Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2009, 23:15   #41
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

piszcie piszcie.. serce rośnie.

a teraz kilka słów dla Was i dla tych co będą czytali później, żeby było widać postęp 1. FAKTYCZNIE wtyczki wysokiej jakości i wodoszczelne okazały się fatalnym wynalazkiem. były dość duże i niestety wychodziły z nich piny co po kilkukrotnym rozłączeniu niestety często skutkowało brakiem przewodzenia.
potem była zmiana na czworokątną białą wtyczkę /pewnie niektorzy mają i taką/ ale skonczyly się jej zapasy u dostawcy i ... zupełnie przypadkiem znalazłem tę której uzywam teraz: świetna bo naprawdę bardzo mała, a przy tym z zatrzaskiem i z pinami żeńskimi ze sprężynką więc zawsze jest styk niezależnie od drgań itede... przy niej zdecydowany jestem zostać. dodatkowo zrezygnowałem z zaciskania konektorów we wtyczkach na rzecz ich lutowania. i tak mam zawsze na warsztacie nagrzaną lutownicę więc co mi szkodzi. teraz przylutowane są mniej podatne na złamania no i nie ma mowy o ich wyrwaniu. prędzej przewód pęknie.
przy okazji pochwalę się że stosowane obecnie przewody wykonane są z miedzi beztlenowej OFC i opatulone raz że ekranem a dwa to że izolacją niepalną/samogasnącą. chyba w sam raz do motoryzacji pomyślałem sobie.
2. była podniesiona kwestia zaworu: ten obecny jest faktycznie spory. ale mam już zrobiony SWÓJ zawór dedykowany stricte temu urządzeniu. jest dwukrotnie mniejszy. w sprzedaży będzie wkrótce - kiedy zakończę wszystkie testy. w XRV jest sporo miejsca żeby zmieścić nawet ten stary. ten nowy za to zmieści się nawet w sprzętach typu DRZ czy SX jakowyś gdzie nie ma wiele przestrzeni podplasticznej.
3. co do smarowania z dwóch stron... ech... scott miał jedną rurkę przez niemal 20 lat. i smarowało.
da Bóg na wiosnę będę miał double indżektora póki co cieszę się że jedyne co trzeba smarować to przestrzeń między rolką a sworzniem. hehe. w pozostałych miejscach jest smar fabryczny chroniony oringami czy xringami. ze smarowaniem wzmiankowanej przestrzeni sworzniowej radzi sobie nieźle rurka z jednej strony. ale: klient nasz Pan
4. ubiegając kwestię która pewnie się pojawi: w przygotowaniu element mocujący sterownik na kierownicy - do tej pory korzystałem z taśmy dwustronnej, która akurat w XRV sprawdzała się OK. ale żeby było full profi uważam, że takie mocowanie jest konieczne.
5. i w końcu na końcu: napełnianie zbiornika. myślę nad tym. a raz na 2 do 3 tys km myślcie i Wy najprościej będzie mi zmienić średnicę jednej rurki do napełniania i takową dołączać do zestawu. wówczas łatwiej będzie nałożyć ją na strzykawkę.
dla tych którzy już hulają z motooilerem - można końcówkę posiadanej rurki na ciepło rozkalibrować i wtedy będzie już na zawsze jej średnica odpowiednia dla wsunięcia tam strzykawki.

dziękuję za opinie i czekam na następne, których bardzo jestem ciekaw.
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 29.11.2009, 23:25   #42
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Gdzie moja oliwiarka?

edit: Trochę dziwnie to wygląda. Niniejszym oświadczam że nie zostałem oszukany, ani nic z tych rzeczy. A powyższe należy traktować jako żart. Miałem nadzieje że emotikony wszystko wyjaśnią, ale lepiej dopisać niż miałby z tego powstać jakiś kwas.
__________________
RD07 & DRZ

Ostatnio edytowane przez newrom : 30.11.2009 o 09:35
newrom jest offline  
Stary 30.11.2009, 12:41   #43
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 13 godz 28 min 7 s
Domyślnie

Ja póki co mogę chwalić Matjasa za profesjonalną obsługę przy zakupie i samo wykonanie. Jak zamontuję, napiszę resztę.
ATomek jest offline  
Stary 30.11.2009, 18:07   #44
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A ja czytając wasze opinie postanowiłem sie rozstać ze "szprajem" i zakupić ten pomocny wynalazek
 
Stary 30.11.2009, 22:00   #45
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

I ja, i ja, i ja... też już ją mam

ELEKTRO-MECHANICZNO-GRAWITACYJNĄ MEGASMAROWNICZKĘ

, ale jeszcze nie na Afri tylko nadal w kartoniku. Będę "grzebał " w motongu kilka rzeczy na raz, to wtedy zainstaluję. Na temat samego smarowania to się nie wypowiem bo jeszcze nie przetestowałem , ale samo wykonanie bardzo mi się podoba. I rzekłbym, że sam bym lepiej tego nie zrobił, he,he,he
I muszę dodac, że cieszy mnie, że myślą techniczną i produkcją akcesoriów do Afri (i nie tylko) zajmują się ludzie którzy sami są bezpośrednio związani z motocyklizmem, a nie zajmują się tym tylko biznesowo. Bo widac tego efekty!!!!
Więc pozdro dla Matjasa za Motooilera a dla Wasilczuka za zajebiaszczy bagażnik-te rzeczy już od nich mam. Adekwatnie się ma sprawa np z Hiszpanem(naprawdę świetnie wykonane kufry i stelaże)-jeszcze nie mam

POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I nie boję się pod tym podpisac:
Krzysztof Myszka z Bydgoszczy (MOTOMYSZA)
MOTOMYSZA jest offline  
Stary 06.12.2009, 18:17   #46
mateuszzory
 
mateuszzory's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Żory
Posty: 4
Motocykl: DRZ 400 SM "KOZA"
mateuszzory jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 min 21 s
Domyślnie

Witam
Postaram się trochę opisach instalacje oliwiarki Motooiler na motocyklu Suzuki Drz 400 SM

Potrzebujemy :
1.Zestaw Motooiler
w zestawie są ale jak coś się robi bez przemyślenia :
2.Opaski zaciskowe może ok 5 szt (lepiej gdy jest więcej )
3.Opaski zaciskowe małe metalowe ok 2 szt (lepiej gdy jest więcej
4.Rurkę chyba 4 i 6
5.Śrubę z nakrętką z uszczelka

większe zdjęcia mogę przesłać dla zainteresowanych
Zapraszam na moja galerie na fotosiku jest tam więcej zdjęć
http://greypl.fotosik.pl/albumy/714190.html























P.s Zapomniałem jeszcze zrobić foto panela sterującego ( w najbliższym czasie wrzucę )

Olejarka sprawuje się super i na początku miałem problem z ustawieniem dobrego napływu na dysze . Po krotce przesadzałem z regulacja chciałem poprawić producenta :P i miałem kropki na wahaczu lub kapiący spod plastikowej osłony olej . Teraz ma ustawione na trochę poniżej połowy pokrętło i przekaźnik na 1 .
Teraz jak widać na zdjęciach wahacz czysty tylko jakieś błotko , kurz lub inne brudy z drogi.
Wlewam olej Mobil1 przekładniowy 80w90 ( jeszcze dokładnie sprawdze )

I powiem Wam szczerze super to wpływa na łancuch mam poprawe zachowywania się łańcucha w niektórych miejscach zapieczony i ciężko chodzi , lekko pokrzywiony , nieruchomy . Czekam teraz na wymiane napedu i od nowości z Motooilem tylko teraz jakoś to wolniej się złużywa i wyciaga

Ostatnio edytowane przez mateuszzory : 06.12.2009 o 18:44
mateuszzory jest offline  
Stary 15.12.2009, 19:59   #47
willard


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 31
Motocykl: BMW Dakar
willard jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 25 min 15 s
Domyślnie

A kiedy bedze w sprzedazy nwoa ulepszona wersja (mniejszy zawor, mocowanie panelu na kierownice)? Zona mnie meczy o prezent na gwiazdke
willard jest offline  
Stary 15.12.2009, 21:38   #48
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

na tak postawione pytanie powiem: zapraszam na zakupy awansem do odbioru najdalej w połowie stycznia. w nowej cenie
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 16.12.2009, 11:14   #49
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 10 godz 57 min 0
Domyślnie

Witam i na wstępie przepraszam, ze zasmiecam wątek, ale mam nadzieję, że w końcu Matjas mnie zauważy i przypomni sobie o mnie.

Matjas, mozesz się w końcu odezwać i przestać mnie olewać od kwietnia, myślę, że wystarczająco długo byłem już wyrozumiały.
Załatwmy wreszcie sprawe do końca, naprawde nie chce robić zgrzytów.

Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline  
Stary 16.12.2009, 11:38   #50
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Po to jest ten dział. Jak cos jest nie tak - to sorry gregory...
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motooiler robertG7 Wszystko dla Afryki 25 29.03.2014 07:19
Porada łańcuchowa pilnie potrzebna ... paku Rama, zawieszenia, napęd 3 10.08.2009 09:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.