Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.06.2014, 19:05   #21
Moto-Bandit
 
Moto-Bandit's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zbiczno
Posty: 179
Motocykl: RD04
Moto-Bandit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 30 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
sirac to szmata nie opona, w deszczu za śliska na asfalt a w terenie ten jej bieżnik się szybko zapycha, takie uniwersalne to, czyli do niczego taki sirac to się nadaje do wfm-ki - patrzysz na taką opone i mówisz... łał - ile bieżnika, starczy mi do 2028 roku, no chyba, że żdzisiek będzie robił drugie weselicho i żeby nie było - kupiłem swoją królową na takich sirakach, chciałem je dojechać ale nie starczyło mi odwagi po pierwszych przygodach
Długo jeździłeś na Sirackach? Ilu letnie miałeś?
Ja mam na przedzie i sobie bardzo chwalę, trzymają się ładnie na asfalcie, w teren to wiadomo średnio słabo.
Moto-Bandit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 19:13   #22
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

zaraz po zakupie pojechałem na nich do Francji, wróciłem przez Włochy, zdjąłem to badziewie i nawet nie chce o nich myśleć, wróciłem do tourance, wg mnie do naszych moto na bezpieczne podróżowanie w asfaltowych warunkach pozwalają tylko tourance i anakee... w gs też miałem tourance i też było wspaniale opony były z 2012 założone nowe przed sprzedażą, nawet fakture mi gosteg dorzucił - w razie gwarancji...
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 19:16   #23
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Jeździlłem i na sirakach i na anakee2. Ogólnie siraki są bardzo fajne i trwałe. Na mokrym wielkich różnic nie stwierdziłem, na szutrze sirak chyba troche fajniejszy. W chorwacji na mokrym jeździłem na siraku i był spoko.

Mam Tourance obecnie ale następne szosowe to pewnie właśnie siraki zapodam choć do obecnych nic nie mam, są trwałe i w deszczu normalnie się zachowują. Ale Siraki chyba tańsze a nie powiedziałbym że znacznie gorsze. W trampku mam takie hiper zawieszenie i moc że opon nie zamykam no chyba że podczas glebienia :-)

Siraki z przodu jak są dość mocno zjechane (25kkm) to się potrafią nieco ząbkować - nie jest to jednak upierdliwe.

Pozdr
zimny

ps. najfajniejsze prosze Państwa to są TKC :-)

Ostatnio edytowane przez zimny : 24.06.2014 o 19:18
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 19:36   #24
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bass Zobacz post
nie lubię Cię Jorge ale nie jestem łobuz i nie chce mieć nikogo na sumieniu, więc napisałem od serca, uczciwie i w oparciu o swoje doświadczenie
A co Ty masz do mnie - nie polałem Ci kiedy

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
J najfajniejsze prosze Państwa to są TKC :-)
No i gut - takie mam teraz . Ale z kobitą (sic! - po latach) wyskoczył mi wylot do rodzinki w poprzek naszego pięknego kraju - więc będę się lepiej czuł nie jadąc po lasach
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 19:54   #25
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

nie, masz piwo w awatarze a ja mam kaca giganta po długim weekendzie i żadnej ale to żadnej opcji...na prawdę żadnej - do piątku żeby się napić przepraszam za mój ciężki humor...

co do siraków to chyba wiem w czym leży problem - Zimny mnie natchnął - chodzi o to, że różni ludzie, różnie jeżdżą - ja należe do tych, co afryką winkle zamykają i w deszczu jeżdzą szybko - warunkiem są dobre opony a inni śmigają wolno i nie zamykają, wtedy nawet licha opona może spełniać ich oczekiwania... mnie siraki zawiodły okrutnie... można to ująć tak, z motocyklowego punktu widzenia - na sirakach w deszczu jechałem z dupościskiem i rozluźnionymi stopami a na anakach i turansach normalnie

Ostatnio edytowane przez bass : 24.06.2014 o 19:58
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 20:14   #26
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Ano chyba właśnie w tym rzecz - styl jazdy. Ja jeżdże jak emeryt raczej to i różnic w oponkach tak nie czuje. Ale przyznam że turancom nie moge absolutnie nic zarzucić na czarnym po Włochach.

Jorgu, jak se przełożysz gumy z tkc na szosówki to uważaj bo Ci sie afra zacznie walić w zakręty. Ja byłem na tyle zaskoczony że przed domem zawracając prawie pieprznąłem na bok :-)
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 21:14   #27
nev


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 131
nev jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 7 min 4 s
Domyślnie

a to akurat ciekawe, bo moje wrażenia są takie że to na kostce motocykl sam skręca lekko wytrącony z równowagi, a na szosowych to jednak trzeba mu nieco pomóc.

Po zmianie kostka -> szosa prawie wyleciałem z pierwszych 5 zakrętów
nev jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 21:18   #28
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

K60 scout robi zadziwiająco dobrze jak na taką oponę... Najbardziej się zdziwiłem jak mi na mokrym asfalcie zamiast driftu robiło dobre wheelie. Błoto i trawa to wiadomo że nie bangla ale też masakry jakiejś nie ma.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2014, 21:51   #29
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
K60 scout robi zadziwiająco dobrze jak na taką oponę... Najbardziej się zdziwiłem jak mi na mokrym asfalcie zamiast driftu robiło dobre wheelie. Błoto i trawa to wiadomo że nie bangla ale też masakry jakiejś nie ma.
Miałem dokładnie takie same odczucia na kacie. Jesli chcesz opone tylko na asfalt to może Aneake 3. Mam ją teraz na BMW bo byly załozone nowe jak kupowałem i powiem tylko tyle ze wodę odprowadzają świetnie a na mokrym można na kolano schodzić. Lecz opona TYLKO na asfalt. Jesli ma być też na szuter i lekki teren to zdecydowanie K60 SCOT.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2014, 11:45   #30
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Ja przód TKC, tył K60. Wielcem zadowolon z takiego zestawu. Dwa tygodnie po Bałkanach i Rumunii, w tym z tydzień deszczu i było bardzo ok, a na Albańskich szuterach można było się mocno wyszaleć.

Jedyne co można zarzucić temu zestawowi, to że przeloty asfaltami w wysokiej temperaturze zmordowały już prawie połowe przodu. Plus huk, ząbkowanie i takie tam kostkowe tematy ;]
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jeśli nie AT to co ... (wydzielone z tematu Endriuzeta) ENDRIUZET Inne tematy 56 17.02.2010 10:33
Rajd Pałuk dla endurowców ect...jeśli ktoś z bliska zapraszam! Kwachu Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 13.11.2009 22:21
Jeśli macie OC w TUW to lepiej sp...jcie z tamtąd hubert Inne tematy 30 06.10.2008 18:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.