Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.05.2011, 17:38   #1
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie Jaki regler / pompa paliwa na zapas...

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, planuje wypad do Rumunii i chciałbym zabrać zapasowy regler oraz pompe paliwa, wiem ze oba tematy były wałkowane ale chciałbym zeby ktoś udzielił mi rady w sprawie łatwości wymiany tych podzespołów. Które z oferowanych na rynku pomp i rozwiązań są dobre ale też oferują "plug and play" tak zeby taki laik jak ja mógł w trasie jak najszybciej i najprościej wywalić zepsute i zamienić na nowe.

Przykładowo pompa FACET podobno dobra ale montaż z tego co czytałem troche skomplikowany na polowe warunki.

To co pisałem analogicznie chciałbym sie doweiedziec co do reglera.

Gdzie i jakie kupic?
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 17:52   #2
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Regler - RAFWRO, na tyle plug&play że możesz polutować konektory i wsadzić w połówkę kostki jakby co.

Pompa: allegro i szukasz takiej samej elektrycznej mitsubishi jak jest w afrze, ale szukaj wśród sportów


A najlepiej solidnie przeglądnąć całą elektryke i dzida. Rumunia na tyle blisko, że nic nie powinno zdążyć się spierniczyć
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 08:10   #3
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaca GDA Zobacz post
Przykładowo pompa FACET podobno dobra ale montaż z tego co czytałem troche skomplikowany na polowe warunki.
montaz FACETA jest zupelnie jest nieskomplikowany. Zreszta mozesz sobie go ulatwic - wyciagajac z wtyczki pod siedzeniem przewod + (albo i oba...) w okolice pompy oraz sprawdzajac, czy wystarczy przewodow paliwowych do faceta.
Jesli nie wystarczy, pakujesz do bagażu kawałek rurki paliwowej, 2 grubsze trytytke i dwa cybanty. W razie "W" wymiana zajmie Ci 15 minut - podpinasz prąd z wtyczki, mocujesz trytytkami pompe w miejsce starej, zakladasz przewody paliwowe na pompe i...to by bylo wsio.
Acha - kupujac faceta upewnij sie, ze masz w komplecie krocce. Podobno sprzedaja czasem bez tych kroccow, wtedy jestes w ciemnej d...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 22:37   #4
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,381
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 10 min 25 s
Domyślnie

Regler sobie kup jakikolwiek..szczerze mówiąc nigdy nie mialem problemów z tym elementem, osobiście mam zapasowy z larssona i od 2 lat go nie użyłem więc nie wiem czy dobry czy zły
Co do pompy to tak jak pisze kolega kup tak samo wygladająca elektryczną z innego motocykla, czasem mają inną dł przewody elektryczne i musisz sobie dolutowac kawalek kabelka aby w lesie tego nie robic
Czy to Facet czy inne ustrojstwo powinno działać, podłącz w domu zdemontuj i włóż do kufra, albo zamocuj z zaślepionymi przewodami w razie draki łatwiej przełączyc
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2011, 09:50   #5
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Pompa - kup w larsonie nowe styki i zamontuj, uszczelnij wieczko i otwór przez który przechodzą przewody zasilające pompę. Na taki wyjazd pewnie bym się bardzo nie napinał na zapasową- zawsze możesz pojechać na wszechobecnej, niedrogiej i lekkiej grawitacji (oczywiście pod warunkiem że masz wystarczająco paliwa w baku).
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa paliwa. Za ile? Pawel Wszystko dla Afryki 8 11.10.2011 11:31
Pompa Paliwa Adagiio Uklad paliwowy i wydechowy 8 19.05.2011 10:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.