Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2011, 13:38   #21
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,008
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 6 godz 47 min 18 s
Domyślnie

No jeżeli ktoś próbuje skakać na DR650 lub XT to powodzenia ( nie to zawieszenie i masa ), wiadomo że 125-250 będzie lżejsze ale nie polecam do tego KMX ani DT ( lipne zawieszenie). Jeżeli chcesz skakać to w tych pieniądzach tylko typowy cross 2T z dobrym zawieszeniem.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2011, 13:42   #22
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Przeglądałem Twoją stronkę i stwierdziłem że jednak kto jak kto,ale Ty wiesz o czym piszesz (nie ubliżając pozostałym użytkownikom,bo wszystkie motorki wymienione wstępnie przestudiowałem) Myślę że EXC 125 będzie dobrą zabawką, a z serwisem nie będę miał problemów gdyż niedaleko mieszka pewien pan który był kilkakrotnym mistrzem województwa w motocrossie a teraz jest mechanikiem od tego sprzętu z racji wysłużonego kręgosłupa. Tak więc teraz będę czatował nad okazjonalną,sprawną ofertą
Dziękuję za podpowiedzi, temat uważam za zamknięty
Pozdrawiam!!
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2011, 18:38   #23
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Motormaniak chrupie Ci w kręgosłupie nie od jazdy bo ta jest rehabilitacją dla ducha a od starości która włazi w Twoje kości.
Aciu zaloguj się na forach gdzie kolesie pomykają takimi sprzętami i daj ogłoszenia ze kupisz myślę że powinno pomóc i zaoszczędzisz kosztów na jeżdżenia po kraju i oglądaniu nierzadko paści które w oczach sprzedających są nówka sztuka.
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2012, 10:09   #24
łuki


Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 3
Motocykl: RD03
łuki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 31 min 46 s
Domyślnie

sam trzy lata temu szukałem moto i mój wybór padł na xr 400 i nie żałuję. Jest ich mało na allegro tylko dla tego że nikt jak już raz kupi to nie będzie chciał się tego szybko pozbyć. tylko zrobi się cieplej a ofert będzie więcej. Ja u siebie nic jeszcze nie robiłem oprócz części eksploatacyjnych. Jeszcze mnie nie zawiodła a od crf w terenie nie odstaje bo nie moc a umiejętności się liczą.
łuki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2013, 20:59   #25
Grzesiek77


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków
Posty: 15
Motocykl: RD07
Grzesiek77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 41 min 31 s
Domyślnie

Przemyśl jeszcze sprawę tego dwusuwa, ze stanem twojej wiedzy, i możliwościami finansowymi bym się w to nie pchał.
U nas kupienie czegoś nie zajeżdżonego graniczy z cudem, a tu są jednak spore koszta remontu.
Pomyśl o tym tak, na starcie pewnie masz do roboty nikasyl, korbe, tłoka. do tego jakieś uszczelki, pierdółki, łożyska i to sam silnik. Którego jak wnioskuje z treści twoich postów nie będziesz sam serwisował. Do tego dochodzą zawieszenia, lożyskowanie kól itd.
Dodaj co sezon tlok, co dwa tloki korba, kilka tloków nikasyl, a tu łożyska na kiwaku, tu coś urwałeś, a tu znowu oponki, paliwo od 8 litrów w góre wyzyłowany dwusuw ze słaba kompresja potrafi łynąć i 30, do tego olej litra na 30-50 litrów paliwa koszt 50 zł. A tu znowu niespodzianka bo zrobiła sie dziura w karterze, a pospawać się nie da bo taki stop, a ile za karter?

Zanim kupisz ktm-a zerknij dla własnego dobra na ceny części. Jak kupisz z wyżyłowanym silnikiem a będziesz jeździł jak ciapa, to taki kx np pamiętam co przejażdżka swieca, był taki chłopak, świeca 50 zł o tańszej w takim sprzęcie zapomnij. Jak z takim silnikiem będziesz chciał jeżdzić delikatnie to on sie męczy, w mocno wysilonym możesz zamęczyć go na śmierć dwusuw jest do pycenia, zastanów sie czy będziesz pycił. Chcesz po prostu pojeździć po lesie i terenie, czy chcesz zapierdalać na pochybel.
To drugie dwusów, każde inne czterosów.

A te starsze czterosuwy to naprawdę sprzęty dobrej maści, długo wieczne, dopieszczone technicznie, jak kupisz zadbanego technicznie będzie ci wiernym kompanem bez wkładu finansowego przez dłuższy czas i ze wszystkim oprócz podniebnych ewolucji da sobie rade (fajne zawieszenie do skakania to koszt 10000 w górę za używkę). Poza wymianą płynów i filtrów, regulacją zaworów, będą cię czekać tylko pierdoły.

A jak będziesz pewny że chcesz pycić wszędzie zapominając o zdrowym rozsądku, włożyć w to górę kasy i brnąć w to bez kompromisów, kup sobie agresora dwusuwa, ale wiedz że jazda tym po asfalcie to jak jazda afryka w ciężkim terenie, chyba że masz długo przełożony, to na siłę się da ale wtedy lipa w terenie.

Tyle w tym temacie ode mnie, to co napisałem wynika z doświadczeń moich i kumpli poparte latami jazdy na dwusuwach. Jest to moja prywatna rada dla ciebie i nie będę w tym temacie wchodził w żadną polemikę, każdy niech wierzy w co chce.
Grzesiek77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2013, 21:02   #26
Kupek


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Opole
Posty: 352
Motocykl: RD07c
Przebieg: ???
Kupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 7 min 37 s
Domyślnie

Chłopie, a toś trupa wykopał
Kupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2013, 22:36   #27
Grzesiek77


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków
Posty: 15
Motocykl: RD07
Grzesiek77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 41 min 31 s
Domyślnie

faktycznie, przepraszam , znowu coś źle po naciskałem, nie dość żem głupi to jeszcze ślepy
Grzesiek77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupno crossa Mat Inne tematy 14 03.01.2011 07:50
Gasnie przy 5tys obr =( Szaman Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 30.08.2009 20:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.