Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Archiwum

Archiwum Tylko do przenoszenia starych postów

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2012, 15:08   #1
Matis


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Wrocław,Ruda Żmigrodzka
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Matis jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 45 min 37 s
Domyślnie Pomoc w dobraniu sprzętu

Witam,znalazłem chwilę czasu więc postanowiłem coś tam skrobnąć.A więc tak... zapisałem się na to forum ,ponieważ od lat choruje na motor,a już najbardziej na AT.Kiedyś dawno posiadałem IŻ 49 ale to było zaraz po wyjściu z podstawówki więc jakiś czas temu Cztery lata temu siedziałem z żoną i z dzieckiem w Anglii jak 3/4 naszych rodaków i raz nawet byłem o włos żeby kupić trampka ale pochłonełoby to całe oszczędności i chłodna kalkulacja wzięła górę.Tak to jest chciałem motor a pojawiła się żona jak już oswoiła się z myślą ,że kupie (tak mi się wydawało ) pojawiło się dziecko i znowy kasa ,kasa,kasa ,potem następne takie życie I W KOŃCU jestem na tym etapie że znowu zaczynam myśleć o zakupie.Nie licząc IŻa będzie to moje pierwsze poważne moto więc chciałbym prosić o poradę.Tak jak pisałem choruje na AT z tym że nie należe do wysokich i wyżartych bo mierze 172 i 70kg więc zastanawiam się czy jak na parkingu pod markietem moto się na mnie wywali to czy jeszcze w tym roku dam radę się z pod niego wygrzebać i przede wszystkim czy sięgne do ziemi (jak byłem mały przerabiałem to na kolarzówce i do dzisiaj to pamiętam)Więc proszę o radę czy napalać się w dalszym ciągu na AT czy może zacząć myśleć bardziej o trampku? czekam na rady. 172 wzrostu,70kg wagi ,pierwsze moto. Trzy najważniejsze sprawy Jeśli umieściłem prośbę w niewłaściwym miejscu to zgóry sorry ale jestem nowy na forum i jeszcze nie bardzo ogarniam.Z góry dzięki
Matis jest offline  
Stary 30.05.2012, 16:09   #2
NUROFEN
 
NUROFEN's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Strzelce Opolskie
Posty: 683
Motocykl: CBR 1100 XX
NUROFEN jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 19 godz 31 min 12 s
Domyślnie

172 to moze byc mało...moze "trampek"?
__________________
NUROFEN jest offline  
Stary 30.05.2012, 16:21   #3
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Mam AT RD07A oraz 170 i 80 kg - nie mam problemow na asfalcie. Parking tez nie przetwarza mi problemow. .Na off-ie to co innego , tam czasmi robi sie bardzo goraco. Warto pomyslec wtedy o okratowaniu motorka. I tu zalezy jak sie czujesz na motorku jak AT , ja wsiadlem przejechalem sie i powiedzialem :"innego nie chce!!" pomimo wysokosci siodla. Podpieram sie palcami , gdy stane , ktos powie ze moze to byc niebespieczne , ale takowych jeszcze nie mialem , a chwile juz jeżdżę.Zawsze mozna pomyslec o obnizonym siodelku , sa panowie tu na forum , ktorzy to robia. Trampka nie mialem to sie nie wypowiadam. Czy polecam - TAK , ale zachecam do jazdy probnej ma AT. Kazdy z nas jest inny , musisz sie dobrze i pewnie czuc na maszynie oraz musi Ci "leżeć" , a to jest indiwidualna sprawa kazdego z osobna. Tu znajdziesz sporo o AT i Trampku i ich " chorobach " co moze pomóc przy zakupie oraz zaowocowac nowymi znajomosciami. Pozdrawiam
sizyrk jest offline  
Stary 30.05.2012, 16:48   #4
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Ważniejsze pytanie od czym chcesz jeździć brzmi po czym chcesz jeździć.
Na czarnym może być AT a nawet coś większego. Parking zawsze jakoś ogarniesz. Sam lub z pomocą.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline  
Stary 30.05.2012, 18:17   #5
gruby
gadzik
 
gruby's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Człuchów
Posty: 302
Motocykl: ktm adventure
gruby jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 21 min 22 s
Domyślnie

Ja mam 187 i 108 kg i też nie sięgam , kwestia przyzwyczajenia
__________________
DR 800
XRV75
950 S
1090 R
790 R
gruby jest offline  
Stary 30.05.2012, 18:33   #6
Skydiverek
 
Skydiverek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 213
Motocykl: 6 rowerów
Skydiverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 11 min 50 s
Domyślnie

Ja tez naleze do tych wyrosnietych 172 i 75kg.
Dlatego tez wbralem RD07a. Obnizona kanapa i na asfalcie i parkingach jest bezproblemowo. Podnoszenie to tez nie problem na twardym. Bardzo czesto jezdze w dwie osoby i tez nie ma problemu.
W terenie to juz jest róznie. Na szutrach nie ma problemu. W trudniejszym terenie to zalezy. Generalnie nie wolno się zatrzymywać i bedzie dobrze.
Podnoszenie w terenie jak jest grzasko to moze byc cięzko
Skydiverek jest offline  
Stary 30.05.2012, 22:48   #7
Matis


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Wrocław,Ruda Żmigrodzka
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Matis jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 45 min 37 s
Domyślnie

Póki co wszystkim dzięki za rady.Co do miejsc i dróg po których chce jeździć ...hmmm napewno większość to asfalty ale i one w polsce to troche jak off no ale jak się kupuje taki motor to grzech nie zapuścić się gdzieś w teren.Generalnie lubie błoto i nie chodzi mi o spa Myśle ,że do zakupu i tak nie dojdzie nie wcześniej niż za dwa może nawet trzy mc. ale chce najpierw popytać ,poczytać ,pooglądać i może się przymierzyć.Z tą przymiarką poczekam jak już będę miał kasę żeby ludziom dupy nie zawracać.dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
Matis jest offline  
Stary 30.05.2012, 23:04   #8
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Stary nie zastanawiaj się - Ola ma może 165cm i może 45kg a pół świata zjeździła (ze 4x dookoła).
Tak jak piszą wcześniej życzliwi - generalnie nie stawać tylko jechać i zeros problemos.
We wrocku masz kilku znanych forumowiczów - umów się - na pewno każdy da się przymierzyć.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline  
Stary 31.05.2012, 00:34   #9
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,729
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 1 min 21 s
Domyślnie

Mam jakieś porównanie - miałem Trampka 600, mam Afrę. Do tego imponujące 173 cm i 75-80kg masy.

Aby nie pierdzielić na darmo powiem krótko:
1. Jak chcesz jeździć solo niezależnie od nawierzchni - TRAMPEK. Dla mnie był bardziej poręczny i nigdy nie nie stresował. Moc jeździe solo ta sama.
2. Z pasażerem - Afryka 07A. Jej wysokość po obniżce kanapy jest do ogarnięcia w miarę. Dla mnie zasadniczą różnicą był fakt że afryka po załadowaniu pasażerki i kufrów jechała niewiele gorzej niż solo. Natomiast Trampek przy pełnym załadunku wyraźnie dostawał w du.... .
Na trasie wyglądało to tak - Tramp 110, max 120kmh/h, spalanie ok 7l. Afri - 140-145km/h spalanie 7,5l.

Jak chcesz solo - proponuję TA 600. Jak myślisz na poważnie o dłuższych jazdach z pasażerką to AT.
Gdybym jeździł solo - w tym momencie możliwe że zamieniłbym AT na Trampa.
Też od wielu lat marzyłem o Afryce, rozumiem kolegę :-) Choć rzeczywistość czasem weryfikuje poglądy.

Aha, zasadniczo wszystko sprowadza sie do techniki. Są niżsi ode mnie na tym forum którzy ogarniają AT tak że się we łbie nie mieści

Pozdr
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 31.05.2012 o 00:37
zimny jest offline  
Stary 31.05.2012, 07:18   #10
herni
 
herni's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,024
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Jak to napisał mój kolego Pirania kiedyś , wyglądasz na afri " jakbyś ukradł Tacie z garażu moto i jeśli przy zatrzymaniu nie ma w pobliżu krawężnika to gleba"
herni jest offline  
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomoc dla Kamilki ArtiZet Pomagamy - za free 2 26.09.2013 16:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.