Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.02.2018, 17:42   #1
adamer
 
adamer's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Lublin
Posty: 4
Motocykl: BMW 1100 GS
adamer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 13 min 34 s
Domyślnie Tybet 2018?

Witam. Planuje małą wyprawę motocyklowa do Tybetu.
Z tego, co wiem po Tybecie obcokrajowcy nie mogą poruszać się na motocyklach prywatnie.
Dlatego zdecydowałem się na wyjazd grupowy. Problem z w tym, wyjazd dojdzie do skutku ( oraz ceny będą niższe)o ile będzie wystarczająca ilość chętnych. Z tym na razie jest problem ;-(
Planowana trasa:
Katmandu-Rasuwa–Kyirungthil–Kyirungcounty–Oldtingri– Rongbuk– Everest BC– Shegar– Lhatse– Shigatse–Gyantse– Lhasa– Shigatse– Lhatse– Namring–Saga––Zhongba–Paryang–
Manasarovar–Darchen–Kailash–Tarpoche–Darchen–Parya ng–Zhongba– Saga–Kyirung county–Kyirung thil–Rasuwa-Kathmandu

Czas ok. 3 tyg. Motocykle Royal Enfield 500cc.
Niestety nie jest tanio. Trzeba wydąć ok. 4500$ + koszty przelotu w obie strony ok.2500PLN
Moim głównym celem jest Góra Kailash i okrążenie jej pieszo ( 3 dni 53 km). Osoby niechcące uczestniczyć w tej części wyprawy mogą odpocząć w Darchen.
Jeżeli jest ktoś chętny na ten wyjazd i chce uzyskać więcej informacji to bardzo proszę o kontakt na PW.
adamer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2018, 00:44   #2
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Chcesz to zrobic na motocyklu?
Wynajac w Nepalu, pojechac do Chin, tam pojezdzic po Tybecie i wrocic?
Spodziewalbym sie problemow na grnaicy krajow, jak i na granicy pomiedzy poszczegolnymi czesciami Tybetu.
W 2006 roku przejechalem autostopem i autobusami wiekszosc czesc Tybetu( 5 z 7 czesci). Tylko ma Lhase nie trzeba bylo robic permitu, a na kazda inna czesc tak.
Na granicach sprawdzaja peprmity, paszporty, wizy itp. Moze nie do konca sa kumaci, ale pieczatki i permity wtedy trzeba bylo miec. Nam sie zdarzylo obchodzic checkpointy gorami, lub jechac schowanym na ciezarowce pod materialami budowlanymi.
Wiec jak bedziesz jechal na motocyklu, to tymbardziej wszytsko musi byc cacy.

Kailasz- bylismy na trekingu pod gora. Oprocz tego, ze jest swieta, to widoki slabe, trasa tez srednia. Ale marzenia trzeba miec i je realizowac, wiec zycze powodzenia.
Tybet jest niesamowity- widoki, przestrzenie. Gor slabo czuc, bo jestes na 4500, czasami wyzej, a gory maja 7000. Czesto trasa prowadzi ogromnymi dolinami, to gor jest ponad 20 km.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2018, 05:03   #3
adamer
 
adamer's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Lublin
Posty: 4
Motocykl: BMW 1100 GS
adamer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 13 min 34 s
Domyślnie

Tak motocyklem, ale z powodu permitów, potrzebnych wiz i konieczności wyrobienia tymczasowego chinskiego prawka chcę to zrobić poprzez jedna z nepalskich agencji.
Jestem w kontakcie z kilkoma, ale problem w tym, że jak na razie nie mają uczestników.
Grupa musi mieć co najmniej 5 osób by koszty były na przyzwoitym poziomie.
Chce to zrobić legalnie, bo nie uśmiecha mi się spędzić ostatnich dni w chińskim pierdlu ( młody już nie jestem) ;-) Jest sporo ofert zrobienia tej trasy jeepami, chciłlbym jednak zrobić to na dwóch kółkach
adamer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2018, 08:20   #4
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 48 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adamer Zobacz post
Tak motocyklem, ale z powodu permitów, potrzebnych wiz i konieczności wyrobienia tymczasowego chinskiego prawka chcę to zrobić poprzez jedna z nepalskich agencji.
Jestem w kontakcie z kilkoma, ale problem w tym, że jak na razie nie mają uczestników.
Grupa musi mieć co najmniej 5 osób by koszty były na przyzwoitym poziomie.
Chce to zrobić legalnie, bo nie uśmiecha mi się spędzić ostatnich dni w chińskim pierdlu ( młody już nie jestem) ;-) Jest sporo ofert zrobienia tej trasy jeepami, chciłlbym jednak zrobić to na dwóch kółkach

Hej,

adamer - Widziałem chyba korespondujesz z klubem motocyklowym z kaszmiru? Klub ma nazwę Devil, tez z nimi pisałem

Pozdrawiam,
Przemo
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2018, 11:45   #5
adamer
 
adamer's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Lublin
Posty: 4
Motocykl: BMW 1100 GS
adamer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 13 min 34 s
Domyślnie

Zgadza się, z nimi również w celu pozyskania chętnych. Jak na razie kiepsko mi idzie ;-(
Wyjazd był już prawie pewny z jedną z Nepalskich agencji, ale uczestnicy odwołali swoje zgłoszenia i znowu szukam....
Jak nic nie wyjdzie w tym roku to spróbuję w następnym. Nie mogę zwlekać zbyt długo, bo na jazdę po TRA potrzebne jest tymczasowe Chińskie prawko, które wydają do 60-tego roku.
adamer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
IZI Meeting 2018 Mallory Imprezy forum AT i zloty ogólne 105 13.06.2018 17:53
Isla of Man 2018 myku Umawianie i propozycje wyjazdów 31 09.02.2018 00:48
Medzugorie 2018 BlackDragon Umawianie i propozycje wyjazdów 5 04.01.2018 10:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.