Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.11.2017, 09:03   #1
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie Afryka Rd04 według Maliniaka :)

Hej
Nie to żebym się czymś chwalił bo nie ma czym ale chcę zrobić cała historię motocykla w jednym słusznym miejscu. Tak więc kupiłem Afrykę po Bartolu z padniętym silnikiem. Okazało się wczoraj że remont został policzony na dużo więcej niż dałem za motocykl więc szukam drugiego silnika. Z racji że mieszkam blisko Drewnicy (szpital psychiatryczny) to nie jestem całkiem normalny i myślę nad wsadzeniem innego silnika - mocniejszego. Macie jakieś pomysły?

Poniżej lista przeróbek Bartola

2006r. - rama została wypiaskowana i pomalowana proszkowo,
2008r. -“ wymieniony silnik (o przebiegu ok. 50 kkm jak twierdził właściciel) założone nowe komplety pierścieni (nominały -€“ oryginał by Honda), pozostałe części silnika mieściły się w normie serwisowej, gaźniki od RD07 (wymienione dysze pod RD04 + mosiężne króćce ssania + nowe linki ssania i gazu)
Wykonana nowa wiązka elektryczna -€“ zwiększone przekroje przewodów, wywalone zbędne metry niepotrzebnych drutów, kilka punktów podpięcia masy, wszystkie odbiorniki tj. światła, manetki, GPS-y i inne pierdy podłączone pod przekaźniki, regulator napięcia by RafWro.
Plastiki oryginalne, nie nowe , malowanie... własnoręczne - rzecz gustu- zmieniam od czasu do czasu
tera modyfikacje i doposażenie
- Nowy kokpit + stelaż przedni (wykonanie z amelinium, projekt własny, dostosowany do oryginalnych plastików i lamp, szybki demontaż całego przodu (czacha+boczki w całości) na 5-ciu zaczepach, bez odkręcania upierdliwych śrubek, lekko lżejszy. Na kokpicie wszystko co potrzeba - gniazdo 12V, bezpieczniki, voltomierz/termometr/sterownik grzania manetek (OXFORD) by RafWro, kontrolki rezerwy paliwa i stopki, licznik uniwersalny KOSO RXN2, uchwyt RAM (kulka) pod nawigacje.
Kierownica aluminiowa Renthal Twinwall 28mm.
- Zawieszenie przód -“ WP 4860 MXMA, skok 295mm, sprężyna WP - 5,4 Nm , założone sety Comp i Rebound pod masę powyżej 200kg., nowe panewki i olej + koło przód - felga 1,85 x 21', piasta KTM, ośka 17mm, nowe szprychy+ zaplot by Paweł Król, tarcza KTM Racing 320mm , zacisk Brembo 2T, przewód ham. stalowy oplot - €“TRW, założony Motoz Triactonator Desert -€“zużycie 35%
- Zawieszenie tył - WP 4681 BAVP, skok 300mm, spreżyna Ohlins -€“ 95 Nm, nowy olej
- koło tył, tkc 80 130-ka, zużycie ok. 60%
- Pompa Mikuni (nowa) jak dla mnie niezawodna - dokładam oryginalną elektr. przerobioną pod płytkę R2D2, bądź przekaźnik, bądź bezpośrednio przez styki -€“ jak kto chce
- Przerobiony tylny błotnik -€“ dorobiony aluminiowy stelaż pod lampę/kierunki/tablice, lampa LED, płyta bagażnika aluminiowa –projekt i wykonanie własne.
- Stelaż tył MertaParts -€“ robiony indywidualnie (symetryczny)
- Gmole by Henry
- Podnóżki SwMotech
- Siedzenie przerobione przez MarioMoto (wygodniejsze, jakość ...powiedzmy średnia)
- Wydech LeoVince+dbkiler -“ homologacja
- Handbary Acerbis, łamane lusterka,
- Ślizgi, osłona tarczy ham., prowadnica łańcucha od Lepiego
- Dodatkowe zasilanie 12v w schowku.
Do tego kupa dodatkowych części i śrubek.
Motor sporo urósł (wysokość siedzenia około 940mm) i lekko schudł (około 8 kg), ale stelaże i gmole tę różnice niwelują. Co roku, bez względu na przebieg, systematycznie zalewany półsyntetykiem Ipon'€™a, + wymiana filtrów, w takcie sezonu nie wymaga dolewek oliwy. Eksploatowany zgodnie z instrukcją obsługi i nabytą charakterystyką
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 11:59   #2
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Samo znalezienie silnika w sensownym stanie i kasie może nie być proste. Wsadzaj silnik 750 z Afry, zębatka na tył większa (48-50) i ogień. Zmota silnikowa to kupa czasu, hajsu i rzeźba..chyba że jesteś pewny że ukończysz i jeszcze zostanie czasu/chęci na jeżdżenie.
W ogóle to przeszukaj forum, były już różne pomysły, ale chyba nikt nie doprowadził do końca (chyba że przeoczyłem). Redukcja masy to podstawa (swojej i motocykla). 90-100KM w terenie i tak nie wykorzystasz. Spytaj chłopaków co na UA jeździli, czy zapinali coś powyżej 2.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 12:24   #3
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 7 min 25 s
Domyślnie

Mimo wszystko przyjemniej jest mieć za dużo,niż za mało mocy.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 12:35   #4
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Właśnie o to chodzi że ja nie jestem osobą co wykorzysta ta moc ale jak jest jej więcej to mam większą frajdę bo łatwiej powyglupiac się zdradzę Wam jaki ja głupi jestem i myślałem na kupnem całej vfr 750f by przelozyc silnik i resztę ale dziś może coś będę wiedział o silniku od rd07 więc czekam
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 13:02   #5
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Silnik VFR 750 -duży ciężki i nie za żwawy ( w moim (!!!) odczuciu). W oryginalnej VFR szału nie robi. Wiem że to b trudna operacja ale jak już to brnąłbym gdybym miał nieograniczoną ilość czasu w silnik z SV 1000-Dl1000
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 13:03   #6
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Nie spiesz się
Nie wiem w jakim stanie jest góra twojego pieca, ale jeśli jest ok to szukałbym wału z karterami lub silnika z zajechaną gorą i złożył z dwóch jeden.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 13:18   #7
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

W tym silniku szlify, panewki, tłoki, pierścienie, pompa oleju, uszczelki i wszystko dookoła to z hondy itp części na ok 6000zl vfr cała to 2tysie. Ogólnie jest szansa że dziś będzie coś wiadomo i silniku z afry by zrobić jeden porządny ale to się okaże. Wiem że vfr to słaby pomysł i tak naprawdę ciężko cokolwiek innego tu wsadzić. Innej marki do Afryki nie wsadzę bo to już lipa dla mnie. Jednak przespanie się z tematem pomaga i wyjdzie ori silnik może trochę poprawiony oraz odchudze ja troche
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 13:20   #8
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Dokładnie, zima długa
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 14:01   #9
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

To może Honda VTR 1000 - V4 to ciężki silnik
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 14:18   #10
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

Stary chłop a w bajki wierzy... :P

Inny silnik do afryki wsadzić , chyba umrę ze śmiechu Paweł odstaw te proszki
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepsze trasy/drogi według Avis betu Inne tematy 2 23.04.2015 21:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.