Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2017, 13:44   #41
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

U mnie zanim urodziła się córka była tylka AT, po narodzinach pojawił się drugi sprzęt DRZta..Mimo, że małe dziecko miałem furę czasu na motanie przy motocyklach i jazdę także w moim odczuciu dziecko to ściema ze odbiera nam czas. Strobus dobrze prawi!

Natomiast masakrycznie sparaliżowala mnie nowa robota, gdzie czasu na jazdę mam jak na lekarstwo..kiedyś to się zmieni!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 14:16   #42
azure


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: LKS
Posty: 88
Motocykl: PD06
azure jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 10 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
U mnie zanim urodziła się córka była tylka AT, po narodzinach pojawił się drugi sprzęt DRZta..Mimo, że małe dziecko miałem furę czasu na motanie przy motocyklach i jazdę także w moim odczuciu dziecko to ściema ze odbiera nam czas. Strobus dobrze prawi!

Natomiast masakrycznie sparaliżowala mnie nowa robota, gdzie czasu na jazdę mam jak na lekarstwo..kiedyś to się zmieni!
No nie mów, że masz więcej czasu teraz niż wtedy, kiedy nie byłeś jeszcze ojcem. Jeżeli tak to tylko i wyłącznie dlatego, że odbywa się to kosztem Twojej Małżonki
Wcześniej jak nie mieliście dzieciarni czasami razem czas spędzaliście, teraz Ona siedzi z dziećmi, a Ty ganiasz na moto

U mnie młodszy powoli staje się coraz bardziej bezobsługowy, więc powoli widać prostą. Jeszcze z rok i będzie łatwiej wyrwać się z domu.
azure jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 14:20   #43
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
(...)Natomiast masakrycznie sparaliżowala mnie nowa robota, gdzie czasu na jazdę mam jak na lekarstwo..kiedyś to się zmieni!
To jest główny hamulec, a nie potomstwo. Patrząc po znajomych widzę, że dzieci stają się wygodną wymówką ale tylko dla niektórych. Jedna para niejako "w tle" sprawiła sobie dzieciaczka jednocześnie kupując łódź/jacht czy jak to się nazywa, takie duże coś do rejsu dookoła świata (szczur lądowy jestem) i planując jej remont pod swoje plany. Chcą w okolicy rocznicy narodzin ruszyć na oceany mając możliwość zabierania (odpłatnie) kilku osób na różne odcinki.

Inni z kolei pedałują po świecie ciągnąc za sobą wózek czy - tak bardziej przyziemnie - spędzają każdą wolną chwilę pod namiotem z niemal noworodkami.
Sam czekam aż mój bliski kumpel odchowa troszkę druga pociechę i wracamy - niewykluczone że wraz z jego starszym kilkulatkiem - na górskie szlaki. Młodsze też się weźmie jak od cyca się oderwie

Są sytuacje gdy sytuacja losowa nie pozwoli na realizację takich czy innych marzeń ale robienie z rodziców i przez rodziców "inwalidów" bo są dzieci, to zwyczajnie głupota albo przejaw lenistwa. Albo jedno i drugie.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 14:27   #44
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
Lat temu klika Małżonka oświadczyła, ze zostanę ojcem. I to był najlepszy pretekst do pozbycia sie giesa . Przesiadłem sie na africe. Przy okazji drugiego dziecka przesiadka na ktma . Nie rozumiem waszych rozterek typu czasu mieć nie będę bo dzieciaki... Trzeba się lepiej organizować, planować a przede wszystkim CHCIEĆ.
Kończę was denerwować i pędzę dalej - cel Ukraina
Zdrówka
Cytat:
Napisał azure Zobacz post
Mnie jedynie szlak bierze, jak w ferworze życiowej walki znajdę kilka h w tygodniu na jakąś wycieczkę...
Jadę sobie z bananem na gębie, lasy, krzaki, zadupia i w pewnym momencie widzę jadące autko, a w nim: pełna rodzinka, dzieciaki uśmiechnięte, rowerki na dachu...

I wtedy moralniak odzywa się - ja tu zapindalam, żeby wygiąć banana na własnym pysku, zamiast zabrać Rodzinkę i pojechać gdzieś wspólnie...

Trochę to wkurzające, ale wtedy wracam i kolejny wypad robimy razem. Niestety, jak człowiek na dorobku, musi gnać za kasą, czasu na nic nie ma to trudno jest się przeorganizować. Coś kosztem czegoś.
Z moto nie rezygnuję, nawet myślę o kupnie kolejnego/innego. Jednak staram się czas spędzony na moto rozsądnie dawkować. Stąd odpadają dalsze wyjazdy, raczej włóczęga dookoła komina.

Pewnym rozwiązaniem byloby auto terenowe - ale poza wakacyjnymi / weekendowymi wyjazdami do niczego mi ten samochód nie przydałby się... a może warto mimo wszystko tylko do tych celów coś nabyć...

Strobus - Auzure Ci w sumie odpisał. Nie chodzi o wymówkę. Chodzi o to, że doba ma 24 h. Jedziesz do pracy na 9 - wracasz 18 - czas z synem, kąpiel dziecka - robi się 20-21. W weekend dajesz żonie odpocząć - i co - kiedy masz czas na latanie? Oczywiście możesz żonie pozwolić na "realizowanie się" z dzieckiem poza tymi 10h w których tyra, poza nocami w których wstaje - ale to akurat nie mój styl. Co innego jest z większymi dzieciakami - to już raczej kwestia relacji ukształtowanych do 3 lat. Tego jeszcze nie wiem

Powolniak - ta para to jest z Warszawy
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 14:38   #45
stanley
 
stanley's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Łódź
Posty: 202
Motocykl: Czym popadnie
stanley jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 17 godz 57 min 18 s
Domyślnie

Ja myślę, że każdy powinien sam rozważyć co jest ważniejsze i nikt do końca ci nie doradzi co jest lepsze. Jeśli chcesz mniej jeździć lub na jakiś czas zrezygnować w ogóle, bo wolisz ten czas spędzić z żoną i dzieckiem to nie jest to wymówka. Jeśli masz ochotę jeździć, ale pod skórą czujesz, że nie powinieneś, bo żona nie pozwala, dzieci czekają w domu, teściowa smęci żeś nieodpowiedzialny, wstydzisz się przyznać kolegom z forum, że zdziadziałeś itp, to już jest wymówka. Sam w zeszłym roku zamieniłem afrykę na 4x4 między innymi z powodu żony w ciąży i nadciągającego dziecka. Nie żałowałem, bo mogliśmy i nadal możemy jeździć wszyscy razem i każdy jest zadowolony, a przy okazji auto służy żonie na co dzień jako drugie w rodzinie. Pewnie kiedyś wrócę, ale nawet jeśli nie to też nie będę płakał z tego powodu, bo mogę się z wami zobaczyć jeżdżąc czymkolwiek, co najlepiej widać w Białej od kilku lat - wiele osób wbija autami, camperami itp i nie ma to znaczenia.
stanley jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 15:05   #46
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Ciekawe kiedy ktoś bez dzieci się wypowie!!!

Mirek wszystkie wybory sa Twoje wiec ... reszta niech...... warto tylko powtorzyc za Jorgiem( ktory byc moze cytowal tez..)

--- Czy nieszczesliwy rodzic wychowa szczesliwe dziecko?



Odkad urodzil sie Kuba( ma juz prawie 5 lat) powiekszylem moja moto flote o 2 moto..... jego urodziny natchnely nasza dwojke na motocyklowy wyjazd w Pamir... w podroz poslubna, mial wtedy rok kiedy zostal na miesiac z rodzina w Polsce.
A pozniej juz z synkiem, kiedy mial 2.5 roku bylem w Maroko na auto- wyjezdzie prawie miesiecznym podrozujac wypozyczona Dacia, rok pozniej byl w Himalajach tez przez prawie miesiac w towarzystwie mojego 64 letniego taty wchodzilismy do Annapurna Base Camp.
Pamietam jak tata zabieral mnie nad Soline pod namiot, globalna wioska ma jednak swoje dobre strony.....


Co jakis czas jestesmy pod namiotem a zima na deskach
W tym roku wakacje spedzil biesach u kuzynow a my w duze gory na Royalach

I mam nadziej, ze jak bedzie starszy to ruszy ze mna/nami....albo sam(to jak juz bedzie mial te nascielat : ) bo bedzie juz wiedzial, ze warto !!!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg kuba mech.jpg (151.0 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg dian kuba hima.jpg (80.4 KB, 9 wyświetleń)
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!

Ostatnio edytowane przez Boski-Kolasek : 23.08.2017 o 16:51
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 15:30   #47
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał stanley Zobacz post
Ja myślę, że każdy powinien sam rozważyć co jest ważniejsze i nikt do końca ci nie doradzi co jest lepsze. Jeśli chcesz mniej jeździć lub na jakiś czas zrezygnować w ogóle, bo wolisz ten czas spędzić z żoną i dzieckiem to nie jest to wymówka. Jeśli masz ochotę jeździć, ale pod skórą czujesz, że nie powinieneś, bo żona nie pozwala, dzieci czekają w domu, teściowa smęci żeś nieodpowiedzialny, wstydzisz się przyznać kolegom z forum, że zdziadziałeś itp, to już jest wymówka. Sam w zeszłym roku zamieniłem afrykę na 4x4 między innymi z powodu żony w ciąży i nadciągającego dziecka. Nie żałowałem, bo mogliśmy i nadal możemy jeździć wszyscy razem i każdy jest zadowolony, a przy okazji auto służy żonie na co dzień jako drugie w rodzinie. Pewnie kiedyś wrócę, ale nawet jeśli nie to też nie będę płakał z tego powodu, bo mogę się z wami zobaczyć jeżdżąc czymkolwiek, co najlepiej widać w Białej od kilku lat - wiele osób wbija autami, camperami itp i nie ma to znaczenia.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 15:47   #48
Kici
 
Kici's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 752
Motocykl: RD07a
Kici jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 6 dni 12 godz 53 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boski-Kolasek Zobacz post
Ciekawe kiedy ktoś bez dzieci się wypowie!!!
Jako ktoś bez dzieci wypowiem się ze zaczynam myśleć nad nimi żeby zmieniać motocykle częściej
__________________
Pas zieleni to także pas
Kici jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 15:52   #49
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boski-Kolasek Zobacz post
Ciekawe kiedy ktoś bez dzieci się wypowie!!!
Mogę. Przeludnienie jest. Produkcja dzieci to skrajna nieodpowiedzialność wobec planety
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 15:58   #50
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Strobus - Auzure Ci w sumie odpisał. Nie chodzi o wymówkę. Chodzi o to, że doba ma 24 h. Jedziesz do pracy na 9 - wracasz 18 - czas z synem, kąpiel dziecka - robi się 20-21. W weekend dajesz żonie odpocząć - i co - kiedy masz czas na latanie? Oczywiście możesz żonie pozwolić na "realizowanie się" z dzieckiem poza tymi 10h w których tyra, poza nocami w których wstaje - ale to akurat nie mój styl. Co innego jest z większymi dzieciakami - to już raczej kwestia relacji ukształtowanych do 3 lat. Tego jeszcze nie wiem
Dokładnie - co innego jest jak już są troszkę starsze i idą do szkoły/przedszkola.
Zajmując się dzieckiem pół na pół wychodzi w tygodniu około 3 dni wolnego. I tylko wybierać moto / siłka/ basen/ piwko/ nadgodziny w pracy

Odkąd mam dziecko widzę jak szybko mija czas - dlatego żyję "intensywniej", już nie tracę czasu przed telewizorem i nie chleję tak żeby potem 3 dni trzeźwieć...
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr powietrza AT - kolejne różne dywagacje (watek wydzielony) podos Uklad paliwowy i wydechowy 20 27.09.2021 12:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.