Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.11.2010, 18:37   #1
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie Propozycja enduro-wyprawy Polska-Słowacja(Koszyce)-Rumunia(Bukareszt)-Ukraina(Odessa)-Lwów-Polska ok.2700km

Witam wszystkich zainteresowanych
Nigdy jeszcze nie byłem motocyklem za granicą a już najwyższa na to pora dla mnie ;]
Plan jest następujący;
-wyjazd w sierpniu(jestem studentem więc będę musiał uzbierać resztę funduszy na wyjazd i w razie czego być we wrześniu w domu ale to się jeszcze okaże)
-trasa jaką opracowałem to trasa do jakiej będę w stanie się przygotować, na której pokonanie będzie mnie stać i jaką będę w stanie pokonać jako motocyklista. Taka na pierwszy ogień
A mianowicie dla mnie wyjazd z Lubina-Koszyce(Słowacja)-Bukareszt(Rumunia)-Odessa(Ukraina)-Lwów(Ukraina)-Dom
około 2700km do zrobienia.Trasa wyznaczona po drogach ale daje zarys całości.
Co do samej trasy przejazdu jestem oczywiście skłonny coś zmienić ale chciałbym by ogólny zarys podróży został jak to obmyśliłem przynajmniej z Bukaresztu do Odessy. Ale najpierw muszą się znaleśc chętni do takiej wyprawy(przeprawy).
-jeden z najważniejszych punktów podróży:
trasa ma przebiegać przełajowo przez nie utwardzone dzikie drogi albo miejsca gdzie nawet takich nie spotkamy. Wiadomo czym jest taka wyprawa bez walorów turystycznych a więc podróżowanie 'po linii prostej' do następnych punktów podróży zwiedzanie, jeśli jest potrzebny to odpoczynek,nocleg i dalej ogień. Po zwiedzeniu Bukaresztu jazda jak najbliżej wybrzeża morza czarnego(zwiedzenie kilku dzikich plaż) aż do samej Odessy a potem dalej po sznurku do Lwowa.
Wiadomo namiotu muszą być bo co to za przygoda bez nocowania na łonie natury przy ognisku.
-Motocykl jakim będę podróżował to Yamaha TT 600 Belgarda z 94r. którą już w zimie zacznę przygotowywać do takiej wyprawy, zamierzam zamontować dodatkowy zbiornik, uchwyty pod torby(nie zamierzam montować żadnych kufrów ani skrzyń, będę miał ze sobą minimum najpotrzebniejszych rzeczy by motocykl był jak najlżejszy), przednią owiewkę przykręcaną do zbiornika w której będą porządne światła i miejsce a GPS oraz aparat by zawsze był pod ręką no i dojdzie także do podwyższenia kierownicy i zmiany opon na odpowiednie do takiej podróży. Ma z tego wyjść taka moja rajdówka
-no i motocykle innych: wiadomo każdy może jechać czym chce byle żeby był świadomy tras jakie maja obejmować tego tripa, to już kwestia własnego uznania. Wiadomo motocykl musi być przygotowany na ciężkie warunki pracy i duża ilość kurzu tak więc trzeba będzie pewnie w trasie myć i nasączać filtry, możliwe nawet że więcej niż raz. Poprzednio miałem Honde Dominator 650 i wiem że ten motocykl nada się idealnie do takiej podróży, tak samo jak Tenere.

To by było jeśli chodzi o główne założenia wyprawy.
Wiadomo takie rzeczy jak narzędzia, coś potrzebnego do przyrządzenia jedzenia czy cokolwiek innego czego nie musi mieć każdy uczestnik wyprawy oddzielnego dla siebie trzeba będzie zminimalizować do minimum by wozić ze sobą jak najmniej mieć jedną rzecz/zestaw na całą grupę.
Wyprawa bynajmniej nie do jazdy z plecakiem ale płeć uczestników nie gra roli
Proszę o potraktowanie mojego pomysłu-mojej propozycji poważne i przede wszystkim tego że ma to być wyprawa enduro.
Każdy kto może coś zasugerować, podpowiedzieć, pomóc, wskazać jest proszony o bez interesowaną pomoc
Pozdrawiam i czekam na chętnych
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 22.11.2010 o 19:04
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2010, 21:25   #2
JaroGL
 
JaroGL's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 137
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JaroGL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 56 min 41 s
Domyślnie

Zapomniałeś jeszcze wpisać przejazd przez Mołdawie bo inaczej sie nie da z Rumunii. Traska fajna. Polecam Góry Bihorskie !!!, droge Czałczesku (nie znam pisowni) przez Fagarasy no i Urdele. Generalnie Rumunia coraz bardziej zaasfaltowana, niedługo bedziemy jeździć tam GoldWingami.
JaroGL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2010, 22:08   #3
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaroGL Zobacz post
Generalnie Rumunia coraz bardziej zaasfaltowana, niedługo bedziemy jeździć tam GoldWingami.
zgadza się....
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2010, 22:32   #4
jakubdr750


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 29
Motocykl: DL 650
Przebieg: 99
Galeria: Zdjęcia
jakubdr750 jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 33 min 21 s
Domyślnie

jak jedziesz takim motocyklem to ja Ci odradzam Bukareszt, po co pchac sie do miasta, tam szutrem nie dojedziesz a szutry za to znajdziesz w górach, zwiedzaj rumuńskie wsie bocznymi drogami, transalpina co prawda w sierpniu br była jeszcze w znaczącej czesci szutrowa ale za rok moze to sie zmienic. Jeśli być jechał Transfogarską to na pierwszej tamie skrec w lewo w stary tunel na stary szytrowy odcinek tej trasy. Polecam rejon Delty Dunaju np m. Mahmudia, mało popularny bo płaski ale piekny kawałek Rumunii.

Ostatnio edytowane przez jakubdr750 : 22.11.2010 o 22:43
jakubdr750 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 00:11   #5
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaroGL Zobacz post
Zapomniałeś jeszcze wpisać przejazd przez Mołdawie bo inaczej sie nie da z Rumunii. Traska fajna. Polecam Góry Bihorskie !!!, droge Czałczesku (nie znam pisowni) przez Fagarasy no i Urdele. Generalnie Rumunia coraz bardziej zaasfaltowana, niedługo bedziemy jeździć tam GoldWingami.
A dlaczego tak, nie można od razu z Rumuni do Ukrainy?
Także bym wolał jechać górskimi wioskami bo oglądałem na Discovery program "na jedwabym szlaku" i pokazali tam duża część przejazdy prze Rumuńskie wioski no i od tego zaczęły się te plany
Tak więc czy moglibyście mi podać miejscowości lub jakieś inne namiary jak mam się kierować, czy to współrzędne geograficzne czy wioski inne wytyczne.
Znalazłem taką mapę gór Rumuńskich: http://www.tpr.pl/index.php?podstrona=rumunia.gory
Jeszcze niecały rok do ewentualnej wyprawy więc muszę zacząć wszystko planować.
Może wiecie gdzie ktoś opisał podobną wyprawę?
A co do dojechania do Bukaresztu to dodam że zamierzam przygotować motocykl tak by był zdatny do jazdy po każdym podłożu, zamierzam zakupić jakieś twarde kostki.
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 23.11.2010 o 00:23
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 00:43   #6
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Idzie świeża krew
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 11:36   #7
sepcio


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bielsko-Biała/Kraków
Posty: 19
Motocykl: Transalp XL600V
Galeria: Zdjęcia
sepcio jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 10 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Hej

Ja wstępnie byłbym zainteresowany taką wyprawą, termin mi odpowiada (mam nadzieje, że będę już po obronie) Posiadam trampka także myślę, że sprostałby Twoim warunkom. Jest tylko jedno ale - ja też jestem świeżak jeżeli chodzi o takie wyprawy (do tej pory tylko Polska). Dobrze by było, żeby zdecydowała się również pojechać osoba bardziej doświadczona ale do wakacji jeszcze kawał czasu...
sepcio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 11:39   #8
suchy
 
suchy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lbn/Miasteczko Śl.
Posty: 1,530
Motocykl: TT600E, DR650
Galeria: Zdjęcia
suchy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 10 godz 49 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hipolit Zobacz post
A dlaczego tak, nie można od razu z Rumuni do Ukrainy?
Także bym wolał jechać górskimi wioskami bo oglądałem na Discovery program "na jedwabym szlaku" i pokazali tam duża część przejazdy prze Rumuńskie wioski no i od tego zaczęły się te plany
Tak więc czy moglibyście mi podać miejscowości lub jakieś inne namiary jak mam się kierować, czy to współrzędne geograficzne czy wioski inne wytyczne.
Znalazłem taką mapę gór Rumuńskich: http://www.tpr.pl/index.php?podstrona=rumunia.gory
Jeszcze niecały rok do ewentualnej wyprawy więc muszę zacząć wszystko planować.
Może wiecie gdzie ktoś opisał podobną wyprawę?
A co do dojechania do Bukaresztu to dodam że zamierzam przygotować motocykl tak by był zdatny do jazdy po każdym podłożu, zamierzam zakupić jakieś twarde kostki.
Masz rację,nie omijaj Bukaresztu,ale jeden dzień to stanowczo za malo żeby poczuć klimat miasta i nie rób tego z siodła motocykla.Słowację i Węgry raczej bym sobie odpuścil,jeśli zamierzasz jechac offem.Opracuj sobie raczej trase przejazdu przez UkrainęJak masz jakieś pytania-dzwon,nr masz w afrimapie,chetnie pomogę
suchy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 14:38   #9
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sepcio Zobacz post
Dobrze by było, żeby zdecydowała się również pojechać osoba bardziej doświadczona ale do wakacji jeszcze kawał czasu...
Weź komórkę i ogarniecie
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 19:40   #10
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,130
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 1 godz 43 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał suchy Zobacz post
Masz rację,nie omijaj Bukaresztu,ale jeden dzień to stanowczo za malo żeby poczuć klimat miasta
W Bukareszcie nawet tydzień to za mało.
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ukraina, Odessa, Morze Czarne 2013 Kurczax Umawianie i propozycje wyjazdów 44 28.06.2013 12:26
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Umawianie i propozycje wyjazdów 0 27.07.2010 01:48
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 26.07.2010 20:19
Polska na weekend... JareG Polska 7 27.03.2009 11:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.