Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.11.2010, 10:28   #41
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Na głowicach. Od tylnego cylindra po lewej, od przedniego po prawej stronie, zaraz przy króćcach ssących.

Sprawdź na ile masz wykręcone składy mieszanki, oraz zobacz czy masz tulejki na śrubkach od obejm, jeśli masz to zdemontuj, powinno być lepiej, doszczelni króćce.
Niestety nasze Afryczki po prostu się starzeją i tego typu przypadłości będą coraz częstsze, Pierwsze umierają elementy gumowe .
Koszt króćców jest śmieszny u mnie to 49 zł czyli jakieś pół baku paliwa

Ostatnio edytowane przez szparag : 03.11.2010 o 10:38
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 12:20   #42
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Na głowicach. Od tylnego cylindra po lewej, od przedniego po prawej stronie, zaraz przy króćcach ssących.

Sprawdź na ile masz wykręcone składy mieszanki, oraz zobacz czy masz tulejki na śrubkach od obejm, jeśli masz to zdemontuj, powinno być lepiej, doszczelni króćce.
Niestety nasze Afryczki po prostu się starzeją i tego typu przypadłości będą coraz częstsze, Pierwsze umierają elementy gumowe .
Koszt króćców jest śmieszny u mnie to 49 zł czyli jakieś pół baku paliwa
Dzięki szparag za info.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2011, 20:45   #43
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nicek27 Zobacz post
2. Synchro zawsze robi się po ustaleniu składu. Nie masz tego ustawionego to synchronizacja dużo nie pomoże.
Właśnie studiuje instrukcje do Colortune i piszą, że najpierw trza zrobić synchro, a potem kręcić śrubami od mieszanki.

Ktoś napisał, że śruby od mieszanki mają wpływ na zużycie paliwa tylko przy wolnych obrotach, jednak dzięki nim możemy uzyskać różne barwy przy spalaniu w czasie otwarcia przepustnicy. To znaczy, że mają wpływ na zużycie paliwa również przy jeździe.

Poprawcie mnie jak się mylę.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2011, 21:14   #44
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Ktoś napisał, że śruby od mieszanki mają wpływ na zużycie paliwa tylko przy wolnych obrotach, jednak dzięki nim możemy uzyskać różne barwy przy spalaniu w czasie otwarcia przepustnicy. To znaczy, że mają wpływ na zużycie paliwa również przy jeździe.

Poprawcie mnie jak się mylę.
Nie mylisz się. Śruby składy mają znaczenie w całym zakresie obrotów. Im większe obroty tym mają mniej dogadania, ale mają.
Co do synchro ja zawsze robie po ustawieniu składów. Chociaż, jeśli tam piszą żeby przed, to pewnie ma jakieś znaczenie.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2011, 17:22   #45
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 59 min 17 s
Domyślnie

Albo zle szukałem albo jestem i slepy.Szukam na forum foty gdzie znajduja sie śrubki do regulacji składu mieszanki, mam zamiar sam ustawić mieszankę a jak nic z tego nie wyjdzie to poszukam fachowca i z uniżoną głową przyznam sie o rozregulowaniu.
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2011, 20:00   #46
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ADAMO_16 Zobacz post
Albo zle szukałem albo jestem i slepy.Szukam na forum foty gdzie znajduja sie śrubki do regulacji składu mieszanki, mam zamiar sam ustawić mieszankę a jak nic z tego nie wyjdzie to poszukam fachowca i z uniżoną głową przyznam sie o rozregulowaniu.
Nie wiesz gdzie są śruby składu, a chcesz je ustawiać? Nie chce nikogo obrazić, ale nie widzi mi się to...
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2011, 07:55   #47
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

Nie no spokojnie , o to gdzie jest koło bo chcą dętkę znienić jeszcze nie pytają.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2011, 12:17   #48
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 59 min 17 s
Domyślnie

Dziwny ten sarkazm-znaczy się lepiej coś spierdzielić niż sie pytac.Leniwy nie jestem, starałem sie znaleść sam ale nie znalazłem.A może nowy temat miałem założyć-tylko poco?Dwa miesiące mam AT i wszystko muszę wiedzieć? Panowie no bez jaj, wydawało mi sie że warto skorzystać z wiedzy forumowiczów.Wiele rzeczy sam zrobiłem min-wymiana płynów ustrojowych,klocków hamulcowych,przejrzałem instalacje pod kątem miejsc newralgicznych.A teraz pora na poważniejszy krok.Ale jestem pewien, że dowiem sie gdzie są te cholerne śrubki i odważe sie na regulacje
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2011, 13:15   #49
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 24 s
Domyślnie

A więc , jak zajrzysz pod zbiornik zobaczysz dwa gażniki połączopne ze sobą. Śruby od składu są w obu gaznikach w tym samym miejscu czyli praktycznie w najniższym punkcie gażnika pod komorami pływaków. Mosiężne śrubki na śrubokręt krzyzakowy skierowane do dołu. Sam skład mieszanki można zmienić, ale nie podchodzi się do ustawienia składów bez wakuometrów (rozsynchronizujesz gażniki). Dodam, ze każda ze śrubek jest po innej stronie motocykla Było o tym.
__________________
Wichura

Ostatnio edytowane przez Mecia : 02.05.2011 o 13:17
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2011, 13:56   #50
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Ja bym to oddał do seriwisu. To jest minuta roboty jak ktoś się zna na tym dobrze. A jak ktoś sie nie zna to tylko popierdzieli znając życie
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
RD04- śruby składu mieszanki i wycieki z gaźników giblas Uklad paliwowy i wydechowy 45 28.03.2019 09:58
regulacja mieszanki - faq? Evvil Uklad paliwowy i wydechowy 5 09.09.2012 15:38
Ustawianie poziomu paliwa w komorze pływakowej rd03 Fihu Uklad paliwowy i wydechowy 7 08.02.2012 12:15
Regulacja, ustawianie swiatel Poncki Regularne czynności serwisowe 16 02.09.2008 15:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.