Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.11.2018, 16:18   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Nie wiem co przez ten off rozumiesz ale było ostatnio jak kolesie popłynęli na grubą kasę za zjazd z drogi. Nie pomogę bo nie byłem tyko sygnalizuję. Może ktoś bardziej obczajony z tematem się wypowie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 16:23   #12
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Dokladnie jak Emek mowi.Off nie rowna sie off.To po prostu nieutwardzone drogi i moze z 20km glebokiego piasku na calej wyspie.Reszte roboty robia rzeki i to jest to co ta wyspe charakteryzuje.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 16:35   #13
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Podeslalem ci link od goscia.Obejrzyj jego filmy,spisz nazwy drog i bedziesz miec wyjazd marzen,.Pod warunkiem ze nie wymiekniesz i odpuscisz fragmenty trasy.Siadz nad mapa i polacz to w sensowna calosc.Choc najlepsze mapy kupisz na miejscu
Jak możesz to wklej proszę na ogólnym. Chętnie też poczytam i pewnie nie tylko ja
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 16:39   #14
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Wojtku drogi....szczerze to mi sie nie chce,serio i sorry .Ostatniio Exowi zrobilem fajna propozycje trasy.Idzcie do niego
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 17:12   #15
Husky
 
Husky's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: OBECNIE CRF 1000 L Adventure Sports
Przebieg: 240 000
Husky jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 41 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Masz racje...powinienem zrobic swoiste Top 10
Problem w tym ze kazdy ma inne postrzeganie.Znam ludzi ktory wracaja z Islandii ze zdjeciami wodospadow czy gejzerow.Inni przezywaja ze widzieli wieloryby czy moskonury itd i wszystcy sa przeszczesliwi.
Kazdy ma inne priorytety.Na Islandii zrobilem ponad 16 tys km wiec troche widzialem ale ciagle jest kilka wisienek na torcie do zrobienia.Oczywiscie tylko na moto,a jak sie nie da to pieszo.Co bym ci poradzil....zamiast tego co mnie kreci poogladaj YT i wybierz cos dla siebie,pamietajac ze to dzika wyspa i wbrew pozorom moze pokazac pazur.Im wiecej bedziesz sam,z dala od ludzi tym bardziej ja poczujesz.Ja raz bylem 2 dni bez innego czlowieka czy auta(Ale wtedy bylem miesiac na rowerze,wiec to moze sie nie liczyc hehe).Poszukaj....a jesli znajdziesz to wyjazd bedzie na plus.
ps.
Podeslalem ci link od goscia.Obejrzyj jego filmy,spisz nazwy drog i bedziesz miec wyjazd marzen,.Pod warunkiem ze nie wymiekniesz i odpuscisz fragmenty trasy.Siadz nad mapa i polacz to w sensowna calosc.Choc najlepsze mapy kupisz na miejscu

dzięki myku, tak zrobię, właśnie pogrzebałem trochę w Twoich starych postach i trochę z tego zaciągnę

PS przejechałem całą Skandynawię do okoła po obrysie w samotności. Więc wiem jak się jedzie sam a jak z grupą. Jedno i drugie ma swoje plusy. Wyjechało nas 3 ale dwóch niestety nie dojechało na miejsce ( wypadek itp) więc stwierdziłem że jadę dalej sam. I powiem Ci że od tamtej pory nie przejmuje mnie juz że samemu to smutno bedzie. Ustalam datę i lecę. Czy sam czy z kimś .....jako stary driver wiesz , że chętnych jest zawsze dużo, ale na wyjazd pojedzie już znacznie , znacznie mniej
__________________
Pozdrawiam Husky

ŻYJ, PODRÓŻUJ, KORZYSTAJ...... BO PRZYJDZIE KIEDYŚ TAKI DZIEŃ , KIEDY JUŻ TEGO NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ROBIĆ.........
Husky jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 18:01   #16
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 181
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 30 s
Domyślnie

Jak byś nie pojechał...czy zrobisz tylko "atrakcje" czy ambitnie interior to i tak będziesz bardzo zadowolony z wyjazdu. Piękno tej wyspy jest niesamowite.
Moim zdaniem magiczne słowo to : pogoda
Ona definiuje wszystko radość z jazdy ,widoki albo zamieni wyjazd w koszmar.
Myku napisał ,że rzeki to podstawowy problem zgadzam się z nim ale poziom tych rzek i tak jest zależny od ...pogody
Przejazd przez rzekę i zamoczenie butów, spodni itp. przy temp. około 10 st. już nie należy do przyjemności a może być takich przepraw z 10 dziennie.
Dojazd o Askji główną turystyczną trasą nie jest trudny ale....w parę godzin może zamienić się w hard core.
Co do offroadu....to tam go nie ma...można poruszać sie tylko gdzie jest jakakolwiek droga.....
Strażnicy są i zwracają na to uwagę sami mieliśmy niezłą zadymę ze strażniczką za to że musieliśmy przeprawić się(i przejechaliśmy sam nie wiem jak nie utopiliśmy motorów) przez rzekę a ona zakazała do rana przejazdu innym turystą w land cruiserze !!! ze względu na wysoki poziom rzeki....
Inny temat to bezpieczeństwo jedziecie grupą to dbajcie o siebie...
nie jest to miejsce do cwaniakowania...
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 18:11   #17
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Wyjazdy samemu maja to cos magicznego w sobie.Mi tez szykuja sie dwa wyjazdy solo w przyszlym roku choc kto wie... Troche wolniej i ostrozniej ale klimat w solowej wyprawie jest mega.Trzymam kciuki.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 18:22   #18
Husky
 
Husky's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: OBECNIE CRF 1000 L Adventure Sports
Przebieg: 240 000
Husky jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 41 min 29 s
Domyślnie

mam jeszcze pytanie do tych którzy byli, mianowicie czy można na islandi zostawić namiot w interiorze i polatać gdzieś na lekko? Chodzi mi głównie o kradzieże tego co zostawimy. Mieliście jakieś problemy w tym klimacie?

Brody:
Średnia głebokość to tak 60 cm z filmów wynika - jak to oceniacie ?
Przekraczanie w butach tej głębokości zawsze będzie wiązało się z ich przemoczeniem. Ktoś korzystał z innego patentu aby tak się nie działo ? Oglądałem film o ich przekraczaniu na moto i wnioskuje że jazda często kończyła się .... glebą w środku brodu. Więc może lepiej w asekuracji to przeprowadzać będąc tak daleko od domu. Co sądzicie ? Tylko nie piszcie że można w mokrych jechać bo można ale jak nie ma ognisk to to nie wyschnie do wyjazdu. Nie boję się wody zimnej ale jazda przez 14 dni w mokrych butach średnio mi się podoba . Moze dwie pary butów jedne na brody drugie na trasie ? Myku wypowiedz się co uważasz....
__________________
Pozdrawiam Husky

ŻYJ, PODRÓŻUJ, KORZYSTAJ...... BO PRZYJDZIE KIEDYŚ TAKI DZIEŃ , KIEDY JUŻ TEGO NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ROBIĆ.........
Husky jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 22:03   #19
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Hehe....kazdy bród jest inny. Rano plytszy wieczorem glebszy. Kamole na dnie...dziury ktorych nie widzisz. Otoczaki śliskie i grzaskie. Woda jak mleko i nic mie widzisz co cie czeka. Szerokie glebokie o spokojne oraz ich przeciwienstwo. Kazdy inny. Wiadomo ze samemu jadac jest inaczej i jak jak sie zacznie to jestes sam. Mnie zawsze rzeki przyprawialy o rozstrok nerwowy hehe... ale to urok Islandii i po to die tam tez jedzie. Co do mokrych butow to wiadomo ze beda. Dlatego worki na smieci ratuja cieplo stóp.co do rozbijania sie w interiorze to tylko kempingi a jest ich kilka w roznych czesciach wyspy wiec spoko. Nikt nic ci nie buchnie. Na dziko sie nie rozbijesz bo moze to byc drogie. Duzo ludzi zostawia namioty na kempingach i chidzi z buta . Ale w sumie nie euemczy ta opcja ma sens bo po co masz wracac do namiotu? Jedz z calym majdanem jak najmniejszym i tyle
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2018, 22:07   #20
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 36 min 15 s
Domyślnie

Nie ważne gdzie jedziesz ważne z kim...podobno
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Islandia Interior z rozmachem 2019 rok , zapraszam... Husky Umawianie i propozycje wyjazdów 54 18.06.2018 08:03
Termin zlotu na MRU diverek Umawianie i propozycje wyjazdów 9 13.05.2010 19:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.