Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2021, 13:12   #1
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie Kurtka i spodnie do 2k

Przejrzałem wiele wątków w tym dziale, ale część informacji jest już nieaktualna bo ciuchów nie ma w sprzedaży, pojawiły się nowe modele, więc pozwolę sobie założyć nowy temat. W oczekiwaniu na odbiór motocykla (damn you Honda) postanowiłem zmienić garderobę na bardziej adwenczerową. Spadek masy o jakieś 8kg spowodował, że mój komplet Polo Mohawk stał się za duży, więc jest kolejny pretekst do wydatkowania ciężko zarobionych dineros. Czy szacowne grono czarnuchów może doradzić coś w kwestii zakupu kurtki i spodni w kwocie 2-2,5k za komplet? Najlepiej, żeby ciuchy były jak najbardziej uniwersalne czyli nadawały się do jazdy przez cały rok (chociaż nie wiem czy to realne). Byłem kilka dni temu w sklepie motocyklowym i mierzyłem kurtkę Richa Touareg 2 i kilka modeli Buse. Dziwna sprawa z rozmiarówką bo okazało się (szczególnie przy Buse), że przy moim wzroście 190cm i 83-84kg wagi sprzedawca stwierdził, że najlepiej pasuje mi rozmiar S W porównaniu do mojego Polo czułem się nieco skrępowany, ale podobno strój ma przylegać. Wczoraj z ciekawości sprawdziłem tabelę rozmiarów Shima i faktycznie porównanie obwodu klatki, pasa i bioder mieści się w widełkach dla rozmiaru S. Przez całe życie nosiłem rozmiary L i XL, a tu takie dziwy po zrzuceniu raptem kilku kilogramów.
Zmienić chcę również buty i kask, ale tutaj sprawę mam w miarę jasną. Wybór padł na Sidi Adventure i Arai Tour x4 Vision Red, ale jeśli macie inne propozycje warte rozważenia (szczególnie w kwestii kasku bo cena tego modelu trochę boli) to chętnie poczytam.
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2021, 22:34   #2
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Sidi Adventure i Arai Tour X4 polecam. Mam jedno i drugie. Jestem bardzo zadowolony. Co do rozmówki uważaj na to S. Ewidentnie jesteś wysoki i szczupły. 84 kg przy 190 cm to nawet rzekłbym chudy. Ja mam 184 cm i ważę 80 kg. Też wszędzie wychodzi mi S i to pasuje super... za wyjątkiem długości nogawki i rękawu. Mam komplet Revit w rozmiarze S i generalnie wygląda jak szyty na miarę ale musiałem przedłużać nogawki a rękawy są trochę za krótkie do letnich rękawic. To oczywiście dopiero poczujesz jak zacznie padać. W poprzedni weekend na południowym TET lało całą niedzielę. Ta pół centymetrowa szpara między rękawem a rękawicą spowodowała, że pomimo gore-tex bielizna 'pociągnęła' wodę aż po łokieć

Tu trochę zależy nie tylko od wzrostu ale samej długości rąk/nóg.

Oczywiście im lepiej przylega tym na przykład ochraniacze się mniej przemieszczają ale w offie masz trochę mniej swobody. Osobiście obecnie poszedłbym w coś bardziej przepastnego (np Klim) i dołożył np ortezy zamiast ochraniaczy w spodniach.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2021, 23:47   #3
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

Nie kumam pojęć adv, mi się kojarzy z turystyką po czarnym innym po terenie.
Jak po czarnym to buty tylko daytona(made in germany bo jak china już to nie) a kask szczękowy z blendą bo z daszkiem to do 120 daję radę(powyżej daszek się składa) .A ciuchy to kiedyś buse dobre robili jak i rukkę ale shimy bym za darmo nie chciał po tym jak godzinę szukałem drugiej rękawicy do pary.Ogólnie kupuj co Ci się podoba (musi być rozm.przedłużana dla Ciebie) i gwarancja długa bo tera wszystko księgowi robią. Masakra
PS. Shima to polska firma która nic nie produkuje w kraju
PS2. Za tą kasę szukał bym używanych ciuchów premium starej produkcji(europa).Mam taką rukkę za 150zł do latania kole chałupy która nie jest gorsza od tej nówki za 2500 (made in china )
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2021, 00:27   #4
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Co do Shimy to podałem tylko przykład z tabelą rozmiarów, raczej nie planowałem zakupu ubrań tej marki. Z używanymi ciuchami jest taki problem, że ciężko dopasować rozmiar i prawie zawsze trzeba zgodzić się na jakieś ustępstwa. Tak kupiłem swój obecny strój. Cena była dobra, jakość super, ale nogawki przydały by się dłuższe, a rękawy w przedramionach węższe. Przy nowych można dobrać idealnie, a niektóre firmy oferują np. przedłużenie nogawek.
44FG jeszcze 3 miesiące temu ważyłem 91kg, ale zmiana nawyków żywieniowych i wieksza ilość aktywności fizycznej zrobiła swoje. Rękawy i nogawki mogą być problemem, ale tak jak pisałem powyżej można zamówić przedłużone z tego co słyszałem w sklepie.
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2021, 10:06   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Sidi adv zawsze bede polecał ale w V2. Arai jest ok ale w mojej ocenie bardzo mocno przewartościowane. Nie wiem jak wchodzicie w rozmiar S skoro ja 178 i 70 kg nie mam szans sie w to zmieścić. Wlazłem tylko w S od Klima ale rękawy skończyły sie w połowie przedramion i nie byłem w stanie się w tym stroju poruszać. O jakimkolwiek przedłużaniu czy skracaniu przy takich ciuchach można zapomnieć. Najlepszy dobór rozmiarów ma BMW. Wszystkie ciuchy trzeba mierzyć ale zgadzam sie że lepsza dobra używka niż shimy, modeki czy inne ratbajki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2021, 13:28   #6
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Emek, a jakie masz obwody klatki, pasa i bioder?
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2021, 13:41   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 18 min 16 s
Domyślnie

98/86/98
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2021, 14:15   #8
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

To faktycznie dziwne bo ja mam teraz 99/91/96 i w S wchodziłem. Mało tego nawet rękawy dało się naciągnąć
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2021, 14:16   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Nie mieszczę się w barkach przez co ciężko się zapiąć. Nie ma mowy o czymś pod spód.
Do tego mam ręce i nogi jak małpa i wsio jak po młodszym bracie wygląda. Klim mam M, BMW 52 a Buse L.S od Klima co jest obszerne wcisnę na wydechu ale małe.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2021, 16:50   #10
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Emek ja wchodzę w kurtkę S od Klima i spodnie idealne by były 30 Long ale niestety Klim produkuje Long dopiero od rozmiaru 32. Z uwagi na warstwy pod biorę kurtkę M.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kurtka + spodnie do 4k SMP Ciuch Afrykańczyka 214 09.02.2020 20:40
Spodnie i kurtka- Komplet do 3 tys. Zł. Lakrua Ciuch Afrykańczyka 52 23.08.2018 20:55
Kurtka+spodnie na GORE Lukasz Ciuch Afrykańczyka 12 01.04.2011 16:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.