Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.11.2018, 11:29   #41
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Bo polityka i pismaki piorą mózgi
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 07:32   #42
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Dokladnie,.Lobbysci intensywnie pracują nad spoleczenstwem, by wytworzyc w nim silne uczucie posiadania hybrydy czy "elektryka" pod przykrywką ekologii, chc z ekologią nie ma to wiele wspolnego. Poza tym jest nadpodaz benzyny (zachwianie proporcji miedzy beną, a lpg czy ON), a z kazdej tony surowca wychodzą calkiem ścisłe proporcje miedzy tymi paliwami, a sprzedaz benzyniakow w porownaniu z dieslami w niektorych krajach Europy to zaledwie ok 30%, (z czego co najmniej polowa przerabiana na lpg) a gdzie jeszcze wylacznie dieslowskie dostawczaki i ciezarowki? Więc starają się obrzydzic ropole, by wyrownac popyt na benę. Z podobnych przycz, wydane mi się nowoczesne benzy iaki sprawiają klopoty, czesto powodujące jej nieoplacalność, przy montazu instalacji lpg- wszak lpg jest odpadem powstającym przy produkcji wlasnie benzyny.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 09:06   #43
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Ja na przykład ponarzekam na koszty napraw disla.
Ford Transit, na przestrzeni 13 lat mojego użytkowania tylko dwie awarie,
pompa wtryskowa x2 pierwsza naprawa 3990 zł, druga na koniec 1300 zł
Razem 5290
Nic więcej się nie zepsuło, więc mogę powiedzieć że jestem no prawie, zadowolony ;-)
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 10:03   #44
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tank Zobacz post
Dokladnie,.Lobbysci intensywnie pracują nad spoleczenstwem, by wytworzyc w nim silne uczucie posiadania hybrydy czy "elektryka" pod przykrywką ekologii, chc z ekologią nie ma to wiele wspolnego. Poza tym jest nadpodaz benzyny (zachwianie proporcji miedzy beną, a lpg czy ON), a z kazdej tony surowca wychodzą calkiem ścisłe proporcje miedzy tymi paliwami, a sprzedaz benzyniakow w porownaniu z dieslami w niektorych krajach Europy to zaledwie ok 30%, (z czego co najmniej polowa przerabiana na lpg) a gdzie jeszcze wylacznie dieslowskie dostawczaki i ciezarowki? Więc starają się obrzydzic ropole, by wyrownac popyt na benę. Z podobnych przycz, wydane mi się nowoczesne benzy iaki sprawiają klopoty, czesto powodujące jej nieoplacalność, przy montazu instalacji lpg- wszak lpg jest odpadem powstającym przy produkcji wlasnie benzyny.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ciekaw jestem ile hybryd miałeś, iloma jezdziles lub też ilu masz bliskich znajomych posiadających hybrydy? Jeśli jednak nie masz zbytniej styczności z hybryda i to może z nowoczesnymi silnikami benzynowymi?

Mam sporo znajomych co posiadają hybrydy różnej maści Toyoty, Mitsubishi, Lexus, Volvo, wieloma jeździłem. Powiem Ci ze hybrydy są świetne, mało pala, są ciche i fajnie można nimi polatac. Najbardziej sensowne są hybrydy plugin.
W dodatku elektryki wbrew temu co piszesz maja sens w kraju gdzie źródła energii elektrycznej w większości pochodzą z źródeł odnawialnych a nie jak w PL z węgla.

Mocno podejrzewam że swoje teorie czerpiesz nie z doświadczeń obcowania z hybrydami czy też nowoczesnymi benzyna i a z "internetow" i to w dodatku tylko polskojezycznych.

Jakoś super nadpodazy benzyny na stacjach nie widac
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 11:01   #45
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,332
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 11 godz 10 min 48 s
Domyślnie

Co do hybryd.
Sąsiadka ma CHR, samo kupno hybrydy vs. zwykły model, to 20 tyś. więcej. Stwierdziła, że powiedzmy tym samochodem będzie jeździła 7-8 lat, to mooooże wyjdzie na zero, ale szczerze mówiąc, to nigdy jej się te 20k zł nie zwróci. Liczy tylko, że może będą droższe w odsprzedaży. Babka potrafi liczyć, bo jest księgową . Takie średnie spalanie po roku użytkowania, to 5,5 L, silnik tam siedzi 1.8.

No autostradach hybryda jest kompletnie do dupy, bo cały czas jedziesz na benzynie.
Jedynie takie kulanie się nie wiem 50-80 km/h jest fajne i oszczędne. Teraz ma kobita do pracy z 2 km i też stwierdziła, że samochód hybrydowy traci jakikolwiek sens, za blisko.

U nas w Zabrzu policja dostała hybrydy Toyota Auris i jeden policjant mówił, że udało mu się zejść na nocce do bodajże 3,2 L/100km, ale wiadomo jak oni się kulają.

Jak ktoś czuje potrzebę być "eko", to niech kupuje. Ja wolę większą benzyne z podtlenkiem
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 11:54   #46
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Hybrydy nie są stworzone do jazdy na autostradach, a do poruszania się po mieście i krótkich tras. Do tego sprawdzają się znakomicie. No chyba że porozmawiamy o dużych hybryd ach np. Lexus. Najlepsze hybrydy to te co można doładować z gniazdka. Wtedy auto przejedzie około 60km na samym pradzie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 11:59   #47
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Ciekaw jestem ile hybryd miałeś, iloma jezdziles lub też ilu masz bliskich znajomych posiadających hybrydy? Jeśli jednak nie masz zbytniej styczności z hybryda i to może z nowoczesnymi silnikami benzynowymi?

Mam sporo znajomych co posiadają hybrydy różnej maści Toyoty, Mitsubishi, Lexus, Volvo, wieloma jeździłem. Powiem Ci ze hybrydy są świetne, mało pala, są ciche i fajnie można nimi polatac. Najbardziej sensowne są hybrydy plugin.
W dodatku elektryki wbrew temu co piszesz maja sens w kraju gdzie źródła energii elektrycznej w większości pochodzą z źródeł odnawialnych a nie jak w PL z węgla.

Mocno podejrzewam że swoje teorie czerpiesz nie z doświadczeń obcowania z hybrydami czy też nowoczesnymi benzyna i a z "internetow" i to w dodatku tylko polskojezycznych.

Jakoś super nadpodazy benzyny na stacjach nie widac
Widzę, ze z rozumieniem slowa pisanego kiepsko Czy gdzies negowalem awaryjnosc, itp hybryd czy elemtrykow? A akurat z paliwami płynnymi, produkcją i ich dystrybucją i transportem mam calkiem duzy kontakt i wiedzę na ten temat, ze tak powiem - praktyczną Tak więc nie odnosilem się do wad czy zalet pojazdów a do przyczyn tkwiących w samych paliwach. Ps. A jak widzialbys nadpodaz benzyny w ostatnim ogniwie dystrybucji? Mialaby stac w bankach pod drzwiami? Byc moze powie Ci cos informacja, ze przy opadajacej cenie surowca bazowego, spada cena benzyny a rosnie ON, glownie jakoby ze wzgledu na brak tegoz surowca- z roznych przyczyn geopolitycznych i technicznych oraz popytu. . Przypomnę ze surowiec, czyli ropa jest jeden i dla beny i dla diesla

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 12:04   #48
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wiem że surowiec jest jeden a produkcja benzyny i diesel ściśle powiązana z sobą. Wiem też jakie jest prawo popytu i podaży, a nadpodaz benzyny w ostatnim ogniwie dystrybucji powinna być widoczna po przez spadając cenę, takie podstawowe prawo ekonomi
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 12:10   #49
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

I dlatego powieksza się dysproporcja cenowa między benzyną a dieslem na korzysc benzyny, mimo ze to benzyna jest wyzej opodatkowana.
Nie zauwazyles?

Edit: wlasnie przeczytalen:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24178574,gwaltowny-protest-we-francji-przeciwko-wysokim-cenom-paliw.html
Francuzi chyba się wkurzyli na ekodyktat, Polakom juz chyba jest wszystko jedno- zarabiamy 4x mniej a ceny paliw podobne i nikt nie stęka...

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 17.11.2018 o 15:05
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 13:04   #50
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,306
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graftics Zobacz post
Ostatnio zauważyłem, że ludzie strasznie narzekają na Diesla, ale dlaczego?
Tera disle to nie te co kiedyś że 200kkm to był dopiero dotarty.Ogólnie przy zakupie disla trza sprawdzić na jakim układzie zasilania chodzi.Bo nie które są mocno awaryjne i kosztowne w naprawie.
Nie kupił bym disla z przebiegiem powyżej 200kkm bo to nie opłacalne w eksploatacji.Przecie tera w nimcowni są tanie diesle z małym przebiegiem.Sam zanabyłem 1,9dci z przebiegiem 141kkm z dobre piniądze od pierwszego właściciela z pełną dokumentacją.
__________________
kto smaruje ten jedzie

Ostatnio edytowane przez Melon : 17.11.2018 o 13:10
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.