnym - moim zdaniem już zupełnie nie a jak chcesz trochę ostrzej pojeździć i wykorzystać możliwości silnika - kończy się zawieszenie.
- silnik znasz
- układ: podnóżki-kierownica-doopa powoduje przyjęcie męczącej pozycji do jazdy na siedząco (na stojąco jest jeszcze gorzej)
- aby R była fajna, trzeba w niej masę rzeczy pozmieniać ażeby zrobić z niej prawie Z

To oczywiście moje subiektywne opinie - R kupił ode mnie dużo niższy i lżejszy motocyklista, który przy moich ustawieniach (podwyższone moto na kościach, tulejach w lagach i siedzeniu) nie dostawał do ziemi i po obniżeniu jej - chwali ją za bojowość w off I moim zdaniem R jest dobra dla kogoś kto nie waży więcej niż 80 kg w pełnym rynsztunku i nie ma więcej niż 180 cm wzrostu. Generalnie w mojej byłej R zrobiłem wszystko, co mogłem aby zrobić z niej "dzielnego lekkiego off turystyka"...i sprzedałem
Z Twojego opisu jak dla mnie szukasz XChallenga Jakbyś miał dużego DZIKA, to bym Ci już dawno proponował zamianę
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie kruk Inne tematy 182 22.02.2012 09:49
Czy można zamienić silnik rd07 na rd04 joker Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 06.10.2011 08:58
Czy można zamienić moduł zapłonowy ? next22 Układ elektryczny i zapłonowy 5 04.02.2010 11:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.