Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.06.2019, 10:09   #21
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

To nie takie proste. Na innym forum innej marki tez mozna o podobnych akcjach poczytac. To durny system jest, gdzie jako klient nie mamy zbyt wiele do gadania, wiec pomysl z naglosnieniem jest calkiem ok.
Dealer to tez firma gdzie w tabelkach bilans na koniec miesiaca musi sie zgadzac zeby to mialo sens. Za gwarancje a w tym naprawy, usterki, i potrzebne czesci nie odpowiada dealer, ale importer/producent. Na chlopski rozum nalezaloby ten piecyk wyjac i rozebrac ale.. to bedzie iles tam godzin pracy mechanika. Ile - cholera wie. I nie wiadomo czy usterke da sie znalezc. I tu dealer pyta - kto za to zaplaci ? No klient nie - bo slusznie przyjechal z usterka na gwarancji. Z wlasnej kieszenie dealer tego nie sfinansuje. Importer - no importer zachowuje sie jak sie zachowuje.
Wiec moto stoi i czeka az jak to fajnie ktos napisal - jakis korpoludek wypije w koncu swoja kawe i klepnie szacowany koszt albo i nie.
Wymiana pieca - dla klienta najszybsze i najbezpieczniejsze rozwiazanie. Dla korpo najdrozsze... i nie wiem czy jest marka ktora by to ot tak zrobila w ramach "dbania o dobro klienta".
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 10:34   #22
żuk
 
żuk's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 931
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 1 godz 55 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
dlaczego nikt tego nie rozbierze... po co silnik wymieniać

Kto Ci będzie teraz rozbierał to i naprawiał? Dużo jestem w stanie postawić, że w sporej części ASO, czy moto czy auto, jakbyś poprosił "mechanika" o coś takiego by się złapał za łeb.
Czasy się pozmieniały.. Ramy z gównolitu, trwałość podzespołów liczona do ostatniego dnia gwarancji... Normy spalin, EURO4 czy 5 czy 25.
Era solidnych, niezajebliwych motocykli skończyła się wraz z ostatnim wyprodukowanym gaźnikiem.
Teraz komputer i liczydło robi robotę.
Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Kochajmy starych mechaników - naprawiaczy, a nie wymieniaczy. Którzy potrafią myśleć, badać i wyciągać wnioski
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 11:03   #23
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Kochajmy starych mechaników - naprawiaczy, a nie wymieniaczy. Którzy potrafią myśleć, badać i wyciągać wnioski
Ja tam patrzę w przyszłość z nadzieją (przynajmniej pod tym kątem)

Odradza się szkolnictwo techniczne, więc znów będzie narybek, żeby starzy mechanicy mieli komu wiedzę przekazywać, a ludzie mają coraz więcej pieniędzy więc warsztaty robiące rękodzieło i niemasówkę powinny także coraz lepiej prosperować.

Jeżeli chodzi o temat reklamacji u Hondy - to dramatu dopełnia fakt, że Polska jest dla nich w 12 kategorii zaszeregowania jeżeli chodzi o ważność rynku, walcząc o prym w grupie z Mongolią i Madagaskarem.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 11:11   #24
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

rozbiórka i weryfikacja jest dużo mniej pracochłonna i problematyczna jak całkowita wymiana silnika.... może się okazać, że to jakaś pierdoła za 3zł typu o-ring,
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 11:15   #25
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Co prawda nie dotyczy NAT, ani nawet DCT, ale coś w Hondzie poszło nie tak i jest akcja serwisowa skrzyń biegów

https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...rdz0godEyqRFGc
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 14:29   #26
Romeo


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 15
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 30000
Romeo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 40 min 47 s
Domyślnie

W temacie naprawy dziś coś drgnęło ponieważ dostałem telefon że został rozebrany i metodą przekładania części z motocykla demo doszli do sedna problemu. Nowe części zostały zamówione, część już jest,a reszta ma dojechać jutro. Teoretycznie w poniedziałek po testach mam motocykl odebrać.
Jeśli okaże się to prawdą to naprawa trwała 6,5 tygodnia. Co do warunków gwarancji Honda ma 14 dni na naprawę i zastrzegli sobie dodatkowe 6 w przypadku potrzeby ściągnięcia części. Nijak się to ma do ponad 6 tygodni. Co do motocykla z assistance to przysługuje samochód na 3 lub 5 dni (jeżeli dobrze pamiętam), ale tylko w wypadku jeśli motocykl został by zabrany na lawecie. Jeśli sam go odstawiłem do serwisu to pojazd zastępczy nie przysługuje. Oddział Hondy w Polsce nie dysponuje motocyklami zastępczymi na czas naprawy, jeżeli takie są u Dealera to od jego dobrej woli zależy czy nam wynajmie. Dost Toros ma 1 motocykl demonstracyjny więc niczego nie wypożyczają. Kupując następny motocykl będę żądał od sprzedawcy oświadczenia że przy naprawie trwającej powyżej 14 dni otrzymam motocykl zastępczy lub dealer pokryje koszt wynajmu takiego motocykla.
Odbiorę maszynę to dam znać czy faktycznie działa
Nadal zastanawiam się czy nie wystąpić z pozwem o zadośćuczynienie od Hondy Motor Poland za przeciągnięcie naprawy ponad 1,5 miesiąca.
Romeo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 14:45   #27
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wystąp
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 14:54   #28
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Romeo Zobacz post
W temacie naprawy dziś coś drgnęło ponieważ dostałem telefon że został rozebrany i metodą przekładania części z motocykla demo doszli do sedna problemu. Nowe części zostały zamówione, część już jest,a reszta ma dojechać jutro. Teoretycznie w poniedziałek po testach mam motocykl odebrać.
Jeśli okaże się to prawdą to naprawa trwała 6,5 tygodnia. Co do warunków gwarancji Honda ma 14 dni na naprawę i zastrzegli sobie dodatkowe 6 w przypadku potrzeby ściągnięcia części. Nijak się to ma do ponad 6 tygodni. Co do motocykla z assistance to przysługuje samochód na 3 lub 5 dni (jeżeli dobrze pamiętam), ale tylko w wypadku jeśli motocykl został by zabrany na lawecie. Jeśli sam go odstawiłem do serwisu to pojazd zastępczy nie przysługuje. Oddział Hondy w Polsce nie dysponuje motocyklami zastępczymi na czas naprawy, jeżeli takie są u Dealera to od jego dobrej woli zależy czy nam wynajmie. Dost Toros ma 1 motocykl demonstracyjny więc niczego nie wypożyczają. Kupując następny motocykl będę żądał od sprzedawcy oświadczenia że przy naprawie trwającej powyżej 14 dni otrzymam motocykl zastępczy lub dealer pokryje koszt wynajmu takiego motocykla.
Odbiorę maszynę to dam znać czy faktycznie działa
Nadal zastanawiam się czy nie wystąpić z pozwem o zadośćuczynienie od Hondy Motor Poland za przeciągnięcie naprawy ponad 1,5 miesiąca.

Spróbuj się dowiedzieć co dokładnie wymienili bo masz do tego prawo jakie części z numerami - ja jestem bardzo ciekawy co to za poważna usterka na tak długo unieruchomiła motocykl a Tobie się przyda bo na te części masz przedłużoną gwarancję.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 14:55   #29
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

odnośnie rynku nowych motocykli w kraju... to fotka samych tylko motocykli kawasaki zamówionych u jednego dealera w Belgii i jest to pierwsza partia zamówionych już wcześniej motocykli.

mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 16:03   #30
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
(...) bo na te części masz przedłużoną gwarancję.
Jak wymienili mi lagi to spytałem czy mam na nie ponownie dwa lata gwarancji? Wytłumaczenie - jeżeli usterka została wymieniona na gwarancji to na daną cześć (wymienioną) nie jest przedłużana gwarancja.

Być może robią mnie w balona albo jest inna wykładnia w de
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzeum Hondy MaRP Inne tematy 0 02.08.2015 00:15
Nowości Hondy... jorge Inne tematy 9 10.03.2014 19:17
klucz 8 -12 orginalny z hondy pałeł Inne tematy 1 24.12.2009 14:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.