Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.09.2019, 14:17   #41
zz44
 
zz44's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 297
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zz44 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 42 min 0
Domyślnie

Koleżanka sobie chwali.
https://aledil.pl/index.php/oferty/a...zkladania.html
Też byłem pod wrażeniem szybkości rozkładania i składania.
zz44 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2019, 18:48   #42
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Molek Zobacz post
Tylko Ci namieszam. Sam szukałem przez jakiś czas namiotu który sobie kupię w grudniu jak będą promocje w Chinach i padnie na ten

https://s.click.aliexpress.com/e/D1KCe5Uc

A tu opinia po polsku https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=19485.0
A jeśli nie chcesz nosić tego na plecach to grałbym ten z deca ale 3 osobowy na 2 osoby. Moim zdaniem na dłuższe wypady gdzie waga nie jest tak istotna daje to duzo wiekszy komfort.
Przy namiotach zawsze jest jakiś kompromis i najlepiej byłoby mieć kilka

120 cm na dwie osoby to wg mnie mało chociaż mały jestem. Ten z chin jest ciut większy i przez zew. Stelaż całą przestrzeń w środku się wykorzystuje i wg mnie jest właśnie dobrym kompromisem.
Fajna propozycja ale jestem zdecydowany na 90% na decatlon z f&b. W wersji 2 osobowej waży 3kg i do samotnego użytkowania będzie w sam raz.
Dzieki za propozycję
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2019, 18:57   #43
skvrsk


Zarejestrowany: Apr 2019
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
skvrsk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 16 godz 5 min 30 s
Domyślnie

Bardzo dobre są też namioty Hannah(samonośne). Ja wyrwałem używkę Serak 2 w idealnym stanie za 250zł.
Miałem Naturehike'a, ale strasznie skraplała się wewnątrz wilgoć, a i dostępne kolory nie robią szału. W nocy świecił, jakby był fluorescencyjny. Za to stał bez przybijania. Sprzedałem.
Decathlona również nie chciałem ze względu na jadowicie żółty kolor sypialni. Lubię być bardziej niewidoczny pod namiotem, rozbijając się na dziko.
skvrsk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 08:24   #44
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 9 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tyran Zobacz post
Mam Husky i Hubba Hubba.
Zdecydowanie Hubba wygrywa.
Polecam ultralekki Fjord Nansen TROMVIK II / waga do 2 kg i jest o połowę tańszy do MSR a praktycznie jest identyczny .
Poniżej tysiaka już kupisz https://www.szumgum.com/namiot-fjord...romvik-ii.html
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg und_pl_Namiot-TROMVIK-II-2000g-22875_1.jpg (254.0 KB, 36 wyświetleń)
Typ pliku: jpg und_pl_Namiot-TROMVIK-II-2000g-22875_4.jpg (253.2 KB, 34 wyświetleń)
Typ pliku: jpg und_pl_Namiot-TROMVIK-II-2000g-22875_3.jpg (271.7 KB, 33 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez herni : 08.09.2019 o 08:41
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 13:01   #45
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Ino ze nie spełniają wymagań bo nie mają podwieszanej sypialni ,czyli rozbijając namiot
w czasie deszczu już moczymy sypialnię
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 13:11   #46
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Ino ze nie spełniają wymagań bo nie mają podwieszanej sypialni ,czyli rozbijając namiot w czasie deszczu już moczymy sypialnię
Prawda ale nie do końca Kluczem sukcesu - zarówno w przypadku MSR, jak i Fjord Nansen i bliźniaczych konstrukcji - jest dodatkowa podłoga. Posiadając ją rozpinamy z jej pomocą maszt, zakładamy tropik i dopiero na końcu wpinamy sypialnię. Wbrew pozorom da się to zrobić i nie jest trudne ale proponuję przećwiczyć przy ładnej pogodzie.

Idea pokazana np. tutaj: https://youtu.be/CjFvXHWg9M8 czy tu: https://youtu.be/YmM8eY-wyck
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 08.09.2019 o 13:17
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 20:34   #47
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Mam chinkę z Ali o identycznej konstrukcji (3F UL Gear), kosztował coś 110-120 zielonych. To jeden z najlepszych namiotów jakie mam/miałem. Są dwie wersje, ja mam "letnią", czyli sypialnia to praktycznie sama moskitiera, zdarzało mi się rozbijać właśnie bez tropiku. Zdarzało mi się też rozkładać sam tropik.

Co do podwieszanej sypialni, to był to dla mnie zawsze jeden z głównych wyznaczników przy zakupie, podobnie jak samonośność. Tylko co mi po możliwości rozłożenia namiotu w deszczu z już podwieszoną sypialnią, jak rano spakuję to do wora i na kolejny wieczór będę miał gnój?

Póki co ta "podróba" MSRa najlepiej mi się sprawdza. Ale najczęściej biorę zwykłe iglo za 100zł z decathlonu
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 23:04   #48
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A jak z jakością tych chinoli?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2019, 01:23   #49
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Nic nie cieknie, nic się nie rwie, na wygląd/dotyk średnia półka, brak zastrzeżeń. Jedyne zastrzeżenia mam do aluminiowych masztów, ale porównanie mam tylko z colemanem, który ma własny alu-stop (gdzieś o tym czytałem). Coleman w pewnym momencie ugięcia po prostu pęka z wielkim hukiem, raz mi się to zdarzyło, myślałem że jakaś gałąź walnęła w namiot. W chince rurka się podda, tj. zegnie i już tak zostanie, ale można ją naprostować. Zupełnie nie wpływa to na użytkowanie, ale trochę mnie to zdziwiło na początku.

Co do samej konstrukcji a'la MSR, to jeszcze warto przy wyborze przyjrzeć się wymiarom. Chyba Ex ma taką chinkę, ale z innej firmy, też dwójkę, ale wymiary po rozłożeniu są wyraźnie mniejsze. Do tego mojego dwumetrowiec rozciąga się wygodnie i ma jeszcze luz na toboły.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2019, 07:35   #50
polly


Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Kraków
Posty: 128
Motocykl: DR650SE
polly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 5 godz 1 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Fajna propozycja ale jestem zdecydowany na 90% na decatlon z f&b. W wersji 2 osobowej waży 3kg i do samotnego użytkowania będzie w sam raz.
Dzieki za propozycję
Fresh&Black to dla mnie nieoceniony patent. Zawsze mnie wkurzało słońce rano, a w tym namiocie nie ma tego problemu.
polly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tankbag - jaki macie, jaki polecacie Novy Gadżety / wyposażenie 57 21.04.2023 09:59
Jaki materac pod namiot w rozsądnej cenie? motormaniak Szpej turystyczny - Produkty i Porady 117 02.06.2020 22:52
Namiot 1 os muszel72 Szpej turystyczny - Produkty i Porady 58 01.05.2020 07:11
Namiot Marcin3City Archiwum 2 10.06.2018 23:29
Jaki namiot szturmowy? Ludwik Perney Szpej turystyczny - Produkty i Porady 34 29.05.2014 11:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.