Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.01.2018, 23:16   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Redverz Atacama Expedition - namiot z garażem

Namiot Atacama Redverz Expedition jest w założeniu przeznaczony dla motocyklistów którzy nie chcą klęczeć przed wejściem do swojego domu w podróży, liczą na większy komfort wyjazdu pod namiot, a dodatkowo chcieliby zapewnić swojej maszynie większe bezpieczeństwo.

Opiszę niżej posiadaną wersję dwuosobową, dostępny jest także model jednoosobowy, mający mniejszą sypialnię.

Dane techniczne
  • długość 495 cm, szerokość.254 cm, wysokość 195 cm
  • wymiary sypialni: 234 x 241 cm
  • waga ok. 6kg
  • materiały:
    maszty: Aluminium 7001 T6
    podłoga: Ristop Nylon 70D 190T 10000mm
    tropik: Ripstop Nylon 68D 210T 4000mm
    sypialnia: przewiewny Ripstop Nylon 75D 190T/P



Zakup namiotu był poprzedzony dość długim procesem wyszukiwania, ponieważ wieloletnie doświadczenie spania pod gwiazdami uczy, że nie istnieje jeden namiot na każdą okazję. Starałem się dobrać rozwiązanie mogące wypełnić lukę w segmencie wyjazdów zmotoryzowanych (samochód lub motocykl), także w większej grupie znajomych, gdzie może zaistnieć konieczność przeczekania dnia lub dwóch pod dachem. Czasem po prostu nie chce się siedzieć w kucki albo w śpiworze całą dobę, gdy na zewnątrz pogoda nie zachęca do wycieczek.

Redverz Atacama Expedition to namiot dający o wiele większy komfort niż typowe, wyjazdowe dwójki i pochodne konstrukcje, a jednocześnie oferujący większą elastyczność zastosowań i wyższą jakość materiałów niż marki dostępne w popularnych sklepach turystycznych w Polsce. Co nie znaczy, że nie da się znaleźć produktu porównywalnego, wszak rynek turystyczny ciągle żyje i zmienia się z sezonu na sezon.

Wbrew niektórym opiniom namiot bez problemu da się rozstawić samodzielnie, a dwu lub trzykrotne powtórzenie procedury pozwoli na uzyskanie biegłości odpowiedniej do szybkiego postawienia schronienia przy mocno niesprzyjających warunkach, na przykład w czasie ulewy po ciemku. Sypialnia z podłogą o wysokich burtach pozostaje przypięta cały czas do tropiku, więc jeśli prawidłowo spakowaliśmy namiot poprzedniej nocy, to będziemy mieli sucho w sypialce nawet przy deszczu i w kałużach.

Przy bezwietrznej pogodzie namiot jest utrzymywany w pionie przy pomocy czterech dość dużych śledzi. Jeśli jednak mamy nad głową silne podmuchy, wówczas rozwijamy sprytnie umieszczone odciągi (w zamykanych na rzep kieszonkach przy masztach) i uzyskujemy bardzo stabilną konstrukcję na niemal każde warunki pogodowe. Namiot nie jest niestety konstrukcją samonośną, jakoś trzeba umocować do podłoża przynajmniej cztery punkty.

Atacama posiada dobrze wentylowaną sypialnię z wejściami z dwóch końców: zarówno od szerokiego jak i od wąskiego. Drugie wejście pozwala na swobodniejsze manewrowanie zakwaterowanych osób czy sięganie do bagaży. Wszystkie wejścia do sypialni są zaopatrzone w osobno otwieraną moskitierę - przy szybkim operowaniu nie powinniśmy mieć w nocy krwiopijców na skórze. W środku, w komfortowych warunkach, na sporej przestrzeni (234 x 241 cm) ulokują się dwie osoby z dużą ilością bagaży, ewentualnie kilkoro podróżników w nieco bardziej przytulnym układzie.



Głównym, chociaż niejedynym, atutem namiotu jest wedle producenta obszerny przedsionek mający służyć jako garaż dla motocykla. Tak przyjęta strategia reklamowa irytuje część komentujących i testujących produkt: po co parkować motocykl w namiocie, pytają? Przyznaję, na pierwszy rzut oka również potraktowałem to jako zbędną ciekawostkę. Czy jednak na pewno jest to jedynie bajer? Możliwość przepakowania bagażu, dokonania niewielkich napraw pod dachem może być nie do przecenienia, a fakt że motocykl wraz ze zwykle kosztownym wyposażeniem przebywa w nocy obok nas, w zamknięciu, nie zwiększając zainteresowania amatorów cudzego mienia, to coś więcej niż slogany.
Podkreślam, że należy pamiętać o prowidłowym zaparkowaniu maszyny, aby w razie wywrotki upadała w kierunku przeciwnym niż sypialnia. Tak na wszelki wypadek.

Oczywiście nikt nie zmusza do parkowania w namiocie, można postawić na element towarzyski tak dużej przestrzeni: kogoś przenocować czy zorganizować imprezkę dla znajomych biwakujących obok. Przyznacie, że w typowych dwójkach jest to niezbyt wykonalne.

Przedsionek ma niezależnie otwierane powierzchnie na swoich trzech ściankach, dzięki czemu uzyskujemy dużą swobodę w tworzeniu odpowiedniego na dany moment układu przestrzeni. Każde drzwi można zrolować i zablokować w takim położeniu.

Namiot po spakowaniu jest stosunkowo nieduży, szczególnie gdy zestawi się go z produktami oferującymi zbliżoną powierzchnię użytkową. Znajdujący się w komplecie worek pozwala na ściągnięcie go dwoma pasami oraz łatwe przenoszenie dzięki dedykowanym uchwytom.

Atacamę można zakupić w europejskim sklepie firmy Redverz (https://www.redverzstore.com/en/) bądź w Touratech Polska.

Filmy prezentujące produkt:

motocyklista pierwszy raz rozstawia swój namiot: https://www.youtube.com/watch?v=owzre3J33xE
Atacama przy niesprzyjającej pogodzie (od 1:08):.https://www.youtube.com/watch?v=Q0RlXKwdPVY

Alternatywa

Bardzo podobny namiot Lone Rider:
https://www.lonerider-motorcycle.com
Firma Lone Rider ma jeszcze jedno rozwiązanie, z zupełnie drugiego końca skali - bardzo mały, jednoosobowy namiot który polecam zainteresowanym: Minitent.
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2018, 23:41   #2
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,737
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 6 godz 1 min 56 s
Domyślnie

Spoko namiot. Kiedyś o nim czytałem, ale cena cały czas jest taka sobie

Inna alternatywa:

Ja do niedawna miałem namiot Khyam Biker, co prawda nie miał "pomieszczenia" na moto, ale jak sama nazwa mówi został stworzony dla motocyklistów (m.in. rewelacyjny system Quick Erect) Ja właśnie jestem z tych co nie widzą potrzeby trzymania moto w namiocie. Więc dla mnie był OK:

https://youtu.be/zVB_Nw5k0kQ

Pojawiła się właśnie jego wyższa wersja Biker Plus, która oficjalnie nie jest reklamowana jako namiot z przedsionkiem na moto, ale przy wysokości przedsionka 180 cm i jego długosci 200cm, nie powinno byc problemu z wprowadzeniem moto. I dwa razy tańszy od Atacamy
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2018, 00:10   #3
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,737
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 2 dni 4 godz 5 min 10 s
Domyślnie

Po kiego wam namiot dla motocykla ? Dajcie mi namiot dla dwóch osób aby nic nie ważył, rozkładanie nie przyprawiało o ból głowy i był w miarę wysoki
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2018, 00:29   #4
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Jeździsz 300 kilowym moto z kompletem kufrów i szukasz nic nie ważącego namiotu . Takiego, o którym piszesz jeszcze nie znalazłem. Lekkie i łatwe do rozkładania dwójki są z reguły niskie. Wysokich nie spotkałem.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2018, 00:49   #5
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,737
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 2 dni 4 godz 5 min 10 s
Domyślnie

Waga to podstawa sukcesu, dlatego szukam świętego Graala. Mam Gwineę i chciałbym coś mniejszego, bo przy 2 osobach ciężko o finezję w pakowaniu. Wracając do meritum, niech mi ktoś objaśni dlaczego mam wozić namiot dla motocykla?
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2018, 01:00   #6
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Widzisz, kwestia indywidualnych priorytetów czy oczekiwań. Uczepiłeś się akurat parkowania pod namiotem ale w sumie to wina marketingowcow, że tak to przede wszystkim reklamują. Pojechałem kilka razy swoim motocyklem na kilkudniowe wycieczki z opisywanym namiotem i odkryłem wygodę parkowania i pakowania w deszczowe dni pod osłoną tropiku. Co nie znaczy że żyć bez tego się nie da. Znacznie częściej i na dalsze swoje motowycieczki zabieram MSR Hubba Hubba HP który pokrótce może jutro opiszę. To wagowe przeciwieństwo Atacamy ale przebierać się w nim można jedynie w poziomie
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2018, 18:48   #7
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 6 godz 13 min 14 s
Domyślnie

Fajny opis, szukam wlasnie dobrego namiotu na dalekie wyjazdy adv jaki i enduro, także czekam na kolejną czesc
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2018, 19:15   #8
marcinos11
 
marcinos11's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Londyn / Bystrzyca Kłodzka
Posty: 87
Motocykl: XL700V
Przebieg: 45kk
Galeria: Zdjęcia
marcinos11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 17 min 6 s
Domyślnie

Testować dopiero będe marabuta arco. ale po rozłożeniu w domu i sprawdzeniu wszystkiego to wygląda bardzo solidnie. rozkładanie też szybkie...Pierwszy test pewnie na wiosnę...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180124_174739[1].jpg (983.5 KB, 19 wyświetleń)
marcinos11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 11:25   #9
killjoy
 
killjoy's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 92
Motocykl: RD07a
killjoy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 5 godz 2 min 48 s
Domyślnie

Namiot z "garażem" to chyba głównie dla zlotowców z motocyklami na wysoki połysk ewentualnie jak jedziesz na moto do np. Chorwacji na kemping i dwa tygodnie stoi! w podróży to tylko niepotrzebny balast.
killjoy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 11:49   #10
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,693
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 20 godz 20 min 9 s
Domyślnie

Balast jak balast. Przestronny namiot dla 2 osób wcale nie zajmuje wiele mniej miejsca. Osobiście nie wiem czy by mi się chciało parkować w tym moto ale co z oczu to z serca i czasem ta opcja może być użyteczna coby nie kusić losu. Wielki przedsionek ma jeszcze tą zaletę że można imprezować , gotować, dokonać napraw jak słońce pali lub leje deszcz czy po prostu się skitrać jak komary rypią . Sam mam minimalistyczną jedynkę, która jest malutka ale do jazdy we dwójkę mam większy namiot z dużym przedsionkiem i z tego co widzę objętościowo jest zbliżony do Atacamy.
Fajna recka Neo, dzięki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kufry expedition cases trafior Wszystko dla Afryki 12 15.04.2017 18:03
Albania Gëzuar Expedition 2016 zaczekaj Trochę dalej 121 09.01.2017 18:28
Dont know Expedition tu de africa Misza Trochę dalej 79 22.02.2016 12:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.