Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2013, 14:28   #21
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,612
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 15 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał betu Zobacz post
Ilu takich Beddich jest w Polsce?
Beddie jest tylko jeden!!
To prawda- instruktorów techniki jazdy jest kilkadziesiąt razy mniej niż szkół prowadzących kursy prawa jazdy. Ale szkoleń jest dużo- można sobie zafundowaćweekend (czy kilka- jak ktoś musi więcej potrenować), w Krakowie czy w stolicy połączony z kursem. Czasem nawet 2 dni wystarczą by poprawić umiejętności.....Wiadomo- to są koszty, ale jazda motocyklem to drogie hobby i trzeba mieć tego świadomość.
Byłem z Beddiem na takim wyjeździe szkoleniowym w Bieszczadach. Jechało z nami małżeństwo, gdzie chłopak jest instruktorem techniki jazdy w szkole enduro BMW- to właśnie taka szkoła dla obrzydliwie bogatych Niemców, co sobie kupili gs-a i uczą się nim taplać w błocie. Wierz mi- Radek ogarniał gs1200 lepiej niż ja rower:-)) Mimo to postanowił żonę posłać na szkolenie do innego instruktora bo sam nie chciał uczyć. I wylądowali obydwoje na "Leszczadach".

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 29.01.2013 o 14:33
Marcin-BB jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 16:47   #22
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Jak kazdy moze tu przeczytac-nigdy nie podwazalem umiejetnosci Beddiego,bo i po co.
Chodzi mi tylko o to-ze mozna samemu wyszkolic kogos-nie majac zadnych specjalnych papierow na to.
Jednemu to sie uda,inny nie ma cierpliwosci i podejcia do osoby szkolonej-i tu powstaja problemy.Sprzecznosc interesow,a intruktor zawsze bedzie osoba "obca" do ktorej osoby szkolone maja respekt-wiec i sluchaja porad.
Dziekuje i pozdrawiam wszystkich instruktorow
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2013, 00:47   #23
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Betu - Motocyklista doskonaly to po prostu tytul ksiazki.

Zreszta bardzo dobrej.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 01:21   #24
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 1 min 9 s
Domyślnie

Nie ma się co łudzić, to, że ktoś ma papiery instruktora A to nie oznacza, że ma blade pojęcie o jeżdżeniu, czy nawet obsłudze. Sam jestem instruktorem kat A i wiem jak wyglądało moje szkolenie. Można powiedzieć, że praktycznie nie było go wcale. I obawiam się, że ze szkoleniem instruktorów kat A w Polsce jest tragicznie. W zasadzie to takie szkolenie w ogóle nie istnieje. Wiec nie ma co wymagać od większości z tych panów...Zatem skoro nie istnieje szkolenie instruktorów, to jak ma wyglądać szkolenie motocyklistów realizowane przez tych instruktorów? I faktycznie szkolenie na kat A ma na celu zdanie egzaminu ot co. Dla jednych wystarczy dla innych nie. Dobrymi instruktorami będą tylko entuzjaści, których wiedza oparta jest na swoim własnym długoletnim doświadczeniu plus to co wyczytamy w branżowej prasie czy portalach internetowych. Druga sprawa, to fakt że nie jest to intratne zajęcie do tego dochodzi duża odpowiedzialność, co za tym idzie nie wielu ludzi się do tego garnie, zatem o dobrego instruktora nie jest łatwo. Sam po kilku latach rzuciłem to w pizdu, chociaż praca ta dawała mi sporo satysfakcji, ale ciężko z niej było wyżyć. Może jak wygram w totka , to będę pracował jako instruktor dla idei.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 08:48   #25
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,317
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 13 godz 43 min 13 s
Domyślnie

Masz rację.
Dlatego przestałem uczyć kiedy z przyczyn technicznych nie mogłem robić tego tak dobrze jak bym chciał.
Wychodzę z założenia że powinnismy robić coś dobrze albo wcale.
W dzisiejszych czasach papraków na świcie przybywa i poziom jakości leci na łeb. Dorobkiewicze którzy po jednej pracy lecą dorobić pare zł na pseudo nauce psują rynek.
Dodam że robiłem to z przekonania podzielenia się wiedzą i umiejętnościami a pieniądze były drugorzędną sprawą.
Minęło kilka lat a jeszcze czasem odbieram tel z pytaniem o jazdy.
To chyba oznacza dobrze wykonaną pracę procentującą na lata skoro ludzie zachowali kontakt i go przekazują.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 19:59   #26
Maćka
 
Maćka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 511
Motocykl: SH 150, Dominator 250
Maćka jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Witam, widzę, że temat mocno sie rozrósł w różnych kierunkach a konkretów jakby niewiele.

Ja robiłam prawo jazdy w Pro motorze, kiedy jeszcze w skład zespołu wchodził Tomek Kulik., to był chyba 2007 rok. Pamietam, ze chłopaki tzn. instruktorzy wciąż się doszkalali w weekendy, kiedy szkoła była zamknięta dla kursantów.

Mogę polecić tą szkołę z całego serca. Kursant wyjeżdża na miasto z instruktorem na plecach, bardzo mi to pomogło, ponieważ był to dla mnie dość spory stres.

Nauczyli mnie nie tylko zdać egzamin ale wiele innych umiejętności, bardzo potrzebnych w codziennym życiu motocyklisty.

Uczyłam się zasad stosowania przeciwskrętu trenowałam na placu, miałam dwie godziny podstawowych umiejętności jazdy w terenie na DR-ce, bardzo mi się podobało. Uczona byłam również zasad używania międzygazu, może nie jest to coś niezbędnego dla początkującego kierowcy ale wiem co to i używam do dziś.

Za każdym razem na kursie jeździłam innym motocyklem po to abym umiała jeździć na różnych sprzętach a nie tylko na jednym, wiem, że byałam uczona jeżdżenia a nie tylko zdania egzaminu.

To tyle z mojej strony, oczywiście jak do wszystkiego trzeba mieć predyspozycje i dobrego nauczyciela, a Pro-motor taki właśnie jest.

Powodzenia i pozdrowienia,
Maćka
__________________
"Z Kobietą żyć trudno ale i zastrzelić szkoda... "
Maćka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2013, 20:16   #27
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

A widzisz Macka-gdyby tylko polowa kierowcow miala takiego instruktora jak ty,na naszych ulicach jezdzilo by sie z przyjemnoscia.

Ale tak nie jest.

Dopisze jeszcze jezeli pozwolisz cos do twojego tekstu-"oczywiście jak do wszystkiego trzeba mieć predyspozycje i dobrego nauczyciela" -a kursantom chcialo sie,i przede wszystkim podczas jazdy uzywac glowy i myslec i dostosywac sie do warunkow a nie mowic "ja tak wlasnie sie nauczylem/lam i inaczej nie potrafie"-co mnie bardzo irytuje.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocykl trialowy - podobna niezła szkoła jazdy spider2you Inne - dyskusja ogólna 25 16.01.2017 17:53
Szkoła jazdy off Bytom Marek70 Inne tematy 17 25.03.2013 11:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.