Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2022, 18:01   #31
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,666
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 13 godz 23 min 18 s
Domyślnie

Dalej twierdzę, że to się nie powinno było wydarzyć.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 18:02   #32
Aron


Zarejestrowany: Feb 2022
Posty: 16
Motocykl: CRF1100
Aron jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 26 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Nie chcę dobijać kolegi, ale było se kupić DCT i problem z głowy

Już uciekam, nie bijcie....
Nie bije
Nie wiem, czy nie wyszłoby drożej z DTC. Ta kałuża by nie ominęła afryki.
Następnego dnia Beta tylko ją bzyk zrobiła i nawet nie poczuła. Przeszła przez gorsze. 100 m dalej była zalana droga przez łąkę momentami z wodą co najmniej po kolana, ale nie zatrzymywałem się sprawdzać.

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Dalej twierdzę, że to się nie powinno było wydarzyć.
Mam nadzieję, że jak złożą na nowym sprzęgle, to nie będzie chciała jechać, bo czegoś nie sprawdzili. Może wtedy objawi się przyczyna.

Nie udowodnię jak było według mnie.

Ostatnio edytowane przez wierny : 15.02.2022 o 18:10 Powód: połączenie postów
Aron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 18:11   #33
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,428
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 59 min 0
Domyślnie

Czy złożyli dobrze będziesz musiał sam sprawdzić. zapinasz szóstkę przy 60km/h i pi...da. Nie ma prawa być żadnych uślizgów.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 18:41   #34
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 25 min 54 s
Domyślnie

Z tą pi.... ą to bym uważał.
2 tyg temu ledwo wyszedłem z poślizgu tylnego koła.

BTW... bazując na powyższym doświadzeniu kolegi zamówiłem dziś komplet tarcz... na wyjazd który mnie czeka w kwietniu i na ewentualne wszystkie inne wyjazdy. Nie wiem jak to się u Ciebie stało... ale faktem jest ze sprzęgło masz zfajczone....
Normalnie gdy wymieniałem sprzęgło to najpierw do oleju na kilka godzin wkładałem aby tarcze nasiąkły. W manuału masz napisane ile jest oleju i w jakich sytuacjach.

Można Ci współczuć tylko.
Niemniej jednak nie znajduję innego wytłumaczenia dla tego spalenia sprzęgła jak pałowanie na pół sprzęgle.
Kiedyś byłem na Ukrainie i koleś zgodził się dać mi przejechać krazem wyładowanym drewnem. Wsiadłem zacząłem jechać i po minucie właściciel kraza mi podziękował twierdząc że zaraz mu spalę sprzęgło... On to odrazu widział a wg mnie wszystko było ok.

Noi jeszcze mi się przypomniało coś.
Jest taka yotuberka niemiecka (mieszkająca w Szwajcarii) która jeźdź z gościem ktory jeździ na Nat.
No i koleś też spalił sprzęgło w piaskach Mauretanii.... a przecież nie był to jego pierwszy dzień na tym moto. Być może nat w manualu jest dość wrażliwa na obciążenia i ten moment obrotowy który ma.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 21:10   #35
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,581
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 1 dzień 2 godz 28 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aron Zobacz post
Po tej piaskownicy sprzęgło jeszcze działało?
Potem się spaliło, czy już miało objawy ślizgania?
Kolega już na powrocie z góry piachu odczuwał, że coś jest nie tak.
Po chwili, jak wracaliśmy przez las, to już nie podjechał pod większy pagórek ( co zostało uwiecznione na filmie). Poczekaliśmy godzinę, żeby tarczki "schudły" i pojechaliśmy dalej. Kolega tak jeszcze zrobił koło 500 km... czasem, jak odkręcił manetkę do końca to odczuwał uślizgi.


Ps.A Pana matjasa zapraszam na górę piochu w Białym Borze takim 200kilowym motorem.
HiHIHiw środku lata i bez butelki wody.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 21:12   #36
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 25 min 54 s
Domyślnie

https://youtu.be/FyOxWd2t-_I to tak aprops jak najlepiej spalić sprzęgło.


Ostatnio edytowane przez Novy : 16.02.2022 o 07:48 Powód: Tuba w oknie
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 21:39   #37
Aron


Zarejestrowany: Feb 2022
Posty: 16
Motocykl: CRF1100
Aron jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 26 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Z tą pi.... ą to bym uważał.
2 tyg temu ledwo wyszedłem z poślizgu tylnego koła.

BTW... bazując na powyższym doświadzeniu kolegi zamówiłem dziś komplet tarcz... na wyjazd który mnie czeka w kwietniu i na ewentualne wszystkie inne wyjazdy. Nie wiem jak to się u Ciebie stało... ale faktem jest ze sprzęgło masz zfajczone....
Normalnie gdy wymieniałem sprzęgło to najpierw do oleju na kilka godzin wkładałem aby tarcze nasiąkły. W manuału masz napisane ile jest oleju i w jakich sytuacjach.

Można Ci współczuć tylko.
Niemniej jednak nie znajduję innego wytłumaczenia dla tego spalenia sprzęgła jak pałowanie na pół sprzęgle.
Kiedyś byłem na Ukrainie i koleś zgodził się dać mi przejechać krazem wyładowanym drewnem. Wsiadłem zacząłem jechać i po minucie właściciel kraza mi podziękował twierdząc że zaraz mu spalę sprzęgło... On to odrazu widział a wg mnie wszystko było ok.

Noi jeszcze mi się przypomniało coś.
Jest taka yotuberka niemiecka (mieszkająca w Szwajcarii) która jeźdź z gościem ktory jeździ na Nat.
No i koleś też spalił sprzęgło w piaskach Mauretanii.... a przecież nie był to jego pierwszy dzień na tym moto. Być może nat w manualu jest dość wrażliwa na obciążenia i ten moment obrotowy który ma.
Może masz rację. Może to przyzwyczajenie z innych sprzętów do delikatnego ruszania i pracy sprzęgłem.
Zostaje teraz tylko z klamki strzelać w błocie i piachu.

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Kolega już na powrocie z góry piachu odczuwał, że coś jest nie tak.
Po chwili, jak wracaliśmy przez las, to już nie podjechał pod większy pagórek ( co zostało uwiecznione na filmie). Poczekaliśmy godzinę, żeby tarczki "schudły" i pojechaliśmy dalej. Kolega tak jeszcze zrobił koło 500 km... czasem, jak odkręcił manetkę do końca to odczuwał uślizgi.


Ps.A Pana matjasa zapraszam na górę piochu w Białym Borze takim 200kilowym motorem.
HiHIHiw środku lata i bez butelki wody.
Takiego zachowania sprzęgła bym się spodziewał. Jak przestygło to dalej mógł jechać. A u mnie totalna padaka i stąd moje zdziwienie.

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
https://youtu.be/FyOxWd2t-_I to tak aprops jak najlepiej spalić sprzęgło.
Pouczające dzięki.

Ostatnio edytowane przez Artek : 15.02.2022 o 21:50 Powód: Scalone posty
Aron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 22:10   #38
Galar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 200
Motocykl: SD06
Galar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 1 min 50 s
Domyślnie

Syncronizator mnie wyprzedził ale moje przypuszczenia też szły ww kierunku braku luzu
na klamce sprzęgła. Wielokrotnie spotkałem się z przypadkami kiedy ludzie przyjeżdżali
na zajęcia i twierdzili że moto jest po serwisie. W 80% sprzęgła mieli podparte.
Można przypuścić, że mógł wyjechać tak z serwisu.
Ja jak odbierałem nowy motocykl na Malowniczej to kazałem zaprowadzić się do niego
i na oczach mechanika poprzestawiałem parę elementów sterujących aby działały prawidłowo.
Wywalił gały i powiedział, że pierwszy raz spotyka się, że by klient przychodził na warsztat i grzebał przy motocyklu. Przecież on wszystko zrobił zgodnie z manualem.
Jak się przekonał jednak nie wszystko.
Galar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 22:24   #39
Aron


Zarejestrowany: Feb 2022
Posty: 16
Motocykl: CRF1100
Aron jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 26 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Galar Zobacz post
Syncronizator mnie wyprzedził ale moje przypuszczenia też szły ww kierunku braku luzu
na klamce sprzęgła. Wielokrotnie spotkałem się z przypadkami kiedy ludzie przyjeżdżali
na zajęcia i twierdzili że moto jest po serwisie. W 80% sprzęgła mieli podparte.
Można przypuścić, że mógł wyjechać tak z serwisu.
Ja jak odbierałem nowy motocykl na Malowniczej to kazałem zaprowadzić się do niego
i na oczach mechanika poprzestawiałem parę elementów sterujących aby działały prawidłowo.
Wywalił gały i powiedział, że pierwszy raz spotyka się, że by klient przychodził na warsztat i grzebał przy motocyklu. Przecież on wszystko zrobił zgodnie z manualem.
Jak się przekonał jednak nie wszystko.
Może i racja, ale mleko rozlane. Teraz na pewno sprawdzę.
Jakieś rady co jeszcze sprawdzić pomijając sprawę sprzęgła, aby znów nie wtopić.
Aron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 22:41   #40
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 25 min 54 s
Domyślnie

I ja spawdzę "free play" klamki sprzegła bo przyznam, że zaufałem dealerowi od którego brałem moto i uznałem, że skoro kupuję nowy to wszystko musi być ok.

Sprawdz, szprychy... uderzając w nie śrubokrętem.. porównuj dźwięki.
Luźne szprychy będą miały inny dzwiek.
Poproś o starą uszczelkę od dekla... będziesz miał pewność, że została wymieniona.
Ja bym zabrał spalone tarczki dla celów naukowych.

Po pierwszym przeglądzie poprosiłem o filtr aby go rozkroić dla celów ponawczych.
Ponieważ nigdy wcześniej nie miałem nowego motocykla to oblukałem sobie ile opiłków wygenerował silnik po pierwszym tyś i powiem, że delikatnym brokatem poświeciło na harmonijce.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.