Wróæ   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzêg³o, skrzynia

Silnik, sprzêg³o, skrzynia Monta¿ i demonta¿ elementów silnika: sprzêg³a i skrzyni , wymiana ³añcuszków rozrz±du, demonta¿ g³owic i zaworów, pomiary kompresji, ci¶nienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, t³oków i pier¶cieni.

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
Stary 12.04.2008, 22:06   #1
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwa³e, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 3 tygodni 6 dni 17 godz 51 min 48 s
Domy¶lnie Naprawa walka zdawczego RD04

Cytat:
Napisa³ Dnieprw Zobacz post
naped-tutaj problem z walkiem zdawczym,ale mam plan!
A jaki masz plan? Pewien patent jest opisany w kwietniowym ¦wiecie Motocykli przy okazji opisu u¿ywanej Afri
szwedzkikucharz jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 13.04.2008, 15:08   #2
Dnieprw


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rymanow
Posty: 36
Motocykl: RD04
Dnieprw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 6 s
Domy¶lnie

Nie, moj plan jest prostrzy, od starej zebatki odciolem "talarek" na 7mm, to poszerzenie bez zebow i przyspawalem do nowej , grubosc jest taka ze czola zebatki i walka sie pokrywaja,mam zamiar przetoczyc motocykl kawalek , tak aby zebatka ulozyla sie sama w osi lancucha i zespawac ja z walkiem.Mysle ze to najprostrze rozwiazanie.I tak czeka mnie wymiana walka,ale na razie powinno wystarczyc spawanie.
Dnieprw jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 13.04.2008, 22:58   #3
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjêcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesi±ce 4 tygodni 1 dzieñ 1 godz 45 min 0
Domy¶lnie

Nie g³upie- w tej sytuacji wystarczy tylko trochê w 2 punktach posmarkaæ. A ¿e wa³ek i czo³o dospawanej zêbatki bêd± tworzyæ równ± powierzchniê to nie bêdzie problemu potem z wymian± - diaxikiem zjedziesz na równo i wsadzisz nastêpn± poszerzon± zêbatkê...... Sugeruje wsad¼ od razu nowy simering pod zêbatkê (potem mo¿esz mieæ k³opot z ewentualn± wymian±) i w czasie spawania polewaj wa³ek po drugiej stronie zêbatki - ¿eby simeringu nie ugotowaæ. pozdr
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 04.06.2008, 10:52   #4
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzieñ 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domy¶lnie

A mnie sie zdaje ¿e z tego simmeringu to po spawaniu gówno zostanie NO chyba ¿e zamiast pospawaæ tylko powierzchniowo posmarkasz.

Zastanawiam siê czy nie lepiej wyrównaæ powierzchniê wieloklinu iglakiem, tak ¿eby na ca³ej d³ugo¶ci by³ równy i napawaæ wielowpóst zêbatki po czym równie¿ obrobiæ iglakiem pod wielokilin.

Ostatnio edytowane przez Bonjour : 04.06.2008 o 10:57
Bonjour jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 04.06.2008, 21:17   #5
Dnieprw


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rymanow
Posty: 36
Motocykl: RD04
Dnieprw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 6 s
Domy¶lnie

Spawanie zebatki do walka to jednak nie takie proste jak sie wydawalo.Na poczatku przylapalem migomatem w 3 miejscach- obcielo prawie od razu.Potem przyspawalem elektroda dookola, dluzlej wytrzymalo ale jednak oderwalo. Zeszlifowalem spawy,powbijalem kliniki z brzeszczota-metoda opisana w "Swiecie Motocykli"-na kleju,ale to taczej zeby zabezpieczyc przed korozja.Potem pospawalem elektrycznie kladac jeden spaw dookola,a potem w poprzek polaczenia, promieniowo, jak szprychy.Trzyma od dluzszego czasu.Ostatnio nie sprawdzalem, ale jutro z ciekawosci zajrze.Po tych wszystkich zabiegach zimmering trzyma nadal.W tym miejscu , w czasie pracy silnika panuje jednak spora temperatura, a ja spawalem krotkimi odcinkami robiac przerwy na studzenie, bez polewania woda czy chlodzenia powietrzem.Troche czasu to zajelo nie powiem, ale sie udalo.Biorac pod uwage material i dostepnosc wieloklina na walku nie wyobrazam sobie pilowania go iglakiem, zreszta chyba nie udalo by sie w rekach zrobic dokladnego wieloklina.
Dnieprw jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 05.06.2008, 10:43   #6
bartol
...ju¿ nie taki ¶wie¿y
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Paw³owice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesi±ce 1 tydzieñ 6 dni 13 godz 46 s
Domy¶lnie

A ja wymy¶li³em sobie, ¿e poprostu odwróci³em zêbatkê tym poszerzeniem bez zêbów do silnika, tak ¿e to poszerzenie nasz³o na niewyrobion± czê¶æ wa³ka - warunek - zêbatka nie mo¿e byæ wyrobiona, najlepiej u¿yæ nowej. Ubytki miêdzy wyrobion± czê¶ci± wa³ka a zêbatk± uzupe³ni³em klinikami z brzeszczota + klej. Od "zewn±trz" wa³ka za³o¿y³em dwa te pier¶cienie zabezpieczaj±ce - w jednym trzeba "zmodyfikowaæ" otwory na ¶ruby. Ciut d³u¿sze ¶ruby, skrêciæ i ...dzida!! Narazie funguje. Po oglêdzinach (po przejechaniu ok. 1000 km) na razie nie by³o oznak ¿e zêbatka jest za bardzo odsuniêta od silnika.
Bez spawania - i zawsze jest mo¿liwa wymiana zêbatki bez u¿ycia szlifierki.
Musze znowu tam zagl±dn±æ - jak co¶ bêdzie nie tak - to dam znaæ
bartol jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 07.06.2008, 15:42   #7
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: ³ód¼
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domy¶lnie

a czy mog³ by mi ktos przeslac na maila skany tego artykulu ze Swiata motocykli? Daniel__87@tlen.pl
z Góry Wielkie Dzieki!!!!!!
daniel_87 jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 07.06.2008, 23:17   #8
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domy¶lnie

Vooytas ma komplet dogadajcie siê
Kazmir jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 06.09.2008, 22:24   #9
Zazigi
lamer miesi±ca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 6 dni 21 min 8 s
Domy¶lnie

Panowie! Zajrza³em dzi¶ do ma³ej zêbatki(19) i co siê okaza³o lata jak ¿yd po pustym sklepie, chocia¿ mam wra¿enie ¿e nie jest z ni± tak znowu ¼le. Rzecz dotyczy RD07. Ta podk³adka z wielowypustem(20) która przykrêcona jest dwoma ¶rubkami(21) do zêbatki siê trochê wyrobi³a i wypu¶ciki w niej s± "wy¶wiecone" od strony zêbatki. Daje to luz pod³u¿ny zêbatki jakie¶ 3mm przez co zêbatka siê trochê "chybocze" na boki w swojej p³aszczy¼nie. Luz poprzeczny jako taki nie wystêpuje. Wielowypust wa³ka zdawczego wygl±da ok, a luz k±towy jest te¿ nieznaczny aczkolwiek ³atwo wyczuwalny.

Nie wiem jak to ma wszystko wygl±daæ poprawnie wiêc proszê Was bardzo o ocenê sytuacji mojej ma³ej zêbatki. Dziêki!!
Za³±czone Grafiki
Typ pliku: jpg wa³ek.JPG (37.9 KB, 934 wy¶wietleñ)
Zazigi jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 06.09.2008, 23:55   #10
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domy¶lnie

Je¶li zêbatka siê chybocze to masz wyrobion± zêbatkê ,albo wa³ek to widaæ po zdjêciu zêbatki. Zabezpieczenie (p³ytka nr 20) tu nie ma wp³ywu na luzy, które s± gro¼ne dla uk³adu przeniesienia napêdu.
Kazmir jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is W³.
U¶mieszkiW³.
kod [IMG] jest W³.
kod HTML jest Wy³.

Skocz do forum

Podobne w±tki
W±tek Autor w±tku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uszczelniacz wa³ka zdawczego? Kishon Silnik, sprzêg³o, skrzynia 22 23.03.2014 21:11
Walka z PZU kto pomo¿e? Rodezjan Inne tematy 7 21.04.2011 09:28
wype³nienie owiewki rally by Hans - czyli zimowa walka z nud± hans Owiewki, os³ony, szyby, kanapy, zegary i linki 28 01.03.2011 10:22
"Naprawa" wa³ka zdawczego - metoda alternatywna 4 :) iwan Silnik, sprzêg³o, skrzynia 37 18.05.2010 19:16
Czy jazda motocyklem musi byc walka o przetrwanie!? e200g_ Inne tematy 75 11.07.2008 20:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.