Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.11.2011, 08:46   #1
Pajdor
 
Pajdor's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Gliwice
Posty: 130
Motocykl: RD07
Przebieg: 59000
Pajdor jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 51 min 35 s
Domyślnie Uwaga trup \ mina

Witajcie

Znalazłem swój motocykl na Allegro - dzwoniłem do frajera oszusta skur****a mówi że lekko uszkodzona była przednia owiewka od gleb parkingowej i wymieniana tarcza hamulcowa i że zrobił nim nie wiadomio ile kilometrów. Motocykl nie jest nawet przerejstrowany - dalej jeździ na tablicach SG (wyrejestrowałęm go u nas w Urzędzie naszzzęście). Gość kłamie przez telefon że wszystko zrobił - motocykl jest krzywy. Posiadam zdjęcia po tym jak został uszkodzony, rzeczoznwaca wycenił koszt naprawy na 47 000, sprzedaęłm go handlarzowi z Tczewa a ten puścił go dalej (uszkodzony) temu leszczowi.
Ttuaj linka i zdjęcia z aukcji:



Uszkodzenia po kolicji:
leżał z obu stron, połamane wszystkie plastki, koło przednie skrzywione, skrzywione tarcze hamuilcowe, koło się nie kręci, uszkodzona opona, lagi wgięte, bak wgnieciony, lusterka \ migacze, porysowane gmole, brak setów kierowcy i pasażera, totalnie rozwalony tłumik - to tak mniej więcej.
Tak wyglądał:


Numer rejestracyjny SG 1865

http://otomoto.pl/show?id=M2880592



Ostatnie dwa zdjęcia są moje i przedstawiają moto po uszkodzeniu, nadal jest nie przerejstrowany - masakra, gadałem z ciulem 15 min przez telefon i takiem i bajki opowiadał ile tym nie jeździł jaki to super jest, szkoda że nad morzem mieszka bo pojechał bym "obejrzeć" : ))))
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg M2880592_1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (106.3 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg M2880592_2.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (99.3 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg M2880592_3.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (96.7 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg M2880592_4.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (106.3 KB, 4 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg M2880592_5.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (100.6 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg M2880592_6.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (93.6 KB, 4 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjecie(261).jpg (203.6 KB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjecie(258).jpg (183.2 KB, 10 wyświetleń)
Pajdor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2011, 15:22   #2
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Jak ty go sprzedałeś handlarzowi, a ten wiedział i popchnął dalej to gościu kupiwszy i powziąwszy wiedzę o takim stanie rzeczy mógłby typa zgłosić do mundurowych chyba.

Kiedyś mój znajomy handlarz jeden (taki tam znajomy...) kupował motor w wawie i po sprowadzeniu do Szczecina się okazało, że trafiony był, rama krzywa i w ogóle. Jeden telefon wystarczył i sprzedający nie dość, że kasę oddał, to jeszcze za transport zwrócił i transport powrotny zorganizował.

Dobre ostrzeżenie w każdym razie.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2011, 13:06   #3
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Parys a jak się ma do tego zapis w umowie : " ... nabywca pojazd obejrzał, sprawdził i kupuje go w takim stanie jakim się obecnie znajduje..."
Jeśli przykładowo sprzedający nie wie że pojazd ma jakieś uszkodzenia ( bo np nie jest w stanie oczami tego stwierdzić albo się nie zna i tylkom pośredniczy ) to kupującego problem jak kupi uszkodzony.
Wyjątkiem jest sprawa zatajenia faktycznego stanu ale i tak nie w każdym przypadku do udowodnienia.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2011, 18:59   #4
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

O zatajeniu właśnie mówię. Poza tym inaczej jest jeżeli kupujesz u handlarza a inaczej u osoby prywatnej. I to jest raz. Bo w przypadku wady ukrytej odpowiada właśnie ten.
Ten przypadek akurat jest ewidentny gdyż kolega sprzedał handlarzowi mówiąc co i jak, zresztą połamany był cały, a ten typ po prostu go pchnął dalej jako w pełni sprawnego. Kupujący pewnie dopiero w czasie użytkowania mógł mieć możliwość rozpoznania stanu faktycznego.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.