Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.07.2011, 12:39   #1
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 42 s
Domyślnie Jak nie płacic "podatku "mentom w stanach...

Czytajac w ostatnim numerze motovoyagera relacje z wyprawy na Krym po raz kolejny pojawił sie wątek opłat wymuszanych przez milicjanów na podstawie absurdalnych oskarżeń .. Wiem ,ze niektórzy znają temat od podszewki i umieja sobie z tym radzić..Koledzy moze podzielicie się swoimi obserwacjami z przyszłymi ofiarami polowania na dolara?
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 13:04   #2
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Kiedyś ktoś opowiadał jak zamiast prawka dał milicji kartę z biblioteki i po nieudanych negocjacjach mu ją zabrali a gość pojechał dalej.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 13:13   #3
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 44 min 50 s
Domyślnie

Przede wszystkim w poblizu postów respektuj znaki drogowe. Znak stop przeważnie stoi ok.100m. od budy z milicjantami, zatrzymaj sie przy znaku bo oni to wszystko doskanale obserwują. Bądź pokorny jak ciele, wyciągnij mapę papierową i o coś się pytaj. Słuchaj z "należytą uwagą" bo milicjant to WŁADZA i lubi jak sie go słucha"" Miej coś na "padarok" :breloczek, okulary pzreciwsłoneczne, koszulkę ti-szirt lub inne nie przekraczjące wartość 5zł. u nas. Nie bądź rozrzutny z tymi prezentami, niech bedą schowane żeby nie widzieli ile tego masz, bo zadzwonią na nastepny post i będziesz oskubany szybko. Po kieszeniach porozrzucaj drobne dolarówki, jak będzie nerwowy to mu daj 2-5$. Nie pyskować do nich, nawet jak ci zarzuca ciężkie przestępstwo Pamiętaj tylko chodzi o to by wyrwać jak najwięcej kasy Nie wdawaj się w dyskusje, na wszystko mów "nie panimaju"
To tak z grubsza
pozdr.

Prawo jazdy miedzynarodowe, ja miałem trzy sztuki, jak będzie chciał 100$ to mu powiedz że nie masz diengi i musisz do banku/kantoru, spokojnie zostaw mu to prawo jazdy

Ostatnio edytowane przez zbyszek_africa : 06.07.2011 o 13:19
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 13:15   #4
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Wesoły Łotysz na przejściu z Rosją pokazując nam zdjęcia robione na przy wjeździe na granice, stwierdził swym srogim, urzędowym tonem, że popełniliśmy straszne przestępstwo i musimy ponieść karę!!!
Przestępstwo polegało na zbyt szybkim poruszaniu się po drogach Łotwy a do tego w terenie zabudowanym.
Ja - 153km/h
Calgon - 301km/h
Rychu - brak zdjęcia.
Rezolutny urzędnik fakt braku zdjęcia Rycha wyjaśnił tym, że Rychu poruszał się jeszcze szybciej niż 301km/h Calgona i ich aparatura już takich prędkości nie rejestruje!!
Jak się domyślacie łzy wesołości na naszych twarzach wysłały go do dupy i dał se chłopina spokój
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 13:30   #5
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 47 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o Ukrainę, podstawa to znajomość przepisów i przestrzeganie ich.

Niestety jeśli przekroczysz prędkość i cię złapią to rozwiązania są trzy ( łapówka, mandat, godzinna pogawędka o pięknej Ukrainie )

Jeśli chodzi o wymuszanie ( np dodatkowego ubezpieczenia na granicy ) trzeba iść w zaparte i ze spokojem uświadamiać im, że opłata nie jest w twoim przypadku wymagana.

Na Ukrainie byłem kilka razy i dostałem jeden mandat - za jazdę na bagażniku dachowym Patrola. Dookoła wszyscy tak jeździli ale co można wojewodzie...

Moim zdaniem kwestie łapówek przestały być na Ukrainie znaczącym problemem, pod warunkiem zachowania odrobiny rozsądku.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 15:59   #6
fundriver
 
fundriver's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Kraków
Posty: 138
Motocykl: nie mam AT jeszcze
fundriver jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 31 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
... Moim zdaniem kwestie łapówek przestały być na Ukrainie znaczącym problemem, pod warunkiem zachowania odrobiny rozsądku.
To chyba bylismy na 2 roznych Ukrainach. A moze na Zakarpaciu jest inaczej ?

No, w kazdym razie na Zakarpaciu jest kolosalne parcie na kase. Nas zatrzymali kolo Wolowca (jest tam post DAI), akurat bylismy po piwku. Jak sprawdzaja promile? ... Chuchaj ... O, to jest metoda. Wiadomo co sie po piwku chucha Do kanciapy i dyskusje, ze krata, ze 300 jewro sztrafu etc. Ale jakos nie chcial nam zrobic testu bardziej jednoznacznego. Odpowiedz sobie dlaczego ?

Koniec koncow, po 1godz pierd...nia, dalismy po 150 hrywien i pojechalismy. I tak za duzo, ale jako swiezaki wystartowalismy od 100, a trzeba bylo od 10. Ale malo, przy naszym chuchaniu, mielismy argumentow ...

Za drugim razem przy tym poscie, jak na nas zamachali, zmienilismy kierunek wektora jazdy i zwialismy.

Inny koles, na BMW GS (znaczy $$$), w drodze na Kaukaz 9 razy spieprzal przed lapowkarzami. Za to na Kaukazie okradali go rowno, raz nawet wytargali portfel i 300$ zgarneli...

Mieszkalismy w hotelu, ktory prowadzil byli komandir ichniejszej milicji. 12 lat tym sie zajmowal. Powiedzial, ze traktowac ich z buta. Jak jestes czysty - formalnie moga Ci skoczyc, nieformalnie - mozesz stracic przez nich kilka godzin, a byc moze dni. Wiec lapowe nalezy traktowac jako wynagrodzenie za potencjalnie stracony czas. A te zapijaczone, czerwone ryje to buraki takie jakie bywaly za zabita dechami komuny, najgorsze swinie, pokazujace swoja wladze, wyzszosc po to by dostac kilka groszy.

W zadnbym wypadku nie dac sie zastraszyc, nie byc potulnym. Jak nic nie zrobiles - walic pajacow!
__________________
http://endurak.pl
fundriver jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 16:24   #7
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 47 s
Domyślnie

To ja może jeszcze raz

"Jeśli chodzi o Ukrainę, podstawa to znajomość przepisów i przestrzeganie ich."

Milicja czy co oni tam mają zatrzymuje i szuka co by tu urwać ( to jest jasne ). Jeśli nie będziesz miał dokumentów, złapią cię na radar lub przelecisz na czerwonym to masz przesrane. Sam jesteś sobie winny.

Wszystkie przypadki, które opisałeś były w sumie sprowokowane. Na Ukrainie z tego co wiem dolna granica alko wynosi 0,00 ...

Jeśli ktoś ucieka przed kontrolą to musi się spodziewać, że go będą ścigać. Mają telefony to dzwonią do kolejnych posterunków, że jedzie cwaniak.

Co do wyrywania portfela, to nie wiem, nie znam, nie widziałem. Jednak mam wielu znajomych, którzy jeżdżą na wschód i z rozmów wynika, że najczęściej problemy są "na własne życzenie".

Nie usprawiedliwiam milicjantów ale ciężko wymagać europejskich standardów na wschodzie. W koncu po to się tam jedzie, żeby ich unikać... tych standardów
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 16:28   #8
kuntakinte
 
kuntakinte's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Tychy (PL) Hannover (D)
Posty: 276
Motocykl: RD04
Przebieg: 112000
kuntakinte jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 14 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Nie dac prawka i dokumentow wyrwac z reki. Moga poogladac
kuntakinte jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 16:38   #9
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kuntakinte Zobacz post
Nie dac prawka i dokumentow wyrwac z reki. Moga poogladac
znasz to z doświadczenia czy marzy ci sie. "Pan władza" chce dokumenty do kontroli - a Ty mu co?

"Kiedyś ktoś opowiadał jak zamiast prawka dał milicji kartę z biblioteki i po nieudanych negocjacjach mu ją zabrali a gość pojechał dalej." - napisał w ŚM kiedyś tak bajko pisarz. Tyle ze UA blisko Polski i niektórzy milicjanty polski znają.
_
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 06.07.2011 o 16:43
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2011, 16:44   #10
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zgadzam sie z Ponckim. Na Ukrainie bylem terenowka pewnie z 6-7 razy, w tym raz przelot aż pod Kercz z Twoim braciakiem i nigdy nie zaplacilem zadnej lapowki. Problem z Polakami jest taki, ze jadąc na micie skorumpowanego Ukraińca pomieszanym z pretensjami Polski od morza do morza wyciągają bez pytania kasę i korumpują, czy chcesz, czy nie. Na Ukrainie się dużo zmieniło, pierwsze moje wyjazdy w okolicach 2000 roku to był post DAI co 20-30 km, wszędzie trzepanie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubezpieczenie OC w "Stanach" herni Przygotowania do wyjazdów 3 14.07.2014 08:04
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 20:21
Knajpa "Dwa koła" czy "Route 66" ? arturro007 Inne tematy 11 14.08.2011 13:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.