Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.01.2017, 21:39   #31
andriu23


Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 43
Motocykl: CRF1000
andriu23 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 21 godz 10 min 5 s
Domyślnie

Z tego co mi zaprzyjaźniony kurier (TNT) opowiada, to często OK-jkują, jak on to nazywa, za klienta bo po prostu za spóźnienie płacą kary (on 50zł kary od spóźnione przesyłki, a na jednej dostarczonej zarabia 3 zł), u nas też często tak robi ale nam to nie przeszkadza, uczciwy facet. Co chwilę ma nowe ciekawostki jak jakiegoś wywalili, albo zaginął bez śladu po tym jak zauważyli kradzież kilkunastu laptopów, komórek czy innych.
Przed świętami opowiadał jak okradali, co roku przesyłki z bonami sodexo. Goście zbudowali specjalną skrzynkę, niby silnik samochodowy, z wiekiem spadzistym na dwie strony, żeby nie piętrowali na nią. Dostawali cynk kiedy i gdzie bony będą jechać, jeden wsiadał do skrzynki, drugi go wysyłał. Wkrętarką się uwalniał na TIR-że i wyjmował co trzeba, zamykał się w skrzynce i dostarczali go do warsztatu . Podobno parę lat tak działali i nie wiedzieli kto i jak kradnie. Dopiero w tym roku dokładniej przyjrzeli się skrzynce na nagraniach w sortowni, odwiedzili warsztat i jeden policjant zobaczył krew na wkręcie od środka skrzynki itd poleciało już.

Tego jest masa i wszystko niestety zależ od uczciwości kuriera!!!
andriu23 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2017, 22:50   #32
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 26 min 9 s
Domyślnie

Wczoraj jeden z kurierów mi powiedział, że płaci też karę za nieczytelny podpis na tym c....m ekraniku.
Ale nie wiem czy to prawda.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2017, 23:00   #33
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 18 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Wczoraj jeden z kurierów mi powiedział, że płaci też karę za nieczytelny podpis na tym c....m ekraniku.
Ale nie wiem czy to prawda.
u mnie kurier dpd stwierdził, że wszystko jedno, ale inne firmy wymagają czytelnego podpisu.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2017, 08:11   #34
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,326
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 15 godz 23 min 9 s
Domyślnie

Tak czytam i widzę pretensje do firm , zgadza się że to firma odpowiada ale najważniejszy w tym jest pojedynczy człowiek zwany kurierem.
Jeden jest uczciwy i dobrze robi robotę a inny cwaniak kombinuje byle na siłę się pozbyć towaru.
Do tego narzucone zasady dostarczania paczek , ilość na region , niskie ceny za sztukę , kary za nie dostarczone nawet jak fizycznie nie było możliwości itp. itd. powodują u tych "słabych" kurierów skutki uboczne w postaci nierzetelnego wykonywania obowiązków jak olewanie odbioru podpisów czy wszelkie inne uchybienia.
Co by nie mówić to wszystko sprowadza się do tego że ludzi robiących coś dobrze albo wcale jest coraz mniej a tych "nowej generacji" coraz więcej.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2017, 12:14   #35
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,555
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 17 min 19 s
Domyślnie

Człowiek ma swoje ograniczenia, właśnie to przerabiam w pracy. Przyciśnięty do muru przez przełożonych (stres i ciągła gadka: rób szybciej, więcej) powoduje, że pracownik robi buble. Tak samo jest z kurierami. Jeden wykonuje plan firmy i "dostarcza" przesyłki, drugi nie wykonuje planu i się go pozbywają. Na końcu tego łańcuszka jest gość z kalkulatorem i liczy co bardziej mu się opłaca. On ma wyje...a na jednostki pojedyncze z jakimi się spotykamy w tym temacie.
Osobiście przerabiam PP i przez ostatni rok nie miałem żadnych problemów(kilkadziesiąt paczek) ale ja swojego listonosza znam i mam telefon do niego. Paczka ekonomiczna ma swój numer i możesz w każdej chwili sprawdzić jej status. Jeśli widzę, że jest na poczcie to jestem w kontakcie z listonoszem.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2017, 15:43   #36
Paweł 4x4
 
Paweł 4x4's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Warszawa / Jabłonna
Posty: 319
Motocykl: RD07a
Przebieg: 103500
Paweł 4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 19 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Przerabiałem temat. Idziesz na policje i zgłaszasz kradzież przesyłki lub oszustwo, Firma kurierska ma obowiązek wydać Ci kopię potwierdzenia odbioru, następnie policja bierze kuriera za kark i razem z nim sprawdzają gdzie i kto odebrał przesyłkę, a kurier ma rozpoznać z ryja odbiorcę. Sposób jest dosyć skuteczny, tyle że większości nie chce się angażować. Natomiast jak naciągacz widzi policje to zazwyczaj paczka się szybko znajduje, jest to sprawa karna zagrożona odsiadką.
__________________
Spokój ważny jest.
Paweł 4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2017, 22:01   #37
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Dpd to totalna porazka. Zdarzalo sie ze przerzucal paczke przez plot i odjazd. To ze odjezdza bez jakiekokolwiek podpisu to norma.
__________________
Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :-)
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2017, 11:11   #38
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,746
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 50 min 17 s
Domyślnie

Może trochę jestem stronniczy ale uważam że takie rzeczy powinno się tępic:
http://www.wykop.pl/link/3576061/tak...-az-gruchnelo/
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2017, 00:26   #39
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Heh. Patrzycie na wszystko od strony kilenta Jeżdże w DPD od jakiegoś czasu. Zupełnie inaczej to wygląda Co do reklamacji. DPD oczywiście robi wszystko by się wymigać, ale co do samego odbierania paczek przez ludzi to jest masakra. Co do meritum. Dostarczamy pod adres o ile nei jest opłacone inaczej, lub nie jest to przesyłka proceduralna (np. umowy telekom). Kto odbiera to kuriera nie interesuje. Ma tylko wpisać nazwisko i wziąć podpis. System jest taki, że naprawdę nie ma co zwalać winy na kurierów (oczywiście poza ewidentnymi przypadkami, ale zostawianie paczek na recepcji do takich nie należy).
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2017, 09:10   #40
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

oczywiście że od strony klienta. Jak widzę firmy kurierskie obrosły w piórkach i zaczynają mieć klientów w dupie.
W początkach swojej działalności, prosiły o dowód osobisty, paczkę można było otworzyć przy kurierze i odmówić przyjęcia patrząc po zawartości - tym i szybkością dostarczania zyskały uznanie klientów. Nawet reklamacje były uznawane po myśli klienta.

A dzisiaj? Chyba komuś się wartości poprzestawiały.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przesyłki ze stanów siwy Inne tematy 5 23.11.2015 14:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.