Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.11.2011, 17:54   #31
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,656
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 5 godz 34 min 7 s
Domyślnie

widzialem kiedys jedna w czarnym macie afryke i jakoś mnie nie urzekła... jedyne słuszne jest orginalne malowanie... ale to tylko moje zdanie. powodzenia Tajga.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2011, 11:57   #32
junior_w


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 7
Motocykl: RD07a
junior_w jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tajga Zobacz post
Krótka piłka z mojej strony - potrzebny dobry, sprawdzony i pewny człowiek który w okolicach Warszawy tchnie młodego ducha w moją królową - chodzi o remont silnika - wymiana pierścieni, uszczelniaczy, szlify niezbędne i zrobienie wszystkiego co się jeszcze przyda - jak już będzie rozbebeszony to i łańcuszki zmienię a co tam.

Chodzi mi o człowieka który zrobi to dobrze, kompleksowo i konkretnie.

Macie może jakieś namiary?

Drugi temat - fajnie jakby się znalazł jeszcze jakiś malownik co by jak ten pierwszy będzie robił silnik zabrał bak i plastiki, zdarł wszystko w cholerę i ozdobił królową w piękny czarny mat. Z początku nie chciałem tego robić ale po ostatnim szlifie mam plastiki już tak przytarte że szkoda na afryczkę patrzeć - i tak tylne osłony idą do klejenia. A na wiosnę zasługuje afri na jedyny słuszny czarny kolor (I logo Galactic Empire na baku )) ).

Tutaj też - ktoś coś poleci w okolicach Warszawy?

Z góry odpowiadam na pytania:

1. tak, wiem że trzeba zawory wyregulować żeby sprawdzić co z kompresją tak naprawdę.

2. nie - kupno drugiego silnika to jest opcja zapasowa - kupowanie kota w worku

3. pali olej umiarkowanie, ale chcę żeby paliła go wcale.

4. wiem, że fioletowo różowe to nieczęsto spotykanie malowanie i warto je utrzymać, bo oryginalne etc ale ma być czarny mat

5. wiem że to są pieniądze wrzucone których nie odzyskam nigdy, ale to jest moto które spełniło wszystkie moje potrzeby i wymagania i nie wyobrażam sobie żebym miał mieć cokolwiek innego. Dlatego zainwestuję jak trzeba i ją wyremontuję po całości żeby cieszyć się nią kolejne 20 lat.
Witaj,
Jest gość na targówku jak chcesz to zadzwoń do niego
501-137-824 MARCIN
Pozdrawiam,
Wojtek
junior_w jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Do tych co byli w Norwegii pytania Evvil Przygotowania do wyjazdów 6 15.07.2013 23:00
poślizgi na sprzęgle - pytania arturro2622 Silnik, sprzęgło, skrzynia 2 13.03.2012 15:21
Zawieszenie AT przód - pytania... puntek Hamulce, kola, opony 16 28.07.2008 11:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.