Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.06.2011, 02:26   #1
danek
 
danek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Nowa Sól
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
danek jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 3 min 48 s
Domyślnie III Zlot w Zierzyńcu!

Witam!

Zapraszamy na III Zlot motocyklowy do Zwierzyńca w okolicach Nowej Soli!
Zlot organizuje Wolna Grupa Motocyklowa "Zwierzyniec"


http://motozwierzyniec.pl/

Pierwszy minizlot dwa lata temu zorganizowałem dla kolegów z Klubu Transalpa, by przy ognisku pogadać o swoich wyprawach, a na drugi dzień zrobić wspólną wycieczkę.
Rok temu już z grupą przyjaciół zrobiliśmy zlot większy z pieczonym dzikiem, ogniskiem i zespołami rockowymi.



Miejsce zlotu znajduje się praktycznie w lesie. Mimo to będzie zaplecze sanitarne, katering, muzyka grana na żywo. Już tradycyjnie będzie pieczony dzik, i kociołek Koki (koleżanki Koki :-) Będzie możliwość zabawy w paintballa i takie tam :-)

Sentyment po pierwszym małym Zlocie pozostał. Dlatego tym razem można przyjechać już w piątek i bez żadnej muzyki i "pompy" po prostu wypić i pogadać sobie przy ognisku jak onegdaj...

Tutaj są zdjęcia z I minizlotu - https://picasaweb.google.com/traperz...zlotWSiedlisku
i II - https://picasaweb.google.com/traperz...lotWZwierzyncu

Mapka dojazdu - http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl...,0.891953&z=11


Na niedzielę przygotowaliśmy - jak zwykle - przejażdżkę motocyklową. Tym razem zwiedzimy zamek w Siedlisku i najdłuższy most kolejowy w Europie A następnie przeprawą promową na Odrze udamy się nad jezioro Sławskie, gdzie będzie można odświeżyć się przed drogą powrotną do domu.

Coby pogoda nie odstraszyła - jak rok temu - (wtedy przyjechali najwięksi twardziele, a potem i tak się wypogodziło ) Tym razem Zlot przygotowaliśmy wcześniej, bo 22-24 lipca.

Więcej informacji na plakacie:



ZAPRASZAMY!

Tutaj można zobaczyć kto będzie z Klubu Transalpa - http://forum.transalpclub.pl/viewtop...109704#p109704


A wpisowe proszę słać na:
92 1140 2004 0000 3702 4013 7966
Daniel Kołtun
ul. Kościuszki 17/1
67-100 Nowa Sól

Poniżej proszę się zapisywać, ja sukcesywnie będę dopisywał kto już zapłacił
__________________
http://www.motozwierzyniec.pl - imprezy i spotkania motocyklowe, które robię wraz z kumplami

Ostatnio edytowane przez danek : 19.06.2011 o 10:07
danek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2011, 13:31   #2
danek
 
danek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Nowa Sól
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
danek jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 3 min 48 s
Domyślnie

Widzę, że frekwencja dopisuje :-)
Zlot naprawdę jest inny od wszystkich, z racji lokalizacji i ogólnego klimatu.
Na forum TA są wrażenie uczestników, no ale cóż...
Jeszcze raz zapraszam i daję linka do lepszych zdjęć z ostatniego Zlotu!
https://picasaweb.google.com/1012865...wierzyniec2010
__________________
http://www.motozwierzyniec.pl - imprezy i spotkania motocyklowe, które robię wraz z kumplami
danek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2011, 12:46   #3
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Pewnie przed samym zlotem więcej osób się odezwie, ja mam już zaplanowaną traskę, w jej punkcie jest też Wasz zlot

Cały tydzień przed zlotem powinienem ganiać w okolicach Kłodzka a stamtąd do Was to już rzut beretem.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 08:07   #4
specnaz
 
specnaz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Gorzów Wlkp.
Posty: 169
Motocykl: RD07
Przebieg: 4000
specnaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 38 min 31 s
Domyślnie

byłem dwa razy a może nawet i więcej a na jednym robiłem nawet jako palacz zawsze było super a na jednym bylo tak super że spałem z kozom 1- SPECNAZ
__________________
Ale taki los czarnej natury, aby przed czymś uciekać i coś gonić.
specnaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2011, 15:43   #5
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

1- SPECNAZ
2- KML + Magda
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2011, 11:49   #6
Tosa


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 22
Motocykl: RD07a
Tosa jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 38 min 29 s
Domyślnie

1- SPECNAZ
2- KML + Magda
3- Tosa
Tosa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2011, 23:56   #7
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Dobra, bo nie ukrywam, że miejsce mi pasi i w ogóle mi się podoba, ale, właśnie znów ale. Jakieś atrakcje motocyklowe Zwiedzanko, traski, oglondanko Czy tylko biba i robienie za moto małpki dla miejscowych z dziećmi Pytam, bo się zainteresowałem , zwłaszcza, że nie daleko .
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2011, 00:11   #8
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Ja nakręciłem jeszcze jednego kolesia co wojtekk mu TA sprzedał.
Powiedział że przyjedzie, nawet widziałem jak już urlop brał na piątek i poniedziałek.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2011, 12:41   #9
danek
 
danek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Nowa Sól
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
danek jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 3 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Dobra, bo nie ukrywam, że miejsce mi pasi i w ogóle mi się podoba, ale, właśnie znów ale. Jakieś atrakcje motocyklowe Zwiedzanko, traski, oglondanko Czy tylko biba i robienie za moto małpki dla miejscowych z dziećmi Pytam, bo się zainteresowałem , zwłaszcza, że nie daleko .

Wycieczka w tym roku będzie nieco krótsza niż poprzednio. Wtedy było około 200km, teraz będzie 60km. Czyli jak wyżej napisałem zwiedzamy zamek w Siedlisku, most w Stanach i Jezioro Sławskie. Dla chętnych którzy będą od piątku, w sobotę możemy karnąć się - już tradycyjnie - do Nowogrodu Bobrzańskiego zwiedzić słynną fabrykę DAG - satysfakcja gwarantowana :-)

O dzieci nie trzeba się martwić. We wiosce jest kilka domków, a wstęp dla obcych jest tylko od 16 do 20. :-) Jak dotąd byliśmy zawsze praktycznie sami...

Pozdrawiam i zapraszam!
Danek
__________________
http://www.motozwierzyniec.pl - imprezy i spotkania motocyklowe, które robię wraz z kumplami

Ostatnio edytowane przez danek : 02.07.2011 o 09:51
danek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 09:16   #10
danek
 
danek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Nowa Sól
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
danek jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 3 min 48 s
Domyślnie

Cześć!

Dla przybliżenia Wam miejsca Zlotu, kolega przygotował krótki rys historyczny.
Nadmienię jeszcze, że na miejscu będzie możliwość postrzelania z paintballa i pochodzenia z wykrywaczem metali!
Więcej na naszej stronie http://www.motozwierzyniec.pl

Zapraszam!

Co warto wiedzieć o miejscu zlotu…

14 luty to data, która każdemu z nas kojarzy się z walentynkami, lecz w roku 1945 ta data jest historycznym przełomem na kartach historii naszego regionu, a już dla Nowej Soli, wówczas Neusalz, jest jedną z ważniejszych dat, ponieważ właśnie wtedy zakończyły się niemieckie rządy w tym mieście. Dokładnie 12 stycznia 1945 roku Armia Radziecka rozpoczęła operację wiślańsko-odrzańską, która miała przemaszerować od Wisły do Berlina w 45 dni (700 km). Dokonać miało tego około 2,2 miliona żołnierzy polskich jak i radzieckich skupionych wówczas na froncie wschodnim. Mimo tego, że siły niemieckie walczyły w tej części Europy były sześć razy mniejsze, a ofensywa radziecka posuwała się na zachód w szybkim tempie.
Pod koniec stycznia sowieci zbliżyli się do Odry, równocześnie w Neusalz trwała wielka ewakuacja ludności cywilnej. Zostały tylko nieliczne oddziały Waffen SS1 i Volkssturn2.
Między Ścinawą a Kostrzynem właśnie w Neusalz była luka, którą ewakuowali się żołnierze III Rzeszy z frontu wschodniego. Ze względu na to, że nowosolski most był jedyną kontrolowaną przeprawą przez Odrę, było to jedyne miejsce, z którego Naziści mogli prowadzić kontratak w celu odblokowania twierdzy Głogów i terenów na południe od niej.
Sowieci jednak bez problemu opanowali sytuacje ze względna to, że Niemcom brakowało ludzi i sprzętu.
W nocy z 2 na 3 lutego w okolicach Lipin (2 km od Zwierzyńca) pojawili się pierwsi zwiadowcy wojsk sowieckich. O godzinie 6.00 rano został wysadzony przez Niemców most kolejowy w Stanach (obok Lipin, najdłuższy w Europie, będziemy go zwiedzać).
Przed południem jeszcze tego samego dnia 102 Korpus 13 Armii radzieckiej podszedł pod Przyborów i Bielawy (Zwierzyniec leży pomiędzy nimi, po 2 km od każdej z nich).
4 lutego 1945 zaczęła się walka wzdłuż Rowu Krzyckiego (to ta rzeczka obok pola na którym jest zlot), walki trwały tydzień, okopani Niemcy powstrzymywali czerwonoarmistów.
W nocy z 9 na 10 lutego 1945 roku wycofały się za Odrę ostatnie oddziały wojsk niemieckich. Dnia 14 lutego, jednostki 21 Korpusu Piechoty, wchodzące w skład 3 Armii Gwardii generała Gordowa3, po uprzednim zajęciu Bytomia Odrzańskiego wkroczyły do Nowej Soli, oczywiście nie omieszkam nie wspomnieć, że po drodze ograbili i spalili piękny renesansowy pałac z XVIIw. W Siedlisku przebudowany z warowni, która powstała w 1209 roku (będziemy go zwiedzać) po części jest odbudowany. Odbudowany pałac robi ogromne wrażenie, a ruiny, które zostały zapierają dech w piersiach (dla odważnych spacer po lochach wielokondygnacyjnych na własną odpowiedzialność).
Jak już wcześniej wspomniałem walki trwały wzdłuż Rowu Krzyckiego. W tej okolicy poległo około 102 żołnierzy niemieckich, chodząc na grzyby jak i po polach wokół, do dziś na szczątki wielu z nich można natrafić, a amunicja i militaria to rzeczy na porządku dziennym, (możliwość spaceru z wykrywaczem metali).
Dla chętnych mogę zorganizować wyjazd, a w zasadzie przemarsz na grób żołnierza niemieckiego, który jest oddalony o około 500 metrów od miejsca zlotu w środku lasu, a miejsca wówczas okopujących się Niemców do dziś są widoczne, można w nich znaleźć pozostałości rzeczy codziennego użytku ówczesnego stacjonowania jak i szczątki samych żołnierzy. Warto również wspomnieć, że choć byli naszymi okupantami, ścigani byli aż do Odry jak zwykła zwierzyna, wiedzieli, że poddać się nie mogą, rozkaz był wyraźny, „Żadnych jeńców!” po kolei dopadani i rozstrzeliwani uciekali, jednemu tylko udało się dotrzeć i przepłynąć Odrę, reszta była zastrzelona, lub co gorsza rozstrzelana. Do dziś co roku ten co uszedł z życiem przyjeżdża nad ujście Rowu Krzyckiego do Odry i składa tam kwiaty ku pamięci swoim kompanom. Miejscowi, którzy osiedlili się w tych okolicach po przesiedleniu tamtejszej ludności niemieckiej do dziś opowiadają, że miały i mają tu miejsce różnego rodzaju zjawiska w postaci duchów żołnierzy i ludzi pomordowanych w tych okolicach, których zbłąkane dusze straszą w okolicznych lasach i domach. (vini)



__________________
http://www.motozwierzyniec.pl - imprezy i spotkania motocyklowe, które robię wraz z kumplami

Ostatnio edytowane przez danek : 06.07.2011 o 09:24
danek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
IZI Zlot V 2011 sambor1965 Imprezy forum AT i zloty ogólne 58 22.12.2010 19:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.