Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.03.2014, 11:32   #71
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Miałem C3 i małżonka jeszcze ma, ale próbuję się go pozbyć . Za podstawowe wady uważamy , oczywiście subiektywnie, wentylację , która jest gorsza niż w BMW system V, głośność , delikatność, fatalny serwis .
Teraz mam system VI evo i podejrzewam że w C3 pro wentylacja bedzie podobna jak VI evo , czytaj, subietywnie wydajna . Jak sprzedam ten C3 to dla małżonki będzie J1, może nie będzie spać w czasie jazdy , co w C3 było normą , albo jazda z otwartą szybą.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2014, 12:02   #72
filipgdynia
 
filipgdynia's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Posty: 46
Motocykl: RD07a
filipgdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 57 s
Domyślnie

W czerwcu bedzie rok jak jeżdzę w Neotec-u. Nie mam porównania do innych, bo wczesniej miałem półotwarty HJC co miał 7 lat...

Blenda- ok, nie opadła, nie porysowała się,

Pinlock - zmontowałem dopiero we wrześniu, nie opada, trzyma równo i jakbym go nie potraktował płynem do szyb dalej by nie parował. teraz paruje, ale na krawedzi dolnej i nie przeszkadza to w jeździe.

Wentylacja - na tyle OK ze po sezonie nie prałem wysciólki, zawsze było mi przyjemnie, choć zawsze mam kominiarkę pod nim. W listopadzie była akcja czyszczenia w motoakcesoriach, ale nie polecam tych"specjalistów".

szyba - bardzo prosty mechanizm do obsługi i demontażu.

Szczeka - chodzi tez bez zarzutu, mimo to że pare razy zachaczyłem nią np przy otwieraniu bramy czy o motor przy pakowaniu.

Instrukja też jasna i zrozumiała, jedyno co mnie wkurzyło to zewnętrzna powłoka, łatwo się rysyje, mogłem to jakims woskiem zabezpieczyc albo co..

Słuchawki douszne też nie przeszkadzają w wygodzie i się elegancko mieszczą.

Zasadniczo - polecam. Jest to produkt dobrze zrobiony, dokładnie i estetycznie.
filipgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 00:03   #73
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Dzisiaj byłem przymierzyć kilka kasków. Na miejscu okazało się, że jest tylko Schuberth C3 i C3pro, oraz Shoei Neotec. Nolana N104 nie było, sprzedawca powiedział, że być może będzie w przyszłym tygodniu. Na pierwszy ogień poszedł C3 w rozmiarze L, ale był bardzo ciasny. Dla sprawdzenia wziąłem XL i okazał się za luźny. Trochę zgłupiałem i jeszcze raz przymierzyłem L. Niestety był dużo za ciasny. Pomyślałem, że dla porównania wezmę C3 Pro. Efekt był taki sam. Już wiem, że rozmiarówka Shubertha jest nie dla mnie. Cale szczęście, że pomierzyłem, bo już prawie byłem zdecydowany na zakup przez internet Następnie do testów wziąłem Shoei w rozmiarze L i od razu pasował na moją dyńkę. Ponadto z tej godziny macania wyszło mi, że Shoei jest lepiej wykonany. Mechanizmy działają jakby "sprawniej" niż w Schuberth. Sam przełącznik od blendy działa lepiej. Blenda w Shuberth C3 jest pokryta czymś dziwnym, tzn bardzo szybko łapie brud. W C3 pro już tego nie było. Domykanie szyby w Shoei działa też lepiej, chociaż brakowało mi małego rozszczelnienia, od razu robi się większa szczelina. Mój wybór padł na Shoei Neotec. Mam nadzieję, że w testach wypadnie tak dobrze, jak to wszyscy ładnie piszą w recenzjach
PS. Sprzedawca powiedział, że raczej Nolana 104 nie można porównywać do Shoei i Schubertha. Dowiedziałem się, że jest to również dobry kask, ale to nie ta półka. Sam nic nie mogę napisać, bo nie było go w sklepie.
PS2. Powiedziałem o moim Caberg Duke i sprzedawca powiedział, że już inni klienci też narzekali na dużą głośność i inne wady.
No to by było na tyle. Mam nadzieję, że wreszcie będę miał kask na kilka lat
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 00:51   #74
tmarc


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Katowice
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tmarc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 23 min 24 s
Domyślnie

hm trudno polemizować z sprzedawcą ZNA SIĘ LEPIEJ NA TYM NA CZYM ZARABIA wśród moich znajomych mam szczęśliwych posiadaczy schoeiai schuberta te modele, które wskazałeś i wszyscy zgodnie stwierdzili że przepłacili w porównaniu do Nolana N104. Faktem jest, że nie jestem inżynierem NASA, który byłby w stanie porównywać ich wytrzymałości ale w testach były porównywane kaski i 104 nie odstawała, plusy to pole widzenia żaden z w/w kasków nie leży koło 104-ki, minus to podobno (tak opisywano w testach) rozszczelnienie na żądanie z czym się nie zgadzam i dotyczyło to podobno pierwszych modeli, ja z tym nie mam problemu. pin lock, blenda, szczęka z podbródkiem (dla mnie ważne bo z dołu nie wieje) waga powiedzmy ok (M 1640 gr). Proponuję poczekaj na 104 sprawdź sam. Powiem wam w tajemnicy, że największym problemem tego kasku jest jego dystrybutor, który go nie potrafi sprzedać. Znawcy tematu wiedzą o czym mówię ))) Najlepiej sam sprawdź i porównaj ja mam go rok i złego słowa nie powiem.
tmarc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 09:45   #75
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Tmarc już kupiłem shoei, bo dostałem go za niewiele więcej niż N104, ale to już osobna historia. Szczęśliwy zbieg zdarzeń po prostu.
PS. Z tą sprzedażą nolana to masz rację, bo sprzedawca też o tym mówił, że czasem na zamówiony kask się nie mogą doczekać.
__________________

Ostatnio edytowane przez Wegrzyn : 07.03.2014 o 09:48
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 10:00   #76
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,423
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 31 min 23 s
Domyślnie

Będzie Pan zadowolony, ja w swoim Multitecu jeżdżę jeżdżę i tylko blendy mi w nim brakuje, a Ty masz
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 11:23   #77
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał DwaMariany Zobacz post
Mam c3 i jestem zadowolony. Wygodny, cichy, wadą jest blenda pokryta jakimś syfem przeciwko parowaniu. Przez to łapie kurz jak wściekła i przy wycieraniu b. się rysuje. Po 1 sezonie muszę kupić nową. W c3 pro podobno już to poprawili.
Jeszcze ci nie cieknie? Dziwne, bo po pierwszym sezonie powinien zacząć
Też byłem zachwycony na początku...
Mam C3 pro i chętnie zamienię na Shoei'a .


W swoim przelatałem dwa sezony, to kilka z atrakcji, które towarzyszą używaniu tego sprzętu:
-szybka sama zamyka się przy rozpędzaniu
-cieknie podczas jazdy w deszczu
-nie jest cichy
-jest kiepsko spasowany i po roku zaczął trzeszczeć i skrzypieć
-blenda nadal się rysuje, podobnie jak w C3 (bez 'pro')
-pinlok nadaje się do wymiany po paru przetarciach!
-i jest w chooj za drogi w stosunku do jakości (a właściwie jej braku)
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bliźniak : 07.03.2014 o 12:08
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 12:01   #78
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Wegrzyn
miałem Ci odpisać ale widzę, że sam sobie odpowiedziałeś. Będziesz Pan zadowolony.
Jeżdże w starym C1 i też pomału przymierzam się do zmiany. Myślałem o C3 ale obejrzałem go w Lousie i niestety potwierdza się, to co użytkownicy pisali na innych forach - niska jakość wykonania. Obok stał Shoei Neotec, który wygladał o niebo lepiej.
Podobno Schuberth jedzie na opinii jaką zbudowały mu poprzednie kaski: C1 i C2 i chyba nie zauważył, że konkurencja nadrobiła jeżeli chodzi o pasowanie, funkcjonowanie mechanizmu.
Jedyne czego mi brakuje w Neotecu to ta wyściółka przy zapięciu, żeby nie smyrało po podbródku - Schuberth ma to już od dawna.
Ból tylko, ze Shoei Neotec nie idzie dostać w jakiś promocjach czy obniżkach tak jak C3.
Życzę miłego użytkowania i opisz proszę wrażenia z jazdy w tym kasku.

Ostatnio edytowane przez Navaja : 07.03.2014 o 12:06
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 12:12   #79
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Navaja dobrze szukaj bo idzie kupić taniej niż C3
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2014, 12:55   #80
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Wegrzyn daj na a kontakty/namiary gdzie idzie nabyć ten kask w dobrych cenach.
Z góry dzięki.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.