Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.02.2020, 20:56   #521
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,791
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 22 min 38 s
Domyślnie

Niespecjalnie się rozglądałem, żadnego researchu, producent okien miał je w swojej ofercie i w ten sposób znalazły się u nas. Choć jak pisałem nie ustrzegli się od pomyłki. Mogę tylko napisać że będąc wewnątrz domu praktycznie nie słychać ich działania
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2020, 21:49   #522
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 19 godz 19 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Zastanawiam się jak zamontować anteny, nie chcemy anten na dachu lub elewacji. W chwili obecnej antena telewizyjna i do internetu jest na strychu i chyba powtórzę ten sposób montażu, jeżeli sygnał będzie wystarczająco mocny.
Od 20 lat mam anteny na strychu pod dachówką ceramiczną i bez problemu łapie w Rzeszowie sygnał naziemny z Suchej Góry (34 km w linii prostej). Wszystkie dostępne MUX-y.
MrWaski jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2020, 16:33   #523
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,791
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 22 min 38 s
Domyślnie

Ostatnie dni upłynęły na próbach ułożenia harmonogramu prac. Ostatecznie kończy się dziś podłogówka. W sobotę ma się pojawić spec od wentylacji, być może gość od wylewki i od prac ziemnych przy utwardzeniu wjazdu. Podjęta próba kredytowania w BNParibas okazała się kompletną porażką, pani analityk nie wystarczyła moja umowa o pracę , zażądała dokumentów spółki, nie mogę dojść w jakim celu. Wszystkiemu chyba winne stanowisko pracy wpisane w dokumentacji, okazało się że ja przez ćwierć wieku pracuję jako prezes. Być może pani analityk nie mieści się w głowie że prezes może też gwoździe wbijać i kibel posprzątać. Z rozrzewnieniem oglądałem swoją pierwszą umowę gdzie za prezesowanie pobierałem całe cztery i pół miliona, no i komu to przeszkadzało. Ostatecznie wróciłem na łono swojego banku gdzie oddawszy nowy kosztorys, po wizycie inżyniera na budowie mam mieć kasę. Chwila to byłaby najwyższa bo mi 30 tysięcy uszczupliło się, bo zamiast na budowę poszło na motocykl. Martwi mnie tylko ta cisza która zapadła po wysłaniu przelewu, ani dziękujemy ani pocałuj na w dupę, nic . Może klient złapany, nieinteresujący jest, ale słowo w temacie co dalej warto byłoby otrzymać. W przyszłym tygodniu mam nadzieję że będzie skończona elewacja oraz przykręcone sufity, następna wizyta ekipy od domu planowana w okresie stabilnej pogody, aby położyć tynk. W tak zwanym międzyczasie mam nadzieję zrobić kawałek płytek pod zbiornik do pompy w pomieszczeniu gospodarczym . Chyba będę to musiał ogarnąć własnymi rękami(prezes kto to wymyślił , zawsze się określałem jako członek zarządu) jednym słowem dobre rady przyjmuję . Mam nadzieję położyć tylko metraż pod zbiornik i płytki na ścianach za zbiornikiem. Mam nadzieję że są jakieś elementy do włożenia w narożniku aby się płytki ładnie połączyły . Na resztę mam nadzieję znaleźć fachowców, jakieś tynki i łazienka z wiatrołapem.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 4EC8CB12-AFC0-4DD4-8B79-360AA6D2C05B.jpg (444.8 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 34C62AF6-10C9-4490-A6B2-E191AA0427A8.jpg (437.9 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 5F40D732-AB3B-49A4-97EC-A1CD87F2F34E.jpg (996.5 KB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 088B055F-9D87-484C-BA5B-53F6B8E18787.jpg (985.7 KB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 000E2780-9B66-4C74-BFCB-EE2757245773.jpg (1,023.3 KB, 26 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 10:34   #524
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,791
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 22 min 38 s
Domyślnie

Na początku był chaos. Chryste, znaczy cierpliwości. Bo cierpliwość i opanowanie emocji jest chyba cechą mocno porządaną przy budowie domu. Panowie od wylewek ogarnęli się w kilka godzin, podobnie jak panowie od wentylacji, którzy przygotowali całe orurowanie. Teraz mam problem z ekipą która przyjedzie skończyć resztę. Ekipa od wylewek sugeruje aby dać 2 tygodnie zanim ktoś tam wejdzie na ostro. Nie ma problemu z wejściem po 3-4 dniach aby coś skontrolować , na przykład wprowadzić kable od rolet. No ale co innego wejść aby kręcić sufity. Może czasu wystarczy im tylko na elewację i rolety i tego bym się trzymał. Na sufity mogą przyjechać ekstra, na przykład w ramach rekompensaty za kłamstwa. Pojechałem do Staszowa aby zamówić 2 dachówki z wentylacją, chcę je wykorzystac do przejścia przez dach dla kabli od fotowoltaiki. Podczas rozmowy pan powiedział że mają jakiś mały dług w firmie która zamawiała dachówki i tłumaczenie pana było takie, że ja im kurwa nie zapłaciłem, no to w najbliższym czasie porozmawiam sobie z panem który to powiedział. Teraz kombinuję jak umieścić antenęod internetu aby jej nie było widać, ale chyba będzie się musiała pojawić na elewacji, bo sygnał telefonu jest mocno tłumiony przez dachówki i płytę.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 289B95EA-3461-421E-93F8-369371706174.jpeg (934.3 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg DFEE61DF-0435-4806-9C16-3FB65C580C30.jpeg (591.7 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 26A3BF18-B96F-48A6-B05E-8093DFA25271.jpg (615.6 KB, 27 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 23.02.2020 o 12:58
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2020, 13:37   #525
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,791
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 22 min 38 s
Domyślnie

Dziś mieli przyjechać kończyć elewację, ale jak dojechałem na wieś to odebrałem telefon że jutro. Nic to, otworzyłem dom bo wydaje mi się że trzeba go trochę wentylować bo woda się skropliła na szybach i drzwiach wejściowych. Mam nadzieję że wystarczy zostawić okna i drzwi uchylnie i to wystarczy aby ładnie wyschło. W przyszłym tygodniu postaram się rozłożyć płytki w pomieszczeniu gospodarczym aby sobie zwizualizować ich rozkład. Ponieważ mam je w rozmiarze 30x60 to mam problem jak je ustawić na ścianach.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 29E11F87-978D-4040-9745-E4C1CA0594BB.jpeg (458.5 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 2A64CF22-2CD8-49A6-A1A6-C1C2F921B9E4.jpeg (468.5 KB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg B911BB2C-2CB5-4C31-BFE1-46E8B3C574CB.jpeg (803.3 KB, 23 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2020, 16:54   #526
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 19 godz 19 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
to odebrałem telefon że jutro.
Jak się kiedyś budowałem, to było normą. Przesuwali po jednym dniu nawet przez kilka tygodni... Ekipa była po znajomości i bardzo tania, więc nie bardzo mogłem się postawić. Ale ile urlopów zmarnowałem... Już mają wybaczone, bo robotę wykonali perfekcyjnie.
MrWaski jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2020, 21:02   #527
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
W przyszłym tygodniu postaram się rozłożyć płytki w pomieszczeniu gospodarczym aby sobie zwizualizować ich rozkład. Ponieważ mam je w rozmiarze 30x60 to mam problem jak je ustawić na ścianach.
Fajnie to wychodzi w programie AutoCad lub podobne. Po wprowadzeniu wymiarów można zaplanować co do sztuki.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2020, 15:53   #528
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Z podobnych, darmowych mogę polecić LibreCAD. Dobry pomysł aby sobie zasymulować płytki w takim programie.



Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2020, 17:03   #529
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,791
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 22 min 38 s
Domyślnie

Podejrzewam że proponujecie programy które pozwolą obliczyć ilość potrzebnych płytek. U mnie sprawa jest prostsza, kombinuję z płytkami które posiadam, nawet chyba w nadmiarze. Chcę je wykorzystać bo zostały z remontu na Szewskiej, obecnie chcę się przymierzyć do tego jak je ułożyć, muszę zrobić na szybko powierzchnie na której stanie zbiornik i kawałek ściany za zbiornikiem. To co proponujecie w teorii robi pani z salonu łazienek, to znaczy wciskają ci wizualizację za 500 PLN która zostanie rozliczona przy zakupie płytek. Ta pożal się Boże wizualizacja to próba maksymalizacji ilości płytek w łazience. W prostej łazience, na przykład pojawia się ścianka rozdzielająca umywalkę od prysznica. Jak pani powiedziałem że zamiast ścianki będzie kawał szkła i to będzie rozdzielać to od tygodnia milczy, chyba będę musiał porozmawiać z panią z salonu. Wybraliśmy 2 rodzaje płytek a wizualizacja pokazuje tylko jeden wariant, widać ze babka nie ma dla nas czasu.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2020, 17:48   #530
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 366
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 27 min 46 s
Domyślnie

Z tymi castingami to święta prawda teraz szczególnie jak jacyś robią kompleksowo... O dobrą ekipę trudno a teraz w polsce dzięki prosperity się moda na remonty zrobiła Ja ostatnie półtora roku praktycznie na pracach remontowo budowlanych spędziłem ale ogarnęliśmy 200 metrowy dom z początku lat 90 - tych z wylewaniem posadzek bo zgniła legarowana podłoga i murowane schody na strych bo były drewniane - więc roboty z tych grubszych, pozatym wiele drobniejszych, meble itp...
I o ile wykonawcy od prostych czynności są o tyle sprawy ścian albo kompleksowego murowania z poprawkami w istniejącym budynku to zabawa na całego - najlepiej jakiś nerwosol na stres i dużo melisy przy płaceniu i podliczaniu prac

Ostatnio edytowane przez marcos : 26.02.2020 o 17:54
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 18:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.