Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.12.2012, 15:25   #41
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

To może teraz ja; kupiłem sercem a nie rozumem trampka z zaspawaną (!) zębatka zdawczą na wałku, na szczęście zębatka w niezłym stanie przelatała cały sezon około 10tysi kilometrów. W tak zwanym międzyczasie zanabyłem prawie nowy wałek (bez śladów zużycia), komplet uszczelek i robiłem rozeznanie co do wymiany - robocizna najtaniej to 500zl + wałek 200+ uszczelki 400 to i tak tylko lekko ponad tysiąc, jak by tam jeszcze coś doszło to pewnie 1500zł nie wyjęte . Moto z 1990roku, silnik moc ma, oleju nie pije i miał byc temat remont na zimę, ale...
....ale jednak bałem się tego i kupiłem fajny reaktor z 650 z 2003 roku kompletny z kolektorami i gaźnikami za 1500zł; może się okazać że to padło ale wszelkie znaki na ziemi i niebie (rozrząd, sprężanie) wskazują że to była dobra inwestycja. Stary silnik latem pójdzie albo na klamoty albo do powolnego remontu bez ciśnienia że musi być na już.
Spotkałem się też ze zdaniem, że rozpoławianie silnika i jego demontaż na panewkach to juz taka troche loteria, po czyms takim nic nie jest, lub nie musi byc juz takie samo - tego się wystraszyłem i wolałem kupić silnik.
pozdr
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 15:46   #42
martinhead


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Józefów k. Otwocka
Posty: 64
Motocykl: RD03
Przebieg: 99 tyś.
martinhead jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 9 godz 26 s
Domyślnie

Ja wymieniam wałek. Też się zastanawiałem nad kupnem silnika, ale jednak zostawiam stary. Będą koszty, ale chociaż będę wiedział na czym jeżdżę.
martinhead jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 15:52   #43
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

z tym ze tak samo juz nie bedzie to troche strasza , jesli rozlozysz silnik wg.wszelkich praw, potem zlozysz go wg. tej samej zasady to bedzie dzialal . nie ma bata . rowniez z uszczelkami nie zawsze jest tak ze TRZEBA je wymienic . kilka razy zdazylo mi sie odkrecac prawa pokrywe w motocyklu. za kazdym razem uszcelka w calosci zostawala na podkrywie. nie ruszalem jej , delikatnie przeczyscilem jej powierzchnie benzyna ekstr. czy innym preparatem czyszaczacym , po czym zakrecalem [ponownie . jak do tej pory sprawuje sie jak nalezy czyli nie przepuszcza , wiec po co ?
wiadomo , uszczelki cylindra , glowicy bym zmienil , rowniez ta ze srodka jednak co do reszty , do ktorych mam dostep bezproblemowy a nie wykazuja sladow zniszczenia -tu bym sie zastanowil

kupno drugiego silnika jest zasadne , jesli mamy zamiar dluzej jezdzic danym sprzetem. wtedy robimy swap , a silnik wyjety , na spokojnie sobie robimy na igle
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 15:56   #44
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Ja kiedyś kupiłem trampka z przyspawaną zębatką. Zjeździłem jeden napęd, potem zmieniłem na drugi (znowu spaw) i sprzęt jeszcze jeździł długo. W sumie z 6 lat przejeździł a jak kupowałem to już był ostro styrany.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 18:17   #45
andsoj


Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 7
Motocykl: RD03
andsoj jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 27 min 27 s
Domyślnie

witam . i dalej niewiem remont czy ten drugi silnik
andsoj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 18:33   #46
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

moze czas podjac mmeska decyzje i zdecydowac , zaufac swemu instynktowi ....
na tacy nikt ci nic nie poda , ludzie wyrazili swoje zdanie , ty wyciagasz wnioski i liczysz kase placac za to co zdecydujesz
powodzenia
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 18:43   #47
andsoj


Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 7
Motocykl: RD03
andsoj jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 27 min 27 s
Domyślnie

witam . Przeczytalem wasze opinie i mysle ze kupie ten silnik .Tematem bylo remont czy zakup innego silnika, tym ktorzy mi pomogli dziekuje. ps . prosze nieoceniac pisowni czy interpunkcji tylko trzymac sie tematu i nieszukac sensacji w tym czy jest przecinek czy go brak
andsoj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 19:12   #48
magicl
 
magicl's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Kerry :-)) Ireland
Posty: 487
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61.000
magicl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 22 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał andsoj Zobacz post
witam . Przeczytalem wasze opinie i mysle ze kupie ten silnik .Tematem bylo remont czy zakup innego silnika, tym ktorzy mi pomogli dziekuje. ps . prosze nieoceniac pisowni czy interpunkcji tylko trzymac sie tematu i nieszukac sensacji w tym czy jest przecinek czy go brak
Ja rowniez nie jestem 'miszczem' ortografii ale przynajmniej sie staram. Zakup pieca w twoim przypadku to dobre wyjscie. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniej ilosci srodkow. Powodzenia
magicl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 19:54   #49
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Ja se kupiłem silnik i też wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że jest git. Taki nie był. Działał miesiąc. Zrobiłem porządny remont starego silnika i wiem co mam. Ten nowy silnik już się przydał do przeszczepu jakichś części a reszta czeka na czasy w których będzie mnie stać na hobbystyczny tuning.
Jak masz hajs - rób remont, jak nie masz to spawaj tą zębate i zbieraj na remont.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2012, 20:16   #50
Leonr2
 
Leonr2's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Białystok
Posty: 174
Motocykl: RD07a
Przebieg: 91000
Leonr2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 17 godz 9 min 11 s
Domyślnie

też jestem za remontem. Może więcej wydasz na remont ale będziesz miał nowe części w silniku! przy okazji sprawdzisz co jeszcze trzeba wymienić. Jak dobrze zrobisz to będzie jak nowy, na bank lepszy niż używana zagadka.
Leonr2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Remont Silnika ferolo Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 12.07.2012 22:28
Remont kapitalny czyli zrób to sam i nie spier...ol aciu Regularne czynności serwisowe 337 25.04.2012 10:18
Remont silnika - wymiana oringów Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 10.05.2011 20:33
remont silnika bartol Silnik, sprzęgło, skrzynia 73 21.03.2011 12:23
Remont 1 vespy zakończony. Vooytas Inne tematy 12 19.06.2009 17:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.