Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS

GPS Wszystko co związane z elektronicznymi pomocami nawigacyjnymi. Sprzęt, mapy, porady.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.11.2018, 10:12   #51
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Topilo Zobacz post
Mam pytanie, nawigacja ( do 500 zł.) czy wgranie mapy do tel.(jakiej ) ?Jeżdżę po lasach głównie, po czarnym staram się jak najmniej.
W tym budżecie kupisz bez problemu używanego Garmina 62 i nic więcej nie będzie ci potrzebne do latania offem a i na czarnym spoko da radę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2018, 10:19   #52
Topilo


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Hajnówka
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Topilo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Czyli navi.Ten Vordon M435 (?) był przez Ciebie testowany i nie tnie się ?Ma głosowe info ?Dosyć dużo złych opinii jest w necie...
Topilo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2018, 10:31   #53
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Topilo Zobacz post
Czyli navi.Ten Vordon M435 (?) był przez Ciebie testowany i nie tnie się ?Ma głosowe info ?Dosyć dużo złych opinii jest w necie...
Parę razy w ciągu kilku tygodni używania non stop się zawiesił. Poza tym działa dobrze, szybciej niż podobne urządzenia sprzed paru lat, nawet markowe. Wyświetlacz też jak na tę klasę świeci bardzo przyzwoicie. Pół roku temu zamontowałem na stałe, podłączyłem kabelkiem usb i nic się z tym nie dzieje, nie odpadło, ładowanie działa.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2018, 10:39   #54
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

mam Verdona z zainstalowaną AutoMapą, MapFactor Navigator i Oziexplorerem, używam od dosłownie kilku miesięcy i jeszcze się nie zawiesiła.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2018, 10:46   #55
Topilo


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Hajnówka
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Topilo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 13 min 16 s
Domyślnie

To dzięki,chyba kupię właśnie taką.Części chińskie, ale producent Polski ( albo tylko zarejestrowany w Pl ) resztę małe rączki robią
Topilo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2018, 10:47   #56
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Na dłuższe trasy vordon spisuje się bardzo dobrze. Do ganiania na krótkich trasach wokół domu wolę jednak telefon bo w zasięgu netu google działa szybko i jest wygodny, na kilka godzin jazdy bateria nie ma takiego znaczenia, jak pogoda ok i nie topię w błocie to telefon też nie jest narażony.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2018, 10:49   #57
Topilo


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Hajnówka
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Topilo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 13 min 16 s
Red face

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
W tym budżecie kupisz bez problemu używanego Garmina 62 i nic więcej nie będzie ci potrzebne do latania offem a i na czarnym spoko da radę.
Myślałem o czymś takim, ale do czytania/kompa mam okulary....
Topilo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2018, 16:48   #58
JL79


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: wAw/ Sokołów Podl.
Posty: 21
Motocykl: TransAlp XL650
JL79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 8 godz 52 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Topilo Zobacz post
Czyli navi.Ten Vordon M435 (?) był przez Ciebie testowany i nie tnie się ?Ma głosowe info ?Dosyć dużo złych opinii jest w necie...
Zachęcony opiniami na forum i zniechęcony ostatecznie ceną garmina, kupiłem vordona. Odczucia mieszane. Używany kilka razy, zrobiłem na nim może z 2000km na moto i poniżej 1000 samochodem. Padła ładowarka do samochodu, dostałem nową od skepu. Na początku podświetlnie robiło robotę i w słońcu całkiem nieźle było widać. Po jakimś czasie stwierdziłem, że w słońcu nie ma w zasadzie różnicy czy podświetlenie dam na max czy min - to samo, praktycznie gówno widać. Pomaga zrobienie sobie cienia ręką Chciałem przejeździć ten sezon i ją reklamować, że padło podświetlenie. Ale tydzień temu w mieszkaniu jak sprawdzałem to podświetlenie działa
Parę razy się zawiesiła - trzeba było włączyć i wyłączyć, parę razy sama się odwiesiła. Przy próbie odpalenia tracka - brak sygnału gps, ale nie bawiłem się tym za dużo, może w złe miejsce wgrałem ślad.
Jeździłem z automapą - ta akurat jest bardzo fajna - na krótkie dystanse, ustawiałem opcję terenową i fajnie prowadziła (po Polsce tylko jeździłem).
Tyle, że automapy nie masz w tym zestawie. To co jest mi nie pasowało od początku. Masz jeszcze alternatywę w postaci nowego larka. Nie wiem czy to lepsze ale było jeszcze nie tak dawno po 120 zeta ;-)
JL79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Asfalt, coraz więcej asfaltu Neo Inne tematy 10 02.09.2017 13:35
Rumunia 05-20.08 asfalt szuter ferdek Umawianie i propozycje wyjazdów 8 02.08.2016 13:36
Opony dla początkującego - asfalt, szuter, piach plakiet Hamulce, kola, opony 539 01.12.2015 22:40
potrzebuję przednie koło lub oponę na asfalt tmarc Hamulce, kola, opony 3 11.06.2015 08:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.